Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dimakabs
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот dimakabs » Сря 13 юни 2012 22:16


При мене пак случая е следния : карах по малко лош път - с дупки и по едно време усетих че прозореца е слязъл надолу а съм 100 % сигурен че не съм го барал , та след ден както си карах направо се изхлузи и падна до долу , след което трябваше по неприятния начин с клещи да го вадя и така всеки пат като карам и мина през неравност то пада, а мисля ,че ако пада така има вероятност да се счупи. Повдигачите ли са проблема или в случая има и нещо друго и кажете някое добро местенце в Бургас , където могат да го оправят.

Обмислях дали да не се пробвам сам да си го оправям , но доколкото разбирам е малко деликатна работа , пак и сам доста начинаещ ! :wink:




Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот boyan.chav » Чет 14 юни 2012 9:44


Стъклото ти не се държи вече на повдигачите. Като го качиш в ГМТ, то се застопорява между уплътненията и се задържа временно, а от дупките пада. Трябва да се свали кората и металната тава и да се погледне какво е положението. Възможно е да имаш и заплетени жила освен счупените водачи.


dimakabs
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот dimakabs » Чет 14 юни 2012 10:02


Ясно , ще се ходи при майстор , въпроса е къде в Бургас има добър такъв :? :)


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот boyan.chav » Чет 14 юни 2012 11:55


Ако беше близо до Пловдив бих ти помогнал, вече имам опит с тия стъкла, но си доста далечко


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Aprilia » Чет 14 юни 2012 15:39


Гледам че в тая тема не съм се изказал, още като товарих моя голф на автовоза в Италия ми направи впечатление че шофьорския прозорец се вдига обаче при ГМТ нещо припуква. След като я регистрирах в БГ я покарах 2-3 дена и един прекрасен ден посредата на декември джама падна :x
Отидох в един магазин на Лада на Симеоновско шосе в София, намира се межу автокъща А2 и Околовръстното, има една бензиностанция Петрол на Симеоновско, ако се върви от центъра посока Околовръстното малко преди Петрола в дясно се намира магазинчето. Държачите бяха по 3 или 4 лева, аз си купих 2 комплекта, то па се оказаха мега яки, вече 2-ра година г/д никакви ядове :shock Държачите са пластмасови, момчето каза че били чешки и оплаквания не е имал, когато ги купувах, в магазинчето имаха много работи за ел стъкла, жила, ролки, държачи и т.н
Цените са от преди 2 години, но не вярвам да са поскъпнали, някой ако има път може да спре да попита и да даде актуално инфо за цените :)


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот boyan.chav » Чет 21 юни 2012 17:40


Колегата dimakabs е вече с работещо ел. стъкло. Успяхме за около един час в най-голямата следобедна жега да се справим. Другата седмица имам път към Бургас и ако се засечем ще пием по една бира :beer


dimakabs
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот dimakabs » Чет 21 юни 2012 22:39


Благодаря много за помощта :bowdown , сравнително бързо стана , макар и пипкавата работа с тези повдигачи и ще се радвам да пием по една бира на някое бургаско капанче :D стига само да съм в града :)


ganjaver
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 19:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот ganjaver » Съб 23 юни 2012 11:37


За софия има метални при колегата на ул.Силистра 2, колегата е супер точен даже ми помогна да си ги сложа на релсите,общо взето всичко мина екстра :)за 2 часа поправих счупените щипки :)


free_ico
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 13:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот free_ico » Вто 26 юни 2012 19:52


Колеги здравейте. Днес след смяна на водачите си отворих нова работа. При сваляне на кората се счупи леглото където се захваща петлето на централното, то е някаква много крехка пласмаса и при малко по невнимателно въртене се счупи. Пробвах да сваля машинката ама ударих на камък, тия еврейски звезди... купих си комплект ключове: единият е малък другия не влиза а уж са поредни номера; та както и да е май ще разпробивам болтовете, че така са запекли, а на пук на всичкото отгоре и главите на болтовете превъртяха.Та ако имата някакви идеи казвайте.Щях да забравя: vw bora 1.9tdi 2000g. Поздрави!


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот boyan.chav » Вто 26 юни 2012 23:18


По-добре си карай без това петле, то така или иначе вратата си се заключва и без него. Не е гаранция, че ако успееш да го залепиш няма да се счупи отново при поставянето на металната кора.
Другия вариант - бравата се държи доколкото помня на три болта еврейска звезда. До два от болтовете достъпа е лесен, но третия е доста навътре във вратата и може и да не успееш да го разпробиеш, като разпробиването го имай като краен вариант. Пробвай да напъхаш права отвертка, лимбус или какъвто накрайник пасне, все трябва да стане, освен ако главата на болта вече не е станала на кръг. Ако е на кръг, пробвай с малък шлайф да направиш цепка по главата на болта, колкото да вкараш права отвертка и развиваш. Тоя начин е действал при подобни случаи :wink:


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Aprilia » Сря 27 юни 2012 3:29


boyan.chav написа:Другия вариант - бравата се държи доколкото помня на три болта еврейска звезда.


Колеги, там ви е и грешката :!: За това и колегат по-горе е замазал болтовете, НЕ СА еврейска звезда, ами дванадесетостен мисля 8 или 10. С еврейската звезда най-много при опит за развиване ако са по-силно стегнати да ги замажете тотално :screwy


free_ico
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 13:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот free_ico » Сря 27 юни 2012 7:14


Колегата е прав, наистина не са за еврейси звезди, а както той казва за дванадетостен, които не можах да намеря, но поне добре, че спрях на време та не им разбих тотално главите на болтовете и си мисля, че ще успея да ги развия.Благодарско!


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Petyoffy » Сря 27 юни 2012 10:11


Aprilia написа:
boyan.chav написа:Другия вариант - бравата се държи доколкото помня на три болта еврейска звезда.


Колеги, там ви е и грешката :!: За това и колегат по-горе е замазал болтовете, НЕ СА еврейска звезда, ами дванадесетостен мисля 8 или 10. С еврейската звезда най-много при опит за развиване ако са по-силно стегнати да ги замажете тотално :screwy

М8 се води по магазините и със сигурност не е торкс.
Прикачени файлове
WindowRegulator.jpg


Потребителски аватар
izzo_
Мнения: 74
Регистриран на: Чет 04 мар 2010 15:27
Автомобил: VW Jetta 5 FSI
Двигател: BVY 2006 150hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот izzo_ » Пет 31 авг 2012 12:20


Колеги, откъде мога да си купя само жила и ролка за механизма, че моите след 2 заплитания, вече не стават за нищо. Колегата blagodrago беше писал по-назад за някакъв магазин на ул. Силистра. Някой ако е купувал само жила да сподели.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Aprilia » Пет 31 авг 2012 13:28


free_ico написа:Колегата е прав, наистина не са за еврейси звезди, а както той казва за дванадетостен, които не можах да намеря, но поне добре, че спрях на време та не им разбих тотално главите на болтовете и си мисля, че ще успея да ги развия.Благодарско!

Сигурно си свършил работа ама да кажа за другите, такива 12-сетостени има в Бриколаж аз си купих М12 който никъде другаде не намерих.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта