Golf MK2 осветление на жабката - информация и помощ!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Golf MK2 осветление на жабката - информация и помощ!

Мнениеот Deo88 » Вто 12 яну 2010 11:57


Понеже ми е направило впечатление , че при много Голф 2-ки няма осветление на жабката - тъй де , или няма плафончето , или го има но ги няма кабелите ...

Така , странното при мен е , че от както имаме колата , тя нямаше осветление във жабката ... Един ден като си преглеждах снимките и какво ли видях , имаше два кабела които бяха прекъснати ??? Веднага се сетих че може да са тези от жабката и всичко започна от там :

Светлината я взех от буксата за парното , и вече жабката се осветява , но проблемът е там , че искам да си вържа този плафон към оригиналните му кабели ( би трябвало да има такива :idea: ) и жабката да си свети с неините си кабели , а не с донори . Така , като сменвах таблото , видях два срязани кабела ( кафяв и червен ако несе лъжа :oops: ) горе доле на нивото на отвора на плафона ( този в жабката нали .. ) така .. вчера реших да пробвам една раУта и свалих конзолата която държи копчетата , конзолата за парното и касетофона в колата да имам по-добра видимост и улеснение по време на работа . Свалих конзолата и после издърпах двата кабела ( кафяв и червен ) . Придърпах леко и двата кабела , за да съм сигурен че не съм хванал други ( понеже са по два - два кафяви , два червени ... ) и така стигнах до оголените кабели . Свързах кабелите към тези които съм слагал на плафона и тои не светна . Пробвах като дам колата на контакт , но пак провал ( и при двата случая бях палнал габаритите-ключа на второ положение) Сега тези кабели които мисля , че са от жабката са на този сноп които е точно над жабката и мисля че тои (снопът) отива към вентилаторчето на парното , искам да разбера , дали това са тези кабели които са за плафона или играят друга роля . Колата е 84' год. и при оригиналното табло си има отвор за плафон . Немисе вярва пройзводителите да са направили дупката , а да неса сложили плафон или инсталация да свети въобще ?!
На вуйчо ми на колата му (Г2) махнах плафона от жабката и видях че кабелите са като моито които бяха прекъснати . Просто почвам да се чудя , дали тези кабели неса прекъснати някъде другаде и за това да недават ток когато ги свържа към плафона ? Как точно работи осветлението на жабката ( при вуйчо ми като е запалена колата и плафонът свети постоянно , трябва да се спира и пусна от крачето му ) така ли работи по принцип по оригинални настройки осветлението на жабката или по друг начин .
Ако някои не е разбрал точно обяснението ми , ще кажа пак , но вече е изчерпена информацията която знам , така че да се надявам че някои може да ми помогне и да намеря проблемът .

Поздрави :oops: :012:




Потребителски аватар
Iv0o0o0
Мнения: 290
Регистриран на: Чет 04 юни 2009 23:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Iv0o0o0 » Вто 12 яну 2010 12:23


при мен (голф3) плафона свети постоянно когато колата е на контакт по принцип не трябва да е така при затворена жабка не трябва да свети извадих го оказа се че пружинката се е разместила наместих я но крачето на жабката не избутва достатъчно лосчето на плафона и пак ис свети постоянно иначе кабелите който отиват към плафона са кафяв и червен с бели лентички но незнам дали на голф 2 плафона е същия и дали по принцип има букса каот при тройките


Потребителски аватар
uzi
Мнения: 138
Регистриран на: Пон 18 май 2009 10:37
Автомобил: Golf 3 GT
Двигател: AFT
Местоположение: Frankfurt, Germany

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот uzi » Вто 12 яну 2010 12:27


Iv0o0o0 написа:при мен (голф3) плафона свети постоянно когато колата е на контакт по принцип не трябва да е така при затворена жабка не трябва да свети извадих го оказа се че пружинката се е разместила наместих я но крачето на жабката не избутва достатъчно лосчето на плафона и пак ис свети постоянно иначе кабелите който отиват към плафона са кафяв и червен с бели лентички но незнам дали на голф 2 плафона е същия и дали по принцип има букса каот при тройките


и при мен беше така и си махнах крушката :|


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Deo88 » Вто 12 яну 2010 13:15


При голф 2 , няма бутонче което нато се натисне (при затваряне на жабката) и плафона да спре да свети , самият плафон на Г3 няма никакви такива лостчета капсуловани или монтирани към него . При Г2 има само едно лостче което играе + и - в зависимост от положението си . Въпросът ми беше малко по-различен , но сега няма да ви коря :)


Golfer26
Мнения: 100
Регистриран на: Чет 10 дек 2009 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Тутракан

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Golfer26 » Вто 12 яну 2010 14:23


И моята двойка няма осветляние в жабката, ама си мисля и аз да взема тока от на парното осветлението и по този начин ще свети когато е на фарове. Мен ме устройва :)


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот ivkata » Вто 12 яну 2010 14:57


Део, тези кабели дето си намерил навярно са оригиналните за говорителите в таблото.А плафона на двойката се пуска с габарита,затова си има копче на него(когато пожелаеш да го изкл.) :wink: Има и други варианти да си направиш осветлението(не само през габарита),аз съм с постоянен + и бутонче за отворено/затворено положение на жапката! :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Deo88 » Вто 12 яну 2010 16:28


ivkata написа:Део, тези кабели дето си намерил навярно са оригиналните за говорителите в таблото.А плафона на двойката се пуска с габарита,затова си има копче на него(когато пожелаеш да го изкл.) :wink: Има и други варианти да си направиш осветлението(не само през габарита),аз съм с постоянен + и бутонче за отворено/затворено положение на жапката! :Mr Green Fun


Не е защото имам други кабели за тонколоните !!! Пробвах както казах на Вуйчо ми на неговата кола , и на неговият плафон са кабели като на тези които ми липсват !!! Проблемът незнам къде е , но и да не стане оригинално , все ще намеря начин . Време и желание иска ;)


Потребителски аватар
неодачник
Мнения: 227
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот неодачник » Вто 12 яну 2010 20:50


Iv0o0o0 написа:при мен (голф3) плафона свети постоянно когато колата е на контакт по принцип не трябва да е така при затворена жабка не трябва да свети извадих го оказа се че пружинката се е разместила наместих я но крачето на жабката не избутва достатъчно лосчето на плафона и пак ис свети постоянно иначе кабелите който отиват към плафона са кафяв и червен с бели лентички но незнам дали на голф 2 плафона е същия и дали по принцип има букса каот при тройките

извинявайте , че се намесвам но само дапитам, голф3 има ли лампа в жабката, за6тото моя май няма, :cry:


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Deo88 » Вто 12 яну 2010 22:13


неодачник написа:
Iv0o0o0 написа:при мен (голф3) плафона свети постоянно когато колата е на контакт по принцип не трябва да е така при затворена жабка не трябва да свети извадих го оказа се че пружинката се е разместила наместих я но крачето на жабката не избутва достатъчно лосчето на плафона и пак ис свети постоянно иначе кабелите който отиват към плафона са кафяв и червен с бели лентички но незнам дали на голф 2 плафона е същия и дали по принцип има букса каот при тройките

извинявайте , че се намесвам но само дапитам, голф3 има ли лампа в жабката, за6тото моя май няма, :cry:


Има разбира се , друг е въпросът ако на някои му не е требвала и да я е махнал :Mr Green Fun


Потребителски аватар
неодачник
Мнения: 227
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот неодачник » Сря 13 яну 2010 17:35


а, иначе кеде се намира? аз като съм с клима , ималкта жабка 93г,имат ли лампа?


Потребителски аватар
titanium69
Мнения: 110
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот titanium69 » Сря 13 яну 2010 17:40


аз ще го правя на моята двойка с една рид ампула и един магнит скрити зад пласмасата на вратата на жабката и така като се отвори жабката само тогава да свети при това без да има видими копчета


Потребителски аватар
sensho1980
Мнения: 142
Регистриран на: Чет 02 юли 2009 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот sensho1980 » Сря 13 яну 2010 18:16


колега тва с рид ампулата е много хитро ако използваш светодиоди ефекта е невероятен оригиналната крушка свети много слабо аз сам с 4 светодиода от запалки от тия белите в жабката става ден а оригинално жабката свети като си на контакт вез габарити и прочие разбира се има си ключе на плафончето


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Glove » Сря 13 яну 2010 18:17


Някъде из къщи трябва да ми се таркалят два плафина за жабката на Г2 оригинални. Захранването им е от контактен ключ(тоест + при контакт), не от габарит. Направено е с цел да не се подпали и да гасне при гасене на колата.


Потребителски аватар
Bobcho_82
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 20:04
Автомобил: Golf 2
Двигател: GU+
Местоположение: София

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Bobcho_82 » Сря 13 яну 2010 18:23


Glove написа:....Захранването им е от контактен ключ(тоест + при контакт), не от габарит. Направено е с цел да не се подпали и да гасне при гасене на колата.

Ето така изглежда Изображение


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: осветление на жабката - информация и помощ !!!

Мнениеот Deo88 » Чет 14 яну 2010 20:58


До къде стигнахме :)

Знам как изглежда плафон на жабката ( имам няколко ... ) Интересува ме оригинално какъв е цветът на кабелите които се свързват за плафона . Както казах , на Вуйчо ми на колата видях че са кафяв и червен ( или черен , не помня точно вече :D ) и понеже при преглеждането на стари снимки , забелязах че имам два рязани кабела със същият цвят като тези на вуйчо ми . Свалих конзолата пред километража която държи касетофона и копчерлаците , и издърпах от един сноп две букси които бяха със същият цвят . Буксите които издърпах бяха тези които видях на снимката и със АБСОЛЮТНО същият цвят като тези на другата кола . Свързах плафона към тях , и после дадох габарит , пробвах от копчето + и - но не светна . После пробвах като дадох на конптакт , и пак не светна . Сега зарад тази глупост ( както някои си го мислят ) пиша тук , за да ми помогне някои които знае за какво става въпрос . Не се сърдете , но много неми помагате с тези снимки които нями показват нещо от което ще имам нужда . Неме разбираите погрешно , но просто само се обърквам !!! Както казах в предишните си съобщения , може тези кабели които свързах с плафона и тои не светна да са точно те , само че да са прекъснати някъде в началото си , е , Интересува ме къде е то - Къде е началото на кабелите за плафона на жабката :)

Благодаря за разбирането и за помоща ви :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта