Golf MK4 къде(как) да разбера от какво ми тресе волана?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Golf MK4 къде(как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Luciano » Пон 28 сеп 2009 22:20


Голф 4,TDI, AHF, 1999г.

Проблема е следния.
При спиране имам вибрации във волана все едно са ми криви дисковете. Най се усещат между 120 и 80км/ч. при намаляне.
По колата съм сменил:
-амортисьори
-тампони на макферсона
-вътрешни и външни накрайници
-тампон на двигателя
-предни и задни тампони на носачите
-тампони на стабилизиращата щанга
-дискове с накладки 2 пъти
-след баланс на гуми пак го има
Днес за 220 път гледахме и разглабяхме.
Шарнири, карета, биалетки са здрави.
Няма шум да ми вие някой лагер, за това си мисля, че са си ОК.
Може да съм пропуснал и други части които съм сменил ако има още такива по ходовата част.
Остана да проверя някъде главините. Някой знае ли къде да направя този преглед?
Моля Ви дайте някоя идея, че това ме изнервя ужасно.
Утре правя последен отчаян опит с размяна на предни със задни гуми (чисто нови съм ги купувал. На 1 година са - FULDA)
Всички части съм взимал от Ауто+ като ги поръчвам за уж оригинални - не заместители.




Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот morfei1 » Пон 28 сеп 2009 22:31


Освен да пробваш със старите ми шенкели, дискове и накладки..... друго не се сещам като идея в момента.


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот pesho_sl » Пон 28 сеп 2009 22:32


а гумите как са? :idea:
П.П. Малко спам се получи, извинявай колега не го бях прочел това за гумите :oops: ! Явно доста ми се спи!

Последна промяна от pesho_sl на Пон 28 сеп 2009 22:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Luciano » Пон 28 сеп 2009 22:33


Luciano написа:[(чисто нови съм ги купувал. На 1 година са - FULDA)



Изглеждат като чисто нови.
С ДОТ 2008г са, а и тогава ги купих.
Не съм минал повече от 10000км с тях


Потребителски аватар
shockhead
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот shockhead » Пон 28 сеп 2009 22:43


Колега да не са криви джантите? Там и баланса не помага.Вдигни предницата - от едната страна с трупчета, а от другата с крика, така че движещите колела да останат във въздуха, запали двигателя и включи на 2-ра скорост, пусни съединителя, отиди пред всяка от гумите и наблюдавай. Ако има кривина гумата играе наляво-надясно. Това ми хрумва на прима виста. Дано ти е полезно!


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Luciano » Пон 28 сеп 2009 22:49


Като ги качвах на баланс щяхме да видим ако са криви и гумите и джантите...но и това ще направя...то какво ми остана :banghead:


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот zdravko_jett » Вто 29 сеп 2009 9:20


колега ако слущаш мене направи следното понеже аз сум патил имам проблем и след 6месе4нот търсене разбрах от куде е,аз сменях гуми , 3пъти на разли4ни баласи, сменях дискове, карах даа ми изправят джантите, естествено взеха си ми парите но тресен пак си имаше един ден случаино свалих предната гума и запалих колата на скорост и какжо да видя целия спирачен апарат се мести се едно леко припомваш спирачката и си викакмм иее чисто нови дискове са се изкривили а те бяха на няколко седмици,откачих апарата свалих диска така че да остане само главинката запалих колата на скорост и жидях че главинката бие на лявона дясно,диска прави същотот това движени е иза това ти чука в педала та съм зел главина ще взема и лагар и при мен имаше вибрация наи силно на 80 и около 100 или120км там някде. та мои свет свали едната гума запли е на скорост вгледаи се добре в диска дали шава и апарата дали шава,после на другата гума успех и пиши какво е станало


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот bayspiro » Вто 29 сеп 2009 11:25


Здравей,колега! Когато сменях дискове на старата ми кола се получи като при тебе - колата вървеше нормално, но при спиране се усещаше вибрация в предницата. С триста зора открих причината : стругаро дето е правил ментето /диска де :mrgreen:/ е оставил дебела вътрешната фаска, там където диска ляга на лицето на главината -> диска не ляга точно на мястото си и е несъосен с главината -> получава се аксиално биене на диска. Когато спирачката не е задействана ОК. Но когато накладките стиснат диска това биене започва да блъска спирачния апарат наляво - надясно.
Оправих фаската на струг -> ОК. Провери този момент. УСПЕХ!


gkaraivanov
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: свиленград

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот gkaraivanov » Вто 29 сеп 2009 12:22


Здравей колега мисля си че имаме абсолютно еден е същ проблем.Да ти разкажа и моята история:
Купих колата golf 4 1999 1,6 бензин точно преди 3г.и при покупката още забелязах че при лек ляв завой със скорост над 50-60 км.при (гладък асвалт) се чува звук "фът-фът-фът-фът"ама си казах майната му един нов лагер и проблема е решен!
Тръгвайки си за вкъщи при скорост от над 50км.забелязах че при натискане на спирачка и волана тресе е сигурно и нови дискове ще трябват неприятно но факт.
Смених дискове, гуми, джанти, шернири, накрайници, тампони,лагер и при смяната на дисковете и наклатките тресенето и това гадно фъткане при лек ляв завой отшумяха но без да изчезнат напълно ПРОБЛЕМ!!! Просто казах си горе долу добре но проблема съвсем не е решен, защото ака е така трябва да няма и спомен от него!След известно време когато накладките започнаха да улягат по диска тресенето и това "фъткане се усилиха"напрактика ваобще не е било от това,просто вибрациите са се намалили докато накладката улегне по диска.Незнам от какво е но явно идва от там и се предава до волана всичко може да е но вече 3г.е така.мисля си че може да е както каза по горе в мнение здравко от спирачния апарат!?Ако си намерил отговор пиши ми да я оправя че я чуствам като барака пък много си ми харесва не ми се сменя за друга!


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Luciano » Вто 29 сеп 2009 13:06


Разликата при мен е, че не чувам такова "фъркане" :).... И при първата смяна на дисковете отначало нямаше проблем и след месец примерно пак почна. Викам си ОК. Попадал съм на ментета. Купувам втори комплект пак с нови накладки - пак месец, месец и нещо не се усеща или почти не се усеща и после пак се появява това тресене. Аман. Писна ми.


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот danaildel4ev » Вто 29 сеп 2009 13:19


колега пробвай с други джанти и гуми и аз имам такъв проблем при мене се оказа се че 4те гуми купени месец март 2009 имат биене и са се изкривили сега са в рекламациа имат 1год гаранциа гумите са с дот 2009 4седмица


gkaraivanov
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: свиленград

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот gkaraivanov » Вто 29 сеп 2009 13:27


Така е тресенето е слабо докато улегне накладката по диска и после постепенно се увеличава, двата елемента в резултат на триенето улягат един за друг и вибрацията се предава с всичка сила на волана!Ти намери ли вариант?На мен ми звучи много логично всичко да е от спирачния апарат както казва колегата но незнам нормално е от там да идва вибрацията иначе при положение че всичко е сменено незнам къде другаде да се търси проблема!?При мен както ти казах е трета година.Ти намери ли някакво ришение???


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Lifeguard » Вто 29 сеп 2009 13:36


колега за полуоските помисли ли дали не са криви! :idea: при мен е точно от това :(


gkaraivanov
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 24 сеп 2009 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: свиленград

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот gkaraivanov » Вто 29 сеп 2009 14:41


Възможно ли е заради крива полуозка при натискане на спирачката да ми тресе волана???


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот morfei1 » Вто 29 сеп 2009 15:14


Ако проблема е в тях, няма ли да вибрира и при ускорение?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 294 госта