Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
DeLina
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 26 апр 2007 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот DeLina » Нед 15 ное 2009 23:27


Здравейте господа джентълмени на кръглия орден - да го еба! Взе ми се акъла тия дни с моя хубавец. Моля, ако има някой, който наистина разбира от тия неща да ми подскаже. Ето и проблема:
1. 3-та година го карам и бях изключително доволен, като часовник, само врътвам ключа и забравям. Похвалих се на шефа, щото го возих и Голфредо се прееба точно на следващия ден. Цел живот ли да мълча като мишка?

2.Паля, прави опит да задържи и гасне. Подкарвам го след леко загряване при намаляване на скоростта и изключване от скорост гасне, но не винаги.
Получи колебания от 850 до 400-500 оборота със съпровода на характерното премигване на всичко живо, което свети вътре и навън.
3. Какво сторих: Ходих на сервиз, сменихме сър Делко, защото оста му се беше разпаянтила, кабелите ги прегледахме, за сега са ок, но купих и нови, а и свещите смених. Изчистих перфектно и дросела, който понякога ми е създавал подобни проблеми. Но той поне като се заяде е систематичен, като английски лорд. Викам си сега ще се излита - Само ръмжиме, все едно някой ме е гепил за ауспуха и ме дърпа назад, дано да е заради зимните гуми това усещане.
4. Проблем - на сутринта, събудил се Илия - па тия! Паля, гасне. Паля и тръгвам - играе. Загрее ли му минава и заспива на толкова на колкото сме му казали с Делкото, проблема със спирането остава да виси обаче, не винаги, но понякога гасне. Прави ми впечатление, че когато е студена не прави опити да качи оборотите като за студен двигател, направо си се стреми да закрепи на 700, но му е трудно. Вече не е същото.
Какво разумно трябва да направя още, преди да сменя главата на двигателя с всичките му прилежащи жици и др. джаджи. :banghead:
Ако му сложа газова ще му мине ли? Одавна ми се искаше, ама викам си...как работи като часовник, що да го търбуша!?
Какво следва да направя според вас? :bishop




Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот m&m16v » Нед 15 ное 2009 23:34


Първото за което се досещам е температурния датчик, има доста изписано за него. Второто обаче може да се окаже че и самият дросел прави мизерий. Най сигурното е диагностика.


Потребителски аватар
overapac
Мнения: 712
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот overapac » Нед 15 ное 2009 23:40


датчик за температурата на охлаждащата течност,датчик за температурата на входящия въздух и естествено характеният за двигателите АЕЕ стъпнов мотор! heavy metal zork


Потребителски аватар
SIMETO1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто 10 юни 2008 20:27
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 1999
Местоположение: Плевен

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот SIMETO1 » Пон 16 ное 2009 14:31


Колега най вероятно е от дроселовата клапа.чисти се и се обучава.иначе нама оправия освен ако не кара около 300км.да се обучи сама но и това не е гаранция.Това е проблем при всички AEE мотори било то ot 1995-1997г.Има доста исписано по темата исползвай търсачката.


Потребителски аватар
DeLina
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 26 апр 2007 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот DeLina » Пон 16 ное 2009 15:53


Blagodarq vi za sega, 6te izprobvam razli4nite varianti i 6te drasna kakvo se slu4va...qvno sym proklet s tva AEE, ma kato go kupuvahme nqmashe koi da popitam... :beat_butt2


keremidov
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 18:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот keremidov » Пон 16 ное 2009 17:05


същия проблем имах с Г3-1.6 АЕК двигател-ходих на майстор,почисти ми дебитомера и всичко е о кей


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот BOCOO » Пон 16 ное 2009 17:53


колега чистиш дросела и го обучаваш аз имах същия преблем


velchev90
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В. Търново

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот velchev90 » Сря 08 юни 2011 16:15


колега и аз имам голф 3 със същия мотор и ми прави същия проблем :banghead: зака рах я преди 3 месеца на компютърна диагностика.Имаше някаква грешка която подавала информация на двигатела че колата постоянно е на място и не влизало достатъчно гориво и нещо се беше зацапало изчисти грешката почисти и това нещо там.Колата пак почна да си върви нормално но уви са около месец сега пак имам същия проблем.Когато е студена смукача подава повече гориво и проблема по не се усеща,но загрее ли при намаляне на скороста примерно 3-та - 2-ра и гасне докато превключа... много е кофти и започвам да се замислям дали да не сменя компютъра защото съм с комп за 1.4 а двигател 1.6 :idea: :idea: :idea:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13443
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 3, 1.6 1997 AEE Променя обороти ...

Мнениеот kris11 » Чет 09 юни 2011 14:37


Идеално почистване на дросела, чистена на грешки ,палене.
Някои от тези дросели са като магаре на мост не ще и неще да се обучава.Ядох го същия като автора на темата преди 3г тоя. Ни с Адиа ни с ВагКом а не та не. Скъса ми нервите.Ядосах се и на работещ двигател извадих буксата към дросела 2-3 път . И о чудо оправи се и се обучи. Знам , че не е правилно , но нях в чудо.
Само, че не съм сменал нищо /свещите бяха на около12-15 к км, кабелака здрав, делкото също/.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold, Bing [Bot], ognqn и 57 госта