Golf MK4 Свещи - препоръка за марка и модел и интервал

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Сря 09 дек 2009 10:45


yarek написа:само да ви попитам какви свещи са добри за TDI 110 коня AHF, че нещо и аз наблюдавам подобни симптоми...изгасване на студено при първо запалване, акумулатора е на 3 месяца, не съм сменял свещитие и не знам кога германеца ги е сменял.


По каталог за AHF са BERU M10X1X25 с номер на VW: N 101 401 05.
Цена около 21 евро парчето.
(ама иначе те дизелите са много икономични, да....)




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот w_smith » Сря 09 дек 2009 11:40


За дизел БОШ от Киров или от Ауто + - от 26 лв. нагоре. За моето ТДИ бяха по 26 лв. края на 2007 г. Най добре погледни в дизеловия раздел има тема за подгревни свещи.


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Burner_inc » Сря 09 дек 2009 14:21


Haralampi написа:
yarek написа:само да ви попитам какви свещи са добри за TDI 110 коня AHF, че нещо и аз наблюдавам подобни симптоми...изгасване на студено при първо запалване, акумулатора е на 3 месяца, не съм сменял свещитие и не знам кога германеца ги е сменял.


По каталог за AHF са BERU M10X1X25 с номер на VW: N 101 401 05.
Цена около 21 евро парчето.
(ама иначе те дизелите са много икономични, да....)



да икономични са, моят AHF е още с оригиналните си свещи


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Сря 09 дек 2009 19:18


Burner_inc написа:да икономични са, моят AHF е още с оригиналните си свещи


Предполагам и се надявам, че се шегуваш... нали?

Много интересно как позна :) Това, че още и отново е с оригинални свещи, далеч не значи, че са му първите :D Те тия твойте свещи столетки ще ги изкараш :D :D

И аз съм с оригиналните по каталог свещи... само че са втори комплект за колата.
Иначе за информация - най-скъпите (платинени) свещи за бензинова кола, които са с номинал 60 000-100 000 км (!) са с цени между 80 и 120 лв за комплект...

Цената по-горе за AHF e за стандартни подгряващи свещи (дори не от скъпите) с цена на комплект над 160 лв !!!
Я сметни това в гориво колко икономия е ;)

P.s. А може би си още и с заводския горивен, маслен и въздушен филтър, както и ремъци...? (Щото и там разликата в цените за бензинова и дизелова кола са с еднакъв знак...).


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Burner_inc » Сря 09 дек 2009 21:27


нали знаеш принципа на действие на дизеловите свещи, а и при топло време не работят или работят за много малко. Цените на свещите съвсем не са такива, а по-скоро между 20-30 лв. на свещ. Сигурно има и по-скъпи, но това не значи, че всички подгревни свещи са толкова скъпи. Градския разход на дизела е поне 3 литра по-малък което за 10 000 км градско каране са около 300 литра гориво или казано в пари около 600 лв. които мисля, че покриват малко по-скъпите консумативи.

А и защо си мислиш, че причината хората да си купуват дизелови коли е само и единствено икономията на гориво? Има фактори като по-добра динамика, по рядко превключване на предавки, горе долу еднакво вървене и на равно и при изкачване.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот maxpayne » Сря 09 дек 2009 21:40


Burner_inc написа:да икономични са, моят AHF е още с оригиналните си свещи


Ако имаш предвид заводските - някой майстор (може би Мишо) ми каза преди време, че заводските имат емблема на vw на тях. Аз наскоро си купих оригинални за смяна и те бяха доколкото помня без лого на самата свещ, а на кутията имаше логото на ауди и vw

п.п. като се замисля няма логика заводските и останалите оригинални да изглеждат различно, тъй че игнорирайте това мнение :mrgreen:

Последна промяна от maxpayne на Сря 09 дек 2009 22:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Burner_inc » Сря 09 дек 2009 21:58


Абсолютно имат лого VW/audi. Миналия месец ги свалях да ги прегледам и имаха емблеми а като марка са Beru


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Сря 09 дек 2009 22:38


Да не почваме и тук вечния спор - ако за теб факта, че поддръжката (99% от консумативите) за дизелов автомобил са драстично по-скъпи от тези за бензинов - нямам аз нерви да те убеждавам - ще го оставя на някой друг...
Примери мога да ти давам от сега до утре по това време, но нито е тук мястото... нито имам времето и нервите за това. Поддържам и дизелов автомобил ;)

Относно свещите - и моите са с емблема на VW, но са 2-ри комплект - сменени са в VW Leverkusen на 60 000кm.
P.s. - интервала за смяна на подгревни свещи независимо от по-ограничената им употреба е също определен и изчислен и далеч не е 150 000км ;) Поинтересувай се ;)

За разхода - 3 литра ???? с какво сравняваш - с 8 цилиндров бензинов ли ?? Вече сме го коментирали - разхода ми в София е около 10 (говоря за среден - стига и до 12, но и сваля и до под 6... среден около 9-10)... Сега ми кажи, че твоя среден градски е 7 и наистина спирам да споря - няма смисъл.
Все пак и аз карам дизелов автомобил не забравяй (1.9 TDI PD 101PS) и имам преки наблюдения от разликата в разхода - 3 литра... ама ако има кой да я бута :lol:

Burner_inc написа:по рядко превключване на предавки
МОЛЯ? На дизеловия превключваш предавки по-рядко???? :shock Добре :063:
Нещо да не ти се преплете езика :lol:

P.s. 2-ра на 7000 оборота ми е към 110-120 км/ч ;) Замисли се до 50 км/ч колко пъти сменям предавка :mrgreen:

:beer


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Burner_inc » Сря 09 дек 2009 23:44


абсолютно сменяш предавки по-рядко, защото можеш да ги изредиш супер бързо и после си караш като автоматик, само с даване на газ и не трябва да чакаш оборотите да стигнат 4500 за да тръгне нещото да набира, нямам нищо против атмосфермите моторетки, но да е поне 2000 кубика, а в случая с голфовете 2.3

А като си се режеш постоянно до 7000 оборота, разхода не е 9-10

П.с. онзи ден си правих тест като последователно карах 4 голф 4-ки: 1.6; 1.6 16В ; моя и 1.8Т 180 к.с. , та не всички им е ясно кой ме е изкефил най-много, но тогава разбрах и друго, а именно никога не бих си сменил ТДИ-то за 1.6 атмосферка

Не знам защо всички тук водят спорове за бензиновите и дизеловите двигатели и и сравняват постоянно цена на частите, а в крайна сметка всеки си има критерии при избор на двигател, за мен при Голф 4 двигателите които ме устройват са 1.8Т или ТДИ поддръжката е колкото дойде , всеки трябва да е наясно дали може да си позволи поддръжката на колата си и преценява дали е за него или не


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот Haralampi » Чет 10 дек 2009 0:25


Burner_inc написа:абсолютно сменяш предавки по-рядко, защото можеш да ги изредиш супер бързо и после си караш като автоматик,


Ама защо да ги изреждам ?? :screwy Точно в това е идеята - че ти за да караш с 50 в нормални за мотора обороти трябва да стигнеш до 4-та, а аз само до 2ра - и сменяш 3 пъти - аз веднъж :idea: 2-ра ми покрива от 10 до 110 км/ч... - айде помисли аз дали трябва да сменям повече от веднъж скорости между които и да е 2 светофара в града... и ти колко пъти ги сменяш и какъв проблем във видимостта ще създадеш ако караш само на 2-ра mhihi за какъв автоматик да говорим повече?? Кой двигател според теб покрива по-голям обхват скорост на 1 предавка - този от 0 до 4000 или от 0 до 7000 оборота :D
Ако погледнеш кривите на мощностите при бинзинов и дизелов двигател, ще разбереш и защо говориш абсурди - след 3000 оборота TDI-то е мор ;)

Пак да кажа, че непрекъснато карам и дизелова кола и разликите са повече от очевадни (ти си първия човек, който твърди, че дизел се карало с по-малко сменяне на предавки когато всеки знае, че е точно обратното поради малкия обхват на обороти и особеността на кривата на дизела, чийто пик е доста раншко а после :bishop )

Иначе си прав - всеки според вкуса си ;) А аз веднъж ти бях писал защо пък аз никога няма да си взема TDI, та дори и поддръжката му да беше по-евтина дори ;) Просто държа твърде много на комфорта. ;)

Ама за това хората са направили за всяка душа по нещо ;) Едни пием Шуменско - други Каменица... :beer

Спирам до тук с това, че от свещи пак се обърна на дизел-бензин.
Надявам се да съм помогнал на колегата с информация. Цената която цитирах е по каталог за VW. Възможно е актуалната да е +/- 10% но това е порядъка.


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот houzeboy » Чет 25 фев 2010 20:07


Изчетох цялата тема. В крайна сметка за АКЛ мотор трябва да си взема BKUR6ET-10 ?


Потребителски аватар
FivePointeO
Мнения: 514
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:33
Автомобил: Голф 3
Двигател: АЕЕ
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот FivePointeO » Пет 26 фев 2010 11:13


Бих заложил на BERU :да:


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот tdi fen » Пет 26 фев 2010 16:48


BERU или NGK :да:


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот hitman0013 » Съб 27 фев 2010 9:39


моя AKL дойде от италия с бош триполюсни и още са пушка.Някой знае ли каква им е цената и имат ли аналог NGK триполюсни-също цена ако знаете


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Интервал за смяна на свещи Г4 - препоръка за марка и модел

Мнениеот skotis » Пон 01 мар 2010 10:59


Аз бях с някакви триполюсни Беру и като ги смених с NGK платинени се родих направо ;) Хем са еднополюсни...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта