Golf MK4 къде(как) да разбера от какво ми тресе волана?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот zdravko_jett » Вто 29 сеп 2009 15:29


gkaraivanov написа:Така е тресенето е слабо докато улегне накладката по диска и после постепенно се увеличава, двата елемента в резултат на триенето улягат един за друг и вибрацията се предава с всичка сила на волана!Ти намери ли вариант?На мен ми звучи много логично всичко да е от спирачния апарат както казва колегата но незнам нормално е от там да идва вибрацията иначе при положение че всичко е сменено незнам къде другаде да се търси проблема!?При мен както ти казах е трета година.Ти намери ли някакво ришение???
не не колега не знам може би по горе не съм обяснил както трябва намерих проблема от къде е но не е от спирачния апарат а или от главината или от лагера но ше сменям и 2те заедно понеже като свалих гумата и е запалих колата на скорост видях как целия апарат се мърда все едно някои припомва спирачката след това забялязах че диска шари наляво и на дясно свалих апарата и диска и забелязах че и главинката шари та ако ме слушаш мен напраи това за не повече от 15 мин работа е свали едната гума запали е на скорост и се вгледаи в спирачен апарат,в диска просто се бях отказал от моята на 3баланса показва 00 момчетата викат няма да трепне ама си трепка както винаги аз съвсем случаино свалях гумата за да сложа пластинка на накладките понеже тропкаха и си викам да запаля малко на скорост и забелязах колега пищи ако направиш тази проба за 15мин работа е а и друго забелязал съм че доста голфове трсър така




Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Lifeguard » Вто 29 сеп 2009 16:17


голямата ми полуоска е крива и ми тресе на волана от 80 до 100 км/ч повече,тогава най-много се усеща и при натискане на спирачките също.гадна работа :wink:


Потребителски аватар
shockhead
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот shockhead » Вто 29 сеп 2009 19:15


Колеги как се изкривва полуоска????? Стоманата е толкова закалена, че има само 2 положения - счупена или здрава. Всяка полуоска податлива на деформации е според мен със съмнителен произход и производител. Сукана полуоска съм виждал - метала се цепи като треска. В този случай по завоите се чува стържене.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот morfei1 » Вто 29 сеп 2009 19:23


Незнам ма според мен много лесно ако има удар. Онзи ден видях полуоската на един Сеат Толедо AHF ми тя направо е като сламка сръвнена примерно с моята...... :roll:


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот bayspiro » Вто 29 сеп 2009 20:01


Полуоска дрънка постоянно - диск и спирачен апарат само при спиране.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Lifeguard » Вто 29 сеп 2009 22:04


shockhead написа:Колеги как се изкривва полуоска????? Стоманата е толкова закалена, че има само 2 положения - счупена или здрава. Всяка полуоска податлива на деформации е според мен със съмнителен произход и производител. Сукана полуоска съм виждал - метала се цепи като треска. В този случай по завоите се чува стържене.

ми колега,ако толкова ти е чудно дай си колата и много бързо ще ти покажа как става номера,понеже имам богат опит :lol:


Потребителски аватар
shockhead
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот shockhead » Вто 29 сеп 2009 22:09


Просто го опиши. Не е необходимо да съсипваш нечия кола. Аз отскоро имам западна кола. Досега все източноевропейски и няма огъване, сигурен съм.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 30 сеп 2009 10:38


На предишната ми кола сменях 3 чифта дискове и накладки!!! Само ще ви кажа че съм карал и кола с истински проблем в дисковете и биенето е постоянно, няма 80 няма 120... конкретно на мойта кола се оказаха криви задни барабани, с дисковете отзад е същия принцип. Системата е затворена, вибрациите се предават отзад към предните апарати и воала - биене във волана от задните спирачки! За гумите може да си ги въртите както искате аз станах разноглед от тестване с различни гуми и джанти - не е от тях :) И бтв дисковете и накладките които сте сменяли си ги пазете, 99% са си абсолютно читави... аз на третия чифт вече ги носих на стругар и о чудо - дисковете са перфектни пък тресе волана :)


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот bayspiro » Сря 30 сеп 2009 10:49


Както писах проблема може да се появява при монтажа :deal ама не знам колегата дали обърна внимание, или не разбра за какво иде реч /не съм добър обяснявач :D /



П.П. Към вероятните причини мога да добавя разбити водачи на супорта на спирачния апарат.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Lifeguard » Сря 30 сеп 2009 13:36


shockhead написа:Просто го опиши. Не е необходимо да съсипваш нечия кола. Аз отскоро имам западна кола. Досега все източноевропейски и няма огъване, сигурен съм.


ми да то на ладите и москвичите окачването е малко по различно за тва по трудно може да стане това,абе знаем си ги тях добрите стари машини :lol: ,но да ти обясня сега как се криви полуоска,та значи засилваш се и се удряш в най-близкия бордюр,гумата с такава сила прибира амортисьора,че полуоската отива много на горе и се удря в унова голямо желязо дето му викат магаре,държи целия преден мост и воала резултата е налице,сещаш ли се? mhihi


Потребителски аватар
shockhead
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот shockhead » Сря 30 сеп 2009 14:37


Виждам, че търсиш конфликт.Мисля не това е целта тук.Дано помогнеш на колегата да си реши проблема.


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот zdravko_jett » Сря 30 сеп 2009 16:34


Lifeguard написа:но да ти обясня сега как се криви полуоска,та значи засилваш се и се удряш в най-близкия бордюр,гумата с такава сила прибира амортисьора,че полуоската отива много на горе и се удря в унова голямо желязо дето му викат магаре,държи целия преден мост и воала резултата е налице,сещаш ли се? mhihi
не че съм се удрял в бордюр ама простп да попитам ако ми е крива полуоската може ли от нея да ми бие главината наляво и надясно ????


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот bayspiro » Сря 30 сеп 2009 17:49


zdravko_jett написа:
Lifeguard написа: не че съм се удрял в бордюр ама простп да попитам ако ми е крива полуоската може ли от нея да ми бие главината наляво и надясно ????

Тцъ... То за туй е карето - да обира всички кривотии по предавката от ск. кутия до колелото. То като погледнеш, полуоската с двете карета винаги е крива :mrgreen: Кривата полуоска прави вибрации от въртенето на неуравновсени /ексцентрични/ маси - може да разбие лагера на главината и тогава да почне тя да замята.


mg design
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 09 май 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот mg design » Сря 30 сеп 2009 20:46


Колега,а каква марка дискове и накладки слагаш, защото в бг оригинални части много рядко.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 30 сеп 2009 21:16


И аз имам същия проблем обаче на Пасат.Смених дисковете но проблема си остана.Сега ще сменя и задните защото и те не са много читави и ако иска да тресе ако иска да не тресе.При мен е почти недолувимо и се усеща само с висока скорост и леко натисната спирачка.Ако натисна спирачката по силно не тресе.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 116 госта