Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Aprilia » Пет 31 авг 2012 13:30


izzo_ написа:Колеги, откъде мога да си купя само жила и ролка за механизма, че моите след 2 заплитания, вече не стават за нищо. Колегата blagodrago беше писал по-назад за някакъв магазин на ул. Силистра. Някой ако е купувал само жила да сподели.

Ако не намериш на ул силистра пробвай в магазина на Лада ролки имаше със сигурност не знам за жила, магазина съм го описал малко по-горе къде точно се намира :wink:
ролката беше от порядъка на 5-7 лева




Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот boyan.chav » Вто 19 ное 2013 8:21


Някой имa ли спомен дaли водaчите от лявaтa врaтa сa взaимозaменяеми с тези нa пaсaжерскaтa врaтa? Или трябвa конкретно дa търся сaмо зa пaсaжерскaтa?


Потребителски аватар
fastgo
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 14 дек 2010 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот fastgo » Вто 19 ное 2013 11:38


мисла че нестават защото като си купувах магазинера ме попита за коя врата ми трябва


Потребителски аватар
bobovo
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот bobovo » Пет 24 яну 2014 23:44


Ето и нагледно как се сменя държача:
http://www.youtube.com/watch?v=Ow0-8HUnyh0


3ig
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 16 апр 2013 9:10
Автомобил: Passat B7 Variant
Двигател: CAYC TDI

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот 3ig » Пон 27 яну 2014 9:51


Тази сутрин като натиснах копчето да сваля прозореца на шофьорската врата нещо изпука и прозореца не мърда (явно беше замръзнал). Чувам мотора как върти нагоре надолу. Та дали като се размързи няма да падне стъклото в вратата? И някой знае ли сервиз в Пловдив където да ме спасят :)
Благодаря предварително.


martin_delchevvv
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 24 яну 2014 11:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот martin_delchevvv » Сря 29 яну 2014 10:31


Хора, сега с тоя студ всичко ми замръзна и врати и стъкла и шипидах. Каквото и да им пръскам имам чуството,че те ще се пръснат от напъване. Какво да ги правя при полежение и че електрониката на работи.


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот rostislav1998 » Съб 22 фев 2014 11:33


Отварям предна дясна врата за ремонт на микроключе ,опа счупен пластмасов водач.Колегите от Русе ако някой има актуално инфо от къде да се закупят да пише.Проверих в ауто+ няма.


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Dpapazov » Пон 21 юли 2014 12:41


Благодаря за полезните мнения, колеги. На ул. Силистра ми свършиха работа :) че изсипах онзи ден десния джам :Д


Потребителски аватар
gottom
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 16 юли 2014 21:02
Автомобил: VW Golf IV 1.6 16V
Двигател: AUS 2000

Re: Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Мнениеот gottom » Пон 21 юли 2014 23:26


И-бей :biggrin
http://www.ebay.co.uk/itm/JETTA-WINDOW-LIFT-REPAIR-CLIPS-SLIDERS-FRONT-LEFT-NSF-UK-PASSENGER-2-3-4-5-DOORS-/221492840162?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3AGolf%7CPlat_Gen%3AMK+IV&hash=item33920086e2

С пратката до БГ ви излиза 35 кинта, че и по-евтино ако купите за повече врати. И ви ги носят до вас.

Относно монтажа и демонтажа:
Без упътване ще потрошите части и нерви и после ще лепите с канаколит и ще ви е яд.
За тези, които поназнайват английски препоръчвам ръководсквото "Haynes", където процедурата е обяснена блестящо.
А компютърно грамотните да дърпат "ELSA" от някой тракер и да следват упътванията като на конструктор "Лего". Така се прави във оригиналния сервиз. Всеки технически грамотен (с подходящ инстумент разбира се) оборудван с тази програма, става професионален майстор :)

Успех.


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Мнениеот Dpapazov » Вто 22 юли 2014 11:03


gottom написа:...

Ще дадеш ли малко повече инфо за тези програми, че в гугъл ми излиза някакъв анимационен герой :) EDIT: намериг го в замундата ;) ще го сваля довечера на лаптопа, че е 30ГБ

Относно тези металните, аз малко се обърках но предполагам довечера, като взема цялата ламарина ще ми се изясни. Виждам, че и двете метални джаджи са за жило, което се захваща посредством металните чопчета накрая на всяка от страните на жилото. Но доколкото помяня сега при тези счупените едното е хваната с двата края на жилото а другото е завъртяно някакси около пластмасовия водач. Нещо не мога да си представя на металния, къде да го навия жилото за да стане работата.

Иначе ми излезе 30лв от БГ без да се налага да чакам доставка ;)

Последна промяна от ivostefanov на Вто 22 юли 2014 18:34, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш предишното мнение,освен ако не искаш да наблегнеш на нещо определено в него!


Потребителски аватар
gottom
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 16 юли 2014 21:02
Автомобил: VW Golf IV 1.6 16V
Двигател: AUS 2000

Re: Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Мнениеот gottom » Вто 22 юли 2014 14:21


Виж тук. Обяснено е стъпка по стъпка доста добре
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1015107-DIY-Replacing-the-front-door-window-regulator-clips-and-or-door-lock-module

Относно механизма и монтажа: Металните водачи, който виждаш в на снимката от и-бей имат пластмасови плъзгачи, които са в контакт с всяка от релсите, намиращи се от другата страна на ламатината. Механиката е проста. Като го демонтираш ще ти стане ясно. Жилото не се омотава, а се допира по периферията на водача и се закотвя във всеки противоположен край посредством удебеленията на всеки край на жилото.

Относно програмата. Внимателно следвай упътването за инсталация и няма да имаш проблеми. Ако иска опериционна система, която нямаш - слагай VMplayer и инсталираи правилната.

За сделката браво. :th_up
Прикачени файлове
WindowRegulator35.jpg
WindowRegulator46.jpg
WindowRegulator47.jpg


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Мнениеот Dpapazov » Вто 22 юли 2014 16:38


Тя ламарината е в нас, и после ще погледна. Явно и на двата плъзгача се закотвя с чопчета, и аз не съм доогледал нещата в събота като падна стъклото, и ми се стори, че са чопчета само от едната страна.


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Мнениеот Dpapazov » Сря 23 юли 2014 21:12


И както винаги, изкочи проблем :)

Монтирах новите плъзгачи и единият като стигне до определено място опира в една сгъвка на железния водач, по който се движи стъклото. Ако го накривя (посока все едно го вадя водача) всичко е по масло, но ако си е легнал нормално опира и предполагам машинката ще спира да върти. Интересно ми е при другите колеги, които са сменяли с метален как е положението.

ЕДИТ: Като сложих стъклото явно се измества водача и няма проблем. Наложи се обаче единият болт на водача да бъде сменен с друг, за отвертка, защото когато стигне до долу болта опираше в пластмасовите колелца (обтяжки ли са, какво са не знам)
Прикачени файлове
IMG_20140723_221152~01.jpg


Vladomar
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 18 окт 2015 18:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Мнениеот Vladomar » Сря 28 окт 2015 15:38


А при мен се случи следното: при отваряне на шофъорския прозорец, същия се отвори само три пръста и спря.При затваряне върви трудно и шумно нагоре, направо се влачи. И така няколко пъти.Вдигнах го и не смея да го сваля повече за да не падне. Не съм разглобявал вратата.Отидох при един майстор и той ми каза(без да я разглобява) да търся нов ремонтен комплект, щото жилото било се разплело.Според вас жилото или водача е причината или да отида някъде да я разглобят и да ми кажат точно какво е, че не ми се купува целия механизъм


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Мнениеот boyan.chav » Чет 29 окт 2015 0:21


Да не гледа през ламарината със скенер, майна :screwy Естествено, че трябва да се разглоби и да се види къде е точно проблема



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 80 госта