Въпрос относно махане на хидравлика

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mitaka_89
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 17 мар 2009 19:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Въпрос относно махане на хидравлика

Мнениеот mitaka_89 » Пон 04 яну 2010 13:05


пропускам обясненията защо ще си махам хидравликата и.т.н.....въпроса ми е следния за да изолирам хидравличната помпа трябва ли само да сменя ролката на водната помпа и с каква????има ли още нещо,освен това че трябва да сложа и механична рейка???някой правил ли го е??колата е голф 2 1,8 RP




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно махане на хидравлика

Мнениеот The_Machine » Пон 04 яну 2010 13:48


Ами трябва да помислиш как ще си обтягаш ремъка ако нямаш хидравлична помпа... Иначе това е процедурата - механична рейка и изскубваш маркучите, рейката, помпата и казанчето... толкоз :)
И накрая задължително реглаж на предницата!!!

Ако не се лъжа някои рейки имаха разлики в кормилните накрайници - може да ти се наложи да смениш и тях!


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно махане на хидравлика

Мнениеот °niksi° » Пон 04 яну 2010 23:56


Взимаш си шайба за водна помпа за кола без хидравлика - нова е под 20 лв. и се обтяга от алтернатора когато вече няма хидравлика.
Освен да махнеш рейката трябва да смениш вътрешни накрайници и маншони защото са различни, също така карето на кормилния прът е различно - на механичната рейка е по-дълго.


Потребителски аватар
alex_zazy
Мнения: 1045
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 6:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен Golf 2 GTI 8v 1990г. черен брикет!

Re: Въпрос относно махане на хидравлика

Мнениеот alex_zazy » Пет 08 яну 2010 18:38


Аз махнах лопатките и ротора на помпата и си я оставих да ми опъва ремака. Махнах маркучите от нея и всичкото масло. Рейката си я оставих същата само е без масло и трабичките за на ляво и дясно за отвити да си влиза възхух спокойно. Така хем ми опъва ремака хем без масло рейката е кажи речи като механична, само е малко по дирекна и така.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно махане на хидравлика

Мнениеот The_Machine » Пет 08 яну 2010 19:31


Доколкото знам хидравлична рейка без масло е доста по-тежка от механична рейка - думи на състезатели, които разкарват хидравликата с цел да не товарят мотора...


Потребителски аватар
alex_zazy
Мнения: 1045
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 6:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен Golf 2 GTI 8v 1990г. черен брикет!

Re: Въпрос относно махане на хидравлика

Мнениеот alex_zazy » Пет 08 яну 2010 19:46


Да като е с маслото и затворена система да, защото преудоляваш и неговото съпротивление и до избутваш на ляво на дясно като завиваш. Ама без масло е казвам почти може би с една идея по трудно от механична, обаче дирекноста на тази по ми харесва. Свикнах и не ми прави впечатление даже, аз и преди не съм въртял от край до край на място като ученичка, само в неизбезни ситуаций.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта