Сензор за дъжд?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Сензор за дъжд?

Мнениеот Luciano » Вто 24 ное 2009 12:59


Преди два дни си строших предното стъкло :banghead:
Колата ми няма сензор за дъжд, но сега така или иначе ще го сменям утре и се питам дали да не си поръчам стъклото да е с тази екстра.
Стана ми ясно, че трябва да си закупя после и огледалото, но след като колата ми я няма тази функция, възможно ли ще е сензора да проработи?

Голф 4, 1.9TDI, AHF, 99г.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот dobrin » Вто 24 ное 2009 13:07


Да, най-вероятно може да се активира с VAG Com.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот morfei1 » Вто 24 ное 2009 13:25


Алооо много екстри станаха на тоз голф. Ще взема и аз да си строша джама :Mr Green Fun . Принципно е възможно ако се предлага като опция в Голф 4.


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 24 ное 2009 13:30


датчика е в огледалото. поне на бората на колегата и по книгата която имам за голф 4 е в частта на огледалото с която се залепва за стъклото


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот Luciano » Вто 24 ное 2009 13:34


Колега прав си, че датчика е там, но сега morfei1 ме подсети, че на лоста за чистачките нямам опция AUTO. Май няма да стане.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот morfei1 » Вто 24 ное 2009 13:36


Да, така е като се замислих. Всички коли които съм виждал, са с опция auto, за да се включват от сензора :roll: .


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот Dead man » Вто 24 ное 2009 13:54


Преди време имах познат който искаше да си сложи и той сензор за дъжд.
Освен лосчето,сензора се сменяше и огледалото за задно виждане-само че то трябва да е от тези който се затъмняват при осветяване...
Цялата работа + частите излизаше над 1000 лева ( по спомен...май и повече беше ) :oops:


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот joromnt » Вто 24 ное 2009 14:11


Може и да бъркам нещо, и се извинявам предварително ако напиша някоя глупост, но само сензор и подходящ лост за чистачките едва ли е достатъчно според мен. Сензора ще следи за наличие на водни капки по стъклото, чрез лоста ще пускаш и спираш опцията, но кои ще кара чистачките да сработват когато опцията е активирана(Auto). Едва ли само сензора ще успее. Нещо като изпълнителен механизъм няма ли в тая работа :?:


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот Luciano » Вто 24 ное 2009 14:36


И аз това питам...при мен операцията отпада 100%.


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 24 ное 2009 14:50


потърси по моргите за някоя бора или голф със сензор и му вземи чаркалаците. като цяло не е кой знае какъв лукс. лично за мен единствената екстра е пиезо-кристала в огледалото, за затъмняване при осветяване през нощта.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот Luciano » Вто 24 ное 2009 14:56


Не е кой знае какво, но в официалния преставител струва над 300лв.
По моргите едва ли лесно ще намеря.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот Dead man » Вто 24 ное 2009 15:00


Има го,ама искат поне 200... :screwy


Потребителски аватар
anger
Мнения: 788
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот anger » Вто 24 ное 2009 16:07


Потърси в и - бей, там съм виждал за около 10 - 20 паунда цялото огледало, барабар със сензор, кабели и т. н. Но не бива да очакваш кой знае какво от тази "екстра". В пъти по - удобното и ефикасно подобрение, което можеш да получиш е затъмняването на огледалото за обратно виждане.
Системата за автоматично миене на предното стъкло е леко бъгава, предполагам не случайно. Аз карам целогодишно на режим Ауто и имам следните забележки:
1. Лятно време при силен пек системата реагира на слънчевите лъчи, т. е. понякога се включва от слънцето. Много е дразнещо, в същото време и стряскащо. Имам и друга кола със сензор за дъжд, друга марка е и се получава същия ефект.
2. Много често системата не се задейства от само себе си, когато завали. Налага се да дръпнеш лоста за чистачките веднъж, за да се задейства.
3. В работещо положение като спра на светофар чистачките спират да работят. Не го прави винаги, а по - често. При потегляне се задействат отново, но да кажем минава доста време и аз вече съм дръпнал лоста, за да го активирам наново.
4. Много съм доволен от регулирането на паузата в дъждовно време. По моите изисквания успява да си нагласи перфекното положение спрямо силата на дъжда.

В общи линии не е кой знае каква глезотия. Даже понякога пречи.
Обаче силно препоръчвам да си сложиш затъмняващо се огледало! Няма такава по добра и практична екстра в автомобила!
:да:


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот Vladko » Чет 26 ное 2009 1:00


Извинявайте,може ли някой да сложи снимка на лостчето за чистачки с надпис "АУТО".Имам силни спомени че на моя Голф лостчето беше същото като обикновенното-просто когато го включиш на позичия интервал-интервала се командва от сензора за дъжд.Според мен(без още да съм се задълбавал в нещата-а мисля да го направя :wink: ) са нужни-сензор за дъжд(той е на едно със огледалото с автоматично затъмняване) окабеляване от сензора до бушониерата и реле за командване на интервала което да се командва от сензора -според мен то е същото като оригиналното което изпълнява интервал функцията.Мисля да я правя цялата операция на една Ибиза 6Л и ще опиша подробно.
П.С. Не претендирам за достоверност-това са мои разсъждения ако някой може да ги обори да казва навреме преди да съм се вкарал във действия :oops:


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Сензор за дъжд?

Мнениеот 6669 » Чет 26 ное 2009 1:09


Владко прав си. Карал съм Бора и доста време се чудих защо импулсите са непостоянни. В последствие се оказа, че колата има сензор за дъжд, който се включва като цъкнеш на импулси :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: @nTon, Bing [Bot] и 231 госта