Golf MK4 къде(как) да разбера от какво ми тресе волана?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Luciano » Сря 30 сеп 2009 21:18


Дисковете са Zimmermann, а накладките PAGID

Изображение
Изображение




Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Luciano » Сря 30 сеп 2009 21:20


KirilGeorgiev написа:Сега ще сменя и задните защото и те не са много читави и ако иска да тресе ако иска да не тресе.

И задните съм сменил съвсем наскоро :mrgreen:


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Luciano » Сря 30 сеп 2009 21:27


zdravko_jett написа: не не колега не знам може би по горе не съм обяснил както трябва намерих проблема от къде е но не е от спирачния апарат а или от главината или от лагера но ше сменям и 2те заедно понеже като свалих гумата и е запалих колата на скорост видях как целия апарат се мърда все едно някои припомва спирачката след това забялязах че диска шари наляво и на дясно свалих апарата и диска и забелязах че и главинката шари та ако ме слушаш мен напраи това за не повече от 15 мин работа е свали едната гума запали е на скорост и се вгледаи в спирачен апарат,в диска просто се бях отказал от моята на 3баланса показва 00 момчетата викат няма да трепне ама си трепка както винаги аз съвсем случаино свалях гумата за да сложа пластинка на накладките понеже тропкаха и си викам да запаля малко на скорост и забелязах колега пищи ако направиш тази проба за 15мин работа е а и друго забелязал съм че доста голфове трсър така


Вчера свалях гумите и гледах, но на пръв поглед нямам проблеми като твоите.
Смених гумите - предни със задни, но тук из квартала не мога да направя тест. Тези дни ще покарам повече и ще пиша.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Lifeguard » Сря 30 сеп 2009 22:43


shockhead не търся конфликт,просто изказах мнение,за да опитам да помогна на колегата,ама ти се изказа неподготвен и реших да ти обясня,но ако ти се засягаш проблема си е твой!иначе извинявай ако има нещо,остани със здраве!дано сме успели да помогнем с нещо.... въпреки че колегата нищо не каза дали ги е проверявал тия полуоски.... :wink:


tvt555
Мнения: 208
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот tvt555 » Сря 30 сеп 2009 23:52


При мен беше от крива дясна джанта. Проблема започна веднага щом я издъних и свърши след като я смених :Mr Green Fun


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот zdravko_jett » Чет 01 окт 2009 7:11


Luciano написа:Вчера свалях гумите и гледах, но на пръв поглед нямам проблеми като твоите.
Смених гумите - предни със задни, но тук из квартала не мога да направя тест. Тези дни ще покарам повече и ще пиша.
значи не е от там а преди време бях чел в една тема на колега от форума и тои имал подобе проблем и мисля че му се ебеше получавало това тресене от тампон на скоросите


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот H2O » Пет 02 окт 2009 19:42


Lifeguard написа:
shockhead написа:Просто го опиши. Не е необходимо да съсипваш нечия кола. Аз отскоро имам западна кола. Досега все източноевропейски и няма огъване, сигурен съм.


ми да то на ладите и москвичите окачването е малко по различно за тва по трудно може да стане това,абе знаем си ги тях добрите стари машини :lol: ,но да ти обясня сега как се криви полуоска,та значи засилваш се и се удряш в най-близкия бордюр,гумата с такава сила прибира амортисьора,че полуоската отива много на горе и се удря в унова голямо желязо дето му викат магаре,държи целия преден мост и воала резултата е налице,сещаш ли се? mhihi

"Шоковата глава" е прав!Няма такова понятие"огъната полуоска".Справка:"Технология на металите"!Поста ми е е добронамерен!!!


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Lifeguard » Съб 03 окт 2009 1:45


ей големи философи сте всички бе и много разбирате,още малко ще ме изкарате че си измислям,така ли?елате и ми вижте полуоската и тогава да говорим пак.тя не е крива,както може би си представяте,забелязва се съвсем малко,но като надигнахме колата в един сервиз и завартяхме гумата,отдолу като погледнеш полуоската се вижда мястото където е ударена и едно явно биене :evil:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот morfei1 » Съб 03 окт 2009 2:00


При високи скорости, предполагам вибрацията е ужасна :roll: ?


Потребителски аватар
shockhead
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот shockhead » Съб 03 окт 2009 8:27


Колеги темата нацяло се измести. Нека се опитаме да помогнем на Luciano.
Lifeguard мисля, че като вдигнеш колата в сервиз ще видиш само кожуха на полуоската, а тя е вътре в него под масло. Ако е бил ударен и огънат кожуха нормално е ако е опирал в нея да се чува стържене или биене там........както и да е. Нали сега всичко е ОК.Кажи ни поне как се оправи - просто за опит. Полуоската ли ти смениха или полуоската с кожуха.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот bayspiro » Съб 03 окт 2009 10:17


Тц....Полуоските са голи - нямат кожуси. То не е мост! :mrgreen:


Потребителски аватар
shockhead
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот shockhead » Съб 03 окт 2009 12:37


Сигурно е така. На Голфа още не съм разглобявал ходовата част.


Потребителски аватар
Бързият
Вечен БАН
Мнения: 1778
Регистриран на: Пет 12 яну 2007 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Бързият » Съб 03 окт 2009 12:53


Провери дали имаш луфт в лагерите . Може да не бучат , но пак да са заминали .
Разхлабва се карето при вдигнато положение и се клати гумата наляво-надясно.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот Lifeguard » Съб 03 окт 2009 13:35


shockhead написа:Сигурно е така. На Голфа още не съм разглобявал ходовата част.

:screwy колко пъти да ти казвам,че тва не е москвич бе колега?!като не ти е ясно устройството на предницата на западен автомобил стига си писал глупости и си спорил,че и мен да караш да пиша тука излишен спам,айде край вече! :да:


Потребителски аватар
spyki_76
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Къде (как) да разбера от какво ми тресе волана?

Мнениеот spyki_76 » Съб 03 окт 2009 13:54


Здравейте,имам следния проблем-от 100 до 120км.имам много силни вибраций в волана. Прочетох доста коментари на подобни теми но не открих решение на проблема ми.Първо ходих на реглаж на преден мост, от там ми казаха че в предницата всичко е на ред и проблема е от въртяща се част. От там купих 4 нови гуми,изправяне на джанти и баланс- няколко пъти,но проблема си остана.После смених и спирачните дискове и накладките,но разлика няма.Забелязах, че при движение с тази скорост на свободна предавка и при завиване вибрациите са много по-голями отколкото когато сам на скорост,също така когато е натоварена тресенето е по силно.Явно проблема не е нито от предницата,нито от джантите и гумите,от дисковете,от амортесьори.Дайте някаква идея от каде може да идва този проблем.Остава само предполагам някоя крива полуоска или вътрешно каре,но тях не сам ги проверявал.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 119 госта