смяна втулките на стартера на джетта

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот zdravko_jett » Нед 20 сеп 2009 13:06


здравеите колеги търсих по търсачката ама не намерих нищо такова,или никои не го е правил досега или икои не е писал за смяната на втулките. та стартера ми беше на ремонт,работеше добре мако време ама сега нещо пак не го бива та ме интересува по точно как се сменя втулката дето екожуха на скоростите,изваждане на втулката,и набиване на новата,накакви съвети. залагам на тази втулка че ми прави мизерии чат пат зацикля, в началото след ремонта стартера пееш усещаше се как върти мазно по друг звук не беше като преди ама след 5 дена пак промени звука не върти мазно не знам как да го кажа . предварително благодаря




Потребителски аватар
HAMELION
Мнения: 328
Регистриран на: Сря 27 фев 2008 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот HAMELION » Нед 20 сеп 2009 13:55


по принцип е лесно само ти триабва метчик 10мм. болт с гаика и малко фолио може и от цигарена кутиа.е и сра1ност да не забравяме.
парво метчика сега не се сещам за размера но като го пробваш триабва да може да нереже резба в втулката без да излиза изван нея.жкарваш го и започваш да нариазваш резба и кам краиа тои започва да издърпва старата втулка от кожуха.само много внимаваи да не изтарвеш нещо ватре че ще сваляш кутията.
после взимаш болта с гаиката нагласиаш така гаиката че като пахнеш новата втулка да се изравни с края на болта а фолиото от цигари е за да го намотаеш на болта за да се стегна втулката да не падне докато иа набиваш.после иа набиваш докато опре гаиката и си готов.
общо казано нещо такова незнам дали си ме разбрал но по лесно се показва от колкото обеснява.!!


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот zdravko_jett » Нед 20 сеп 2009 17:07


мерси колега разбрах най важното как да е изкарам ама после малко с набиването не ми стана ясно смисъл болта и гаиката как ги вадиш после или имаш чалъм като бръкнеш да изкараш гаиката 2 пъти съм свалял стартера ама никога не съм поглаждал в кожуха да видя какво е и за това нямам представа какво е вътре иначе благодаря много


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот zdravko_jett » Пон 21 сеп 2009 7:43


колеги някой друг не е ли сменял тези втулки за да сподели как го е направил


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот radotom » Пон 21 сеп 2009 8:37


Болта с гайката после просто си ги дръпваш назад и ги вадиш.
Цялата им работа е да послужат като дорник, за да не се налага да правиш специален такъв при стругар. Иначе няма как да набиеш фтулката.


Ъпването на теми в техническите раздели е СИЛНО НЕЖЕЛАТЕЛНО :idea:


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот zdravko_jett » Пон 21 сеп 2009 8:47


схванах го това с болта мерси много


Panev
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот Panev » Пон 21 сеп 2009 14:19


Аз го правя по следния начин смяната на тази втулка - с ето този самоделен инструмент, който не изисква кой знае какви финанси и труд, състоящ се от метчик 12мм (има 2 типа втулки, едната е 11мм, другата е 12мм, затова и метчика съм го избрал 12мм, навива се и на 11мм) http://store.picbg.net/pubpic/6A/0A/dfa ... 016a0a.JPG , навивам го на втулката http://store.picbg.net/pubpic/4C/1F/d6a ... d64c1f.JPG , след което с помощта на тръбичката я избивам от кутията http://store.picbg.net/pubpic/95/35/a47 ... e29535.JPG http://store.picbg.net/pubpic/C0/B7/2d6 ... e4c0b7.JPG . Слагам един парцал в отвора м/у маховика и кожуха на ск. кутия (ако случайно се изтърве втулката вътре да не падне или заклещи някъде по маховика), слагам новата втулка, натискам с ръка навътре докато хване леко, после с удължение и подходящ камък от гедоре и леки удари с чук я набивам http://store.picbg.net/pubpic/D5/DD/fbc ... 09d5dd.JPG . Другата втулка, която остава на капака на стартера, отзад - http://store.picbg.net/pubpic/08/25/39d ... b40825.JPG , с помощта на преса и подходящ дорник я избивам от капака и набивам новата http://store.picbg.net/pubpic/77/29/bc7 ... 837729.JPG . Това е. :)


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот zdravko_jett » Пон 21 сеп 2009 18:10


колега страшен си благодаря много браво мерси за снимките


xPLOID
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот xPLOID » Пон 21 сеп 2009 18:47


Страшно добре обяснено и нагледно.Предлагам модераторите да я добавят в "Често задавани въпроси"

Последна промяна от radotom на Пон 21 сеп 2009 21:54, променено общо 1 път.
Причина: Добавено :)


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот icefire » Сря 15 дек 2010 23:08


zdravko_jett написа:здравеите колеги търсих по търсачката ама не намерих нищо такова,или никои не го е правил досега или икои не е писал за смяната на втулките. та стартера ми беше на ремонт,работеше добре мако време ама сега нещо пак не го бива та ме интересува по точно как се сменя втулката дето екожуха на скоростите,изваждане на втулката,и набиване на новата,накакви съвети. залагам на тази втулка че ми прави мизерии чат пат зацикля, в началото след ремонта стартера пееш усещаше се как върти мазно по друг звук не беше като преди ама след 5 дена пак промени звука не върти мазно не знам как да го кажа . предварително благодаря


Колега, какви бяха симптомите преди да сменяш втулката? При мене стартерът леко хърка, но не всеки път... и е едва доловимо.. При тебе как беше?


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот zdravko_jett » Чет 16 дек 2010 18:39


как хърка колега когато завъртиш ключа и не превърта двигателя а само хърка стартера, да не би да ти е бендикса,при мене палеше когато си иска дори и със силен акумулатор


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот icefire » Чет 16 дек 2010 22:32


zdravko_jett написа:как хърка колега когато завъртиш ключа и не превърта двигателя а само хърка стартера, да не би да ти е бендикса,при мене палеше когато си иска дори и със силен акумулатор


Ми при мене пали винаги от първи опит. Но просто понякога, примерно на всяко трето палене, във времето, в което стартерът работи, примерно секунда и половина, се дочува леко похъркване. Но наистина е едва доловимо.


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: смяна втулките на стартера на джетта

Мнениеот PuShE_ » Чет 16 дек 2010 23:35


и аз да добавя един вече няколко пъти изпипан метод без метчик,трябват ви камък 17,късо рамо от тречотка и едив своеволно избран болт от гумите,с малко сила болта си влиза точно във втулката и само със въртене си изкарва старата втулка,набиването на новата втулка вече са го описали по-нагоре,става си по същия начин :да:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта