Golf MK4 Свещи - препоръка за марка и модел и интервал

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Пет 23 окт 2009 19:28


golf777 написа:
mufin написа:60 лв са оригинални в Порше бг


аз си купих от там за AKL 70 лв 17.50 бр


Това е кожодерство, ако са ти сложили нормалните на NGK за този модел!




Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот DimoNN » Пет 23 окт 2009 20:51


на NGK си пише, че са за VW,audi,Skoda,Seat... в Ауто+ има и са японски... Оригиналните във VW също са NGK!


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Пет 23 окт 2009 21:50


DimoNN написа:на NGK си пише, че са за VW,audi,Skoda,Seat... в Ауто+ има и са японски... Оригиналните във VW също са NGK!


Точно така. Във VW просто ги дават в различна тяхна си опаковка.


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот golf777 » Нед 25 окт 2009 19:18


Haralampi написа:
golf777 написа:
mufin написа:60 лв са оригинални в Порше бг


аз си купих от там за AKL 70 лв 17.50 бр


Това е кожодерство, ако са ти сложили нормалните на NGK за този модел!


все още не са у мен,утре ще са, но са такива каквито ми писа, и никъде не ги намерих под 13 долара


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Нед 25 окт 2009 19:45


golf777 написа:
все още не са у мен,утре ще са, но са такива каквито ми писа, и никъде не ги намерих под 13 долара


A чии го дириш в долари :beat_butt2 VW немска кола ли е или американска :roll:
От германия излизат по около 5 евро парчето... предполагам, че ако ги потърси човек и в БГ но не от VW ще са горе долу такава цена... т.е. почти на половина на цената във VW.

Пиши после дали всичко е точно технически ;)


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот golf777 » Пон 26 окт 2009 17:57


ми Питах тук viewtopic.php?f=48&t=157750 13 долара,а днес сложих тези от НЖК същите са като тези ,който свалих от колата е старите са си доста свършили


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Пон 26 окт 2009 18:16


golf777 написа:ми Питах тук viewtopic.php?f=48&t=157750 13 долара,а днес сложих тези от НЖК същите са като тези ,който свалих от колата е старите са си доста свършили


А имаше ли оплаквания преди да ги смениш и как е сега с новите?? Сподели, че се чудя и аз все още дали да ги сменям...


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот staff » Пон 26 окт 2009 18:30


Haralampi, колега и аз така като тебе съм брате :) вчера смених свещите, за моята кола също са платинени. Заболя ме главата направо :)Купих NGK цената беше 23лв на бройка общо 92лв. За сравнение само ще ти кажа, че марка DENSO цената ми беше 32лв на свещ т.е. общо 128лв, нооо като го чух това ми стана още по-зле и поради тази причина взех NGK. Дано не съм сбъркал. По принцип до колкото знам DENSO са една идея по-добри от NGK, но ми казаха, че DENSO пък от своя страна имат много фалшификати. Успех с избора на свещите :)


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Пон 26 окт 2009 18:47


staff написа:Haralampi, колега и аз така като тебе съм брате :) вчера смених свещите, за моята кола също са платинени. Заболя ме главата направо :)Купих NGK цената беше 23лв на бройка общо 92лв. За сравнение само ще ти кажа, че марка DENSO цената ми беше 32лв на свещ т.е. общо 128лв, нооо като го чух това ми стана още по-зле и поради тази причина взех NGK. Дано не съм сбъркал. По принцип до колкото знам DENSO са една идея по-добри от NGK, но ми казаха, че DENSO пък от своя страна имат много фалшификати. Успех с избора на свещите :)


Аа, аз за по-скъпи и не помислям :D А и с NGK излиза от завода - тя да върви като от завода пък повече не искам :))
И към тебе същия въпрос - имаше ли някакви оплаквания или ги смени превантивно и усеща ли се каквато и да е разлика и в какво отношение?
Мерси за съчувствието ;)


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот golf777 » Пон 26 окт 2009 19:11


ми разлика има,при рязко натискане на педала не се замисля и не е мудна/ мойте старите бяха доста изхабени и искрата беше една такава мижава,и сутрин ми прекъсваше като е студена /


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот staff » Пон 26 окт 2009 19:17


Haralampi написа: Аа, аз за по-скъпи и не помислям :D А и с NGK излиза от завода - тя да върви като от завода пък повече не искам :))
И към тебе същия въпрос - имаше ли някакви оплаквания или ги смени превантивно и усеща ли се каквато и да е разлика и в какво отношение?
Мерси за съчувствието ;)


Ами за оплаквания, сутрин като я запаля и е студено и влажно, понякога ми променяше звука на мотора през интервали от да речем 2-3 секунди и вендъж отворих капака и чух как при промяната на звука, се чува как все едно дава на късо кабел. Пука едно такова, притриса, абе мъчи се да угаси цилиндъра. И реално стигнах до извода, че най-вероятно съм за нови свещи или кабели, но тъй като кабелите са ми добре, смених свещите. За разлика във вървежа не мога да ти кажа, тъй като тези които извадих от колата бяха същите - платинени NGK. Относно това дали твоите са за смяна, принципно така за стандартни свещи е хубаво да се сменят на към 30тина хил. км. Не заради друго ами съм чувал, че ако винаги ги чакаш докато почнат да ти правят проблеми, развалените свещи от своя страна ти прецакват кабелите, бубината и т.н. Сега платинените уж се сменят на към 50-60 хил.км, но не знам. Лично аз за тези които свалих от колата, 3 от тях бяха с леки нагари и като цяло и на 4-те, игличките им вече бяха накъсели доста. Така и така не съм ги сменял никога с тях купих колата, не знам като цяло кога за последно са сменяни, но със сигурност знам, че лично аз съм минал 30 хил. км. с тях, а преди това... взех колата на 97 хил.км, дано са били сменяни някога :)


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Пон 26 окт 2009 20:03


staff написа:Така и така не съм ги сменял никога с тях купих колата, не знам като цяло кога за последно са сменяни, но със сигурност знам, че лично аз съм минал 30 хил. км. с тях, а преди това... взех колата на 97 хил.км, дано са били сменяни някога :)


В горното сме ама досъщ 1 към 1 :!: 8) По документи при мен са си сменени както се е полагало на 60 000км, а и със сигурност, щото нямаше да изкарат до сега ако не бяха :) Ама дали след това още веднъж.... надали при положение, че са за 60 000.

Мен не толкова за вървежа, ами например при паленето и разхода дали има осезаема разлика ако имате вече наблюдения... и разбира се и вървежа все пак :)


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот golf777 » Пон 26 окт 2009 21:51


ми свали 1 да кажем първа или четвърта, че са по лесни и я провери моя майстор имаше едно уредче с което ги проверява и каза че си свършили


Потребителски аватар
staff
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот staff » Вто 27 окт 2009 8:33


Ами при паленето ще да е разликата. Т.е. ако понякога, особено в студа ти прекъсва колата и придърпва е много вероятно да си за свещи. Ама ако смяташ, че от 60хил. км до момента не са сменяни, мисля, че е време за подмяна. Най-добре направи както колегата над моя пост е казал. Извади някоя друга свещ и я огледай за нагари и изхабена игличка. За въпросния уред за проверка на свещи не знаех че има, ама след като казва колега, занеси я да ти ги проверят и с уред.


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот yarek » Вто 08 дек 2009 23:48


само да ви попитам какви свещи са добри за TDI 110 коня AHF, че нещо и аз наблюдавам подобни симптоми...изгасване на студено при първо запалване, акумулатора е на 3 месяца, не съм сменял свещитие и не знам кога германеца ги е сменял.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 101 госта