Golf 4 - Проблем при превключване на скорости

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Re: проблем при превклуюване на скорости г4

Мнениеот silvers » Сря 28 авг 2013 8:04


Изчетах всичко което сте написали по по горните добре описъни проблеми, само неразбрах много точно къде и на коя част от скоростната кутия седят вапросните нитове иможе ли човек сам да си ги смени или трябва да се посети задължително сервиз. Като аз съм като всички останали колицата си ми е пред блока но необичам да ходя по "МАЙСТОРИ" така наречени.




Потребителски аватар
vejliv
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 05 окт 2010 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bul

Re: проблем при превклуюване на скорости г4

Мнениеот vejliv » Нед 09 фев 2014 3:43


Понеже темата вече няма нищо общо с оригиналното питане нека поне доизясним въпроса за 1.6 AKL мотор и DUU скоростна кутия до край, защото и моята Бора е екипирана с този тандем и всеки път когато по-трудно влезе 1-ва или задна ми се изправя косата. Ако някой колега вече е решил проблема успешно или има информация от първа ръка (а не тате чул, че комшията видял как един друг...) нека сподели колко трудоемко е, може ли човек сам да се справи или трябва да се разглобява цялата кутия за да може да извади съдържанието на диференциала, нещо което аз а и повечето колеги предполагам трудно ще направим в гаража. Ако така или иначе ходенето в сервиз е неизбежно, то нека сподели (без значение дали е останал доволен и си кара безпроблемно или след време пак се е скапала) в кой сервиз е ходил и накрая цената на цялата тази интервенция. За да може всеки да прецени дали е удачно да се ремонтира или просто човек да си кара и ако се скапе да си търси нова след 2001г.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: проблем при превклуюване на скорости г4

Мнениеот hitman0013 » Пон 10 фев 2014 17:10


Ми прецени си можеш или не!
http://www.brokevw.com/020diff.html


Потребителски аватар
bambo80
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 окт 2009 11:50
Автомобил: vw golf
Двигател: 1.6 akl 1999
Местоположение: sofia

Re: проблем при превклуюване на скорости г4

Мнениеот bambo80 » Пет 23 май 2014 10:26


Колеги от къде да ги купя тези болтове в София и ми трябва майстор за тази операция :screwy :bowdown



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта