Golf MK4 Водачи за ел. стъкла - решението!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Papa_Dock
Мнения: 835
Регистриран на: Вто 30 ное 2004 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Papa_Dock » Съб 13 ное 2010 17:54


achodemo написа:
Papa_Dock написа:При мен на шофьорската врата от към бравата беше счупен. Вчера го сменихме пак с пластмасов при човек по препоръка от Ваското 1 :bowdown . Малко скъпо излезна тая пластмаска, но пък нали поне вече няма проблем.


Да ама до кога ! mhihi

Защо не си взе метални ? :screwy Колко даде за този пластмасовия ?


Еми докогато изкара :) Като замине някое ще ги сменя всичките!




Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот achodemo » Съб 13 ное 2010 18:04


Аз реших да не чакам да ми се срине джама някой дъждовен ден ,когато не очаквам и си ги смених всичките .Беше на време защото на лявата врата се беха вече шчупили на половина !! :D


Потребителски аватар
blagodrago
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот blagodrago » Нед 05 дек 2010 21:20


Колеги, а някой да знае къде продават цял комплект - водачи (по възможност метални), жила и ролка за шофьорска врата? Преди време смених водача откъм бравата с нов - пластмасов. Продават ги на ул.Козлодуй, до магазина на форд. Но новия кара един месец и ми направи по-голяма беля. Пъпката на жилото се измъкна от леглото, при което машинката намота жилото около ролката и си е.а мамата - сега нова ролка и жила.


Потребителски аватар
Shefito
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Shefito » Пон 06 дек 2010 12:26


В Ауто + има ремонтни комплекти за ел. стъкла без машинки .


Потребителски аватар
kat007
Мнения: 471
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 21:46
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот kat007 » Пон 06 дек 2010 16:00


:D Колеги ....има един човек кадето ти ги прави като нови :beer ...заменя пластмасовите с метални и може цял ден да си играеш после да го вдигаш и сваляш без да се притесняваш :bowdown Евала му правя :!: Казва се > Пламен Маджаров. Много е точен :да: ( живее в Люлин :roll: ) Това е неговия сайт :arrow: http://www.madjarov-service.eu/


Потребителски аватар
Shefito
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот Shefito » Пон 06 дек 2010 20:20


Лично на мен тоя човек ми потроши колата и ми взе сума пари :beat_butt2 . По - добре е с ремонтен комплект от магазина. :012:


Потребителски аватар
blagodrago
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот blagodrago » Вто 07 дек 2010 21:52


Ремонтен комплект - жила, ролка, водачи (метални) заедно с релсите (тези черните) - 60 лв. Марката е HORN - изглеждат добре. Днес ги монтирах на металната кора, утре събирам всичко.
DSC00748.JPG


Потребителски аватар
blagodrago
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот blagodrago » Вто 07 дек 2010 21:55


Забравих да кажа - в магазина на ул. Силистра. Предлагат комплекта и само водачи - метални, пластмасови, само жила и т.н.


Потребителски аватар
fastgo
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 14 дек 2010 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот fastgo » Вто 17 апр 2012 12:15


във монтана при пепи австриеца ги има чисто нови преди месец си купих доста здрави са и са пласмасови


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот boyan.chav » Съб 05 май 2012 17:58


След двумесечен безпроблемен период от последното счупване на водачите на шофьорското стъкло, днес пак се счупия единия. Добре, че го хванах навреме и не ми се оплетоха жилата както миналия път. В момента съм подпрял стъклото с две дръвчета временно да не пада и реших сам да си направя ремонта, тъй като не ми се ходи пак по "майстори". Реших да сложа метални водачи и да си реша проблемите с тия стъкла. Къде в Пловдив мога да си намеря такива? Четох из темите, че имало такъв магазин на бул. "6-ти септември". Има ли някаква по-точна спецификация при монтажа на водачите към стъклото. То в крайно горно положение ли трябва да бъде? Като се закачи водача за релсата, към него закачам жилото и после по диагонал пъхам цялата метална кора към стъклото отдолу, или греша? :roll:


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот boyan.chav » Чет 24 май 2012 16:44


След двайсетина дни каране с дръвчетата под стъклото, днес успях сам да си оправя всичко, хванах му цаката :P
Проблема не беше само в повдигача. Той се е счупил в следствие на заплитането на едно от жилата. От там само единия край на стъклото се задвижва, усуква се и пластмасовия повдигач се счупва. За цялата процедура трябва още един човек, който да помага за поставянето на стъклото към повдигачите. Купих чисто нов механизъм с метални повдигачи и всичките жила навързани по ролките и металните греди, монтирах го и вече стъклото се движи нагоре и надолу съвсем свободно. Трябваше малко побългаряване и разпробиване, тъй като металните греди, по които се движат жилата и повдигачите са занитени фабрично за металната кора, а на новия механизъм захващането на металните греди се осъществява посредством болтове.
За пореден път се уверявам, че няма нищо по-хубаво от това сам да си правиш ремонтите по автомобила :P


Потребителски аватар
CCC
Мнения: 351
Регистриран на: Нед 01 фев 2009 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот CCC » Пет 08 юни 2012 11:26


boyan.chav написа:След двайсетина дни каране с дръвчетата под стъклото, днес успях сам да си оправя всичко, хванах му цаката :P
Проблема не беше само в повдигача. Той се е счупил в следствие на заплитането на едно от жилата. От там само единия край на стъклото се задвижва, усуква се и пластмасовия повдигач се счупва. За цялата процедура трябва още един човек, който да помага за поставянето на стъклото към повдигачите. Купих чисто нов механизъм с метални повдигачи и всичките жила навързани по ролките и металните греди, монтирах го и вече стъклото се движи нагоре и надолу съвсем свободно. Трябваше малко побългаряване и разпробиване, тъй като металните греди, по които се движат жилата и повдигачите са занитени фабрично за металната кора, а на новия механизъм захващането на металните греди се осъществява посредством болтове.
За пореден път се уверявам, че няма нищо по-хубаво от това сам да си правиш ремонтите по автомобила :P


"Малко" със закъснение, но все пак честито. И аз наскоро си смених пластмаските, но пък нещо не съм захванал жилото към дръжката и сега не ми се отваря врата, хаха много тъпо. Затова препоръчвам всички начинаещи да го имат предвид. Нямам време сега да го оправя но е възможно :-).


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот kole7o » Пон 11 юни 2012 18:55


Здравейте колеги, след като отлагах ремонта на механизма на стъклото, сега и на мен ми предстои същата интервенция, но сам мисля че няма да успея да се справя.Някой знае ли къде във Варна могат да ми сменят водачите или ако има колега на който му се занимава(срещу заплащане разбира се) да ми ги смени, че зимата не се налагаше сваляне на прозорците, ама сега в жегите...


Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот kok12 » Пон 11 юни 2012 19:20


kole7o написа:Здравейте колеги, след като отлагах ремонта на механизма на стъклото, сега и на мен ми предстои същата интервенция, но сам мисля че няма да успея да се справя.Някой знае ли къде във Варна могат да ми сменят водачите или ако има колега на който му се занимава(срещу заплащане разбира се) да ми ги смени, че зимата не се налагаше сваляне на прозорците, ама сега в жегите...


Има едно място, по пътя за Каменар, се пада в ляво. Има видна реклама точно до камерите на КАТ. На мен тази зима 40лв ми струваше цялата работа.
Поздрави


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Водачи за ел. стъкла golf 4 - РЕШЕНИЕТО!!!

Мнениеот kole7o » Пон 11 юни 2012 20:05


Мерси утре ще проверя, мисля че се сещам за сервиза.

Вече и моят прозорец е поправен! Във Варна сервиза се намира на адрес Прилеп 69, човека се казва Пламен Стоянов, телефоните му са 0888 940 222 и 0897 014 125.На мен ни излезе 50лв за смяна на 2-та водача.Благодарности на колегата kok12, който ме насочи към този сервиз и си реших проблема, който ме дразнеше толкова време.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта