Проблем с фабрична аларма Г4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
El_Genesis
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 23:37
Автомобил: Toyota Avensis T25
Двигател: VVTI 2006
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот El_Genesis » Нед 01 ное 2009 17:53


Здравейте, колеги. Наскоро се появи един много интересен проблем във фабричната аларма на моя голф. Голфа е с 2 врати и е от тези с пилотния ключ, на който се намира копчетата за отключване и заключване. Проблема е следния: и двата ключа на колата отказа тотално да работят, също и от шофьорската врата неможе да се отключи с централното=>отключва само лявата врата. Незнам какво да правя вече. В момента отключвам и заключвам колата от дясната врата. Моля за съвет, ако знае какъв може да е проблема и къде да закарам колата да е видят. Става въпрос за региона на Пловдив. Благодаря предварително!




Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот leonardo_vd » Пон 02 ное 2009 10:34


El_Genesis написа:Здравейте, колеги. Наскоро се появи един много интересен проблем във фабричната аларма на моя голф. Голфа е с 2 врати и е от тези с пилотния ключ, на който се намира копчетата за отключване и заключване. Проблема е следния: и двата ключа на колата отказа тотално да работят, също и от шофьорската врата неможе да се отключи с централното=>отключва само лявата врата. Незнам какво да правя вече. В момента отключвам и заключвам колата от дясната врата. Моля за съвет, ако знае какъв може да е проблема и къде да закарам колата да е видят. Става въпрос за региона на Пловдив. Благодаря предварително!

И при мен се е появявал същия проблем. Така и не разбрах от какво е и се оправяше само. Тези неща ми ги прави само когато ми е паднал много акумулатора и пробвам да запаля и всички уреди гаснат и се зануляват. Някакъв софтуерен бъг може да е. Иди на диагностика да ти тестват комфорт модула и централното.

ПП. И при мен от копчето вътре не иска да заключи шофьорската врата.


Потребителски аватар
Deroni
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 21:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот Deroni » Пон 02 ное 2009 10:54


при мен също става така по някога и отказва и плафончето във вратата да свети после се оправя от самосебеси.Потърси има доста теми колегита са ги описали доста подробно


Потребителски аватар
El_Genesis
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 23:37
Автомобил: Toyota Avensis T25
Двигател: VVTI 2006
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот El_Genesis » Пон 02 ное 2009 21:05


leonardo_vd написа:
El_Genesis написа:Здравейте, колеги. Наскоро се появи един много интересен проблем във фабричната аларма на моя голф. Голфа е с 2 врати и е от тези с пилотния ключ, на който се намира копчетата за отключване и заключване. Проблема е следния: и двата ключа на колата отказа тотално да работят, също и от шофьорската врата неможе да се отключи с централното=>отключва само лявата врата. Незнам какво да правя вече. В момента отключвам и заключвам колата от дясната врата. Моля за съвет, ако знае какъв може да е проблема и къде да закарам колата да е видят. Става въпрос за региона на Пловдив. Благодаря предварително!

И при мен се е появявал същия проблем. Така и не разбрах от какво е и се оправяше само. Тези неща ми ги прави само когато ми е паднал много акумулатора и пробвам да запаля и всички уреди гаснат и се зануляват. Някакъв софтуерен бъг може да е. Иди на диагностика да ти тестват комфорт модула и централното.

ПП. И при мен от копчето вътре не иска да заключи шофьорската врата.


Къде да отида да го тествам ? Където и да отида ми казват, че незнаят от какво може да е...


Потребителски аватар
Deroni
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 21:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот Deroni » Пон 02 ное 2009 21:20


аве карай тай туй са детски болести за модела незначителни.При мен ту го има проблема ту изчезва.Не се вманиачвай щото и аз така прая и страдам мн.Ако уцелиш майстора добре.Иначе се почват всички детайли във вратата да се копуват на ново и става една цифроманея и разни хора ти се учат на колата


Потребителски аватар
El_Genesis
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 23:37
Автомобил: Toyota Avensis T25
Двигател: VVTI 2006
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот El_Genesis » Пон 02 ное 2009 23:03


Демек главоболия само си създаваш от да няма какво да правиш. 8)


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот gomez » Вто 03 ное 2009 8:53


Би трябвало проблема да идва от микроключетата в бравата.
Лоша спойка или разместване.

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
El_Genesis
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 23:37
Автомобил: Toyota Avensis T25
Двигател: VVTI 2006
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот El_Genesis » Вто 03 ное 2009 18:15


gomez написа:Би трябвало проблема да идва от микроключетата в бравата.
Лоша спойка или разместване.

Изображение
Изображение


Ахам, значи да си намеря някой майстор и да разглобим машинката на лявата врата и да видим дали е от там проблема.


Потребителски аватар
hosetovw
Мнения: 801
Регистриран на: Пет 28 апр 2006 10:20
Автомобил: VW MK5 GTI DSG
Двигател: 2.0 TFSI BWA
Местоположение: Бургас / Варна
Контакти:

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот hosetovw » Чет 05 ное 2009 20:11


El_Genesis написа:
gomez написа:Би трябвало проблема да идва от микроключетата в бравата.
Лоша спойка или разместване.

Изображение
Изображение


Ахам, значи да си намеря някой майстор и да разглобим машинката на лявата врата и да видим дали е от там проблема.


Колега, че проблема е от микроключето да от него е, ама по хамавото е да стигнеш до него. Повечето неща, които описахте и при мен се случват, ама като видях какво трябва да преживея докато стигна до микроключето май скоро няма да го почна и аз !!! Иначе успех и като го направиш пиши :mrgreen:


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот yarek » Чет 05 ное 2009 20:59


hosetovw написа:
El_Genesis написа:
gomez написа:Би трябвало проблема да идва от микроключетата в бравата.
Лоша спойка или разместване.

Изображение
Изображение


Ахам, значи да си намеря някой майстор и да разглобим машинката на лявата врата и да видим дали е от там проблема.


Колега, че проблема е от микроключето да от него е, ама по хамавото е да стигнеш до него. Повечето неща, които описахте и при мен се случват, ама като видях какво трябва да преживея докато стигна до микроключето май скоро няма да го почна и аз !!! Иначе успех и като го направиш пиши :mrgreen:


аз съм с със прецакано микрочипче, примерно представлявам какво означава да стигнеш до това микрочипче... рпедставлявам и точно за това все още проблема не е решен, най гадното че в Габрово никой не иска да се хваща да го оправи,ако някой ще има кораж да го направи, пищете, споделяйте :wink:


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот egoist_ok » Чет 05 ное 2009 22:39


Колега ако искаш да си направиш една разходка до Троян ще ти направя бравата.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот k_garchev » Пон 16 ное 2009 2:56


egoist_ok написа:Колега ако искаш да си направиш една разходка до Троян ще ти направя бравата.

:applause:


stuklen
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 30 юни 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Проблем с фабрична аларма Г4

Мнениеот stuklen » Вто 17 ное 2009 10:12


И аз го имах този проблем. Първо се оказа палеца на патрона. Беше счупен разглобих вратата и го оправих. След това се оказа, че понякога се отключва/заключва понякога не. От ключалката. И мисля, че и при мен е проблема с тези ключета. Трябва да го разглобя, но нямам гараж и ме опасява, че ако я разглобя и не мога да я събера в рамките на ден ще трябва да спа в нея!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта