Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми - РЕШЕН

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми - РЕШЕН

Мнениеот bogi_86 » Пет 29 яну 2010 9:51


колеги изчетох всичко подобно на моя проблем, разликата само е че при мен колата гасне от раз, както си карам с натиснат педал на газта, без да мени обороти, или да губи мощност, направо гасне - стрелката на обортомера направо се забива долу. След това като почнат мъките с паленето, за разлика от колегите, моята пали но за секунда, просто за момент пали дига оборотите и веднага гасне. Така по няколко опита 5-10, зависи колко издържи акумолатора в тоя студ, и изведнъг запали и няма проблем до следващото изгасване в движение. Пробах това с разклащането на моното, няма проблем, бубината ми е сменена. Интересното (за мен) е че като я бутна дори и сам много малко и трябва и пали от раз. Колата има газова но понеже сутрин или когато е студена си я карам на бензин фокато загрее, проблема ми го прави на бензин. Вчера слизам до колата почвам да паля, падна акумолатора, дойде един приятел дава ми ток, въртене въртене и както казах пали и веднага гасне, пали за секунка и гасне, какво ли не пробах. Докато вартя и в момента който "запали" натискам газта но НЕ. обарнах на газ, пак вартя подкача но пак за 1 сек и гасне. 1,8 ми 90 коня. Ако някой има някакви идеи да казва. А и искам да попитам на тоя мотор ABS къде се намира тоя датчик на Хол, и комутатора, ако не да направя проверката със светлодиода от Vaskoto 1

Последна промяна от bogi_86 на Чет 25 фев 2010 9:59, променено общо 2 пъти.




sasexx
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 29 авг 2009 7:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia mladost4 bl451

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот sasexx » Пет 29 яну 2010 11:08


имах подобен проблем и се оказа датчик на хол в делкото


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот pas1.8mi » Пет 29 яну 2010 13:52


Провери(и почисти) за нагар Палеца и Дистрибуторната капачка!


Потребителски аватар
DIY4ever
Мнения: 126
Регистриран на: Съб 23 яну 2010 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот DIY4ever » Пет 29 яну 2010 22:16


Добре е да разбереш дали го прави и на газ. Дори и в студа, може да запалиш на газ - изпарителя няма да замръзне мигновено. Ако не го прави на газ, то проблема е в горивната уредба. Ако го прави и на газ - в запалителната уредба.

Ако при палене с бутане проблема го няма може да е клеморед на контактния ключ.

Иначе може да е бензинова помпа например, или наистина датчик на хол, а също и комутатор. Когато се мъчиш да палиш, чува ли се помпата да работи?

Ако имаш искра, но не пали, то явно клемореда, датчика на хол, комутатора, бобината, палеца и кабелите са ОК и проблема е другаде (горивото).

Имай предвид че ако е от комутатор или датчик на хол, скоро ще откаже съвсем и ще те остави на пътя. Айде ако е от бензинова помпа може да караш на газ. :-)


Потребителски аватар
kokito_1985
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 10:14
Автомобил: audi 90 coupe
Двигател: 6a 1992
Местоположение: Габрово

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот kokito_1985 » Пет 29 яну 2010 22:58


Колега поглени си датчика за температурата как е може да я лъже че топла или студена следователно повече гориво или въздох както .Датчика се мери при определена температура на двигателя какво съпротивление дава или на диагностична апаратура .


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот Dead man » Пет 29 яну 2010 23:01


На диоагностика какво ти дава ? :deal


Потребителски аватар
kokito_1985
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 16 окт 2008 10:14
Автомобил: audi 90 coupe
Двигател: 6a 1992
Местоположение: Габрово

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот kokito_1985 » Пет 29 яну 2010 23:18


Актуакли стоиности на датчици записани грешки .


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот rudoni » Съб 30 яну 2010 13:22


забравихме май най- вероятния проблем - БОБИНАТА ! ако имаш някой авер с такава кола /може и от друг модел/ вземи неговата и покарай известно време .просто ги разменете и покарайте!вчера решавах същия проблем на Г3


Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Съб 30 яну 2010 15:45


Здравейте колеги, значи сменях бобина на скоро, и когато е бобината въобще няма ток (не хвърля искра), а при мен си пали но веднага гасне. Току що се прибирам от хижа Алеко, и на вращане както спусках на ГАЗ ми угасна, ваъщам ключа, давам контакт, пускам съединителя и не иска. След това пак върнах ключа но си завътях да запали и запали. Много странна работа !


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот DimoNN » Съб 30 яну 2010 15:55


sasexx написа:имах подобен проблем и се оказа датчик на хол в делкото

:да:


Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Съб 30 яну 2010 15:59


DimoNN написа:
sasexx написа:имах подобен проблем и се оказа датчик на хол в делкото

:да:


за това мисля да направя теста с светлодиода, за да съм сигурен, че не ми се дават 70лв на сляпо, точно в тези тежки месеци :)


Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Нед 31 яну 2010 19:05


днес отново ми направи проблема, и за момент след като угасна чух едно леко "жужене" ( зззз)


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот doko » Пон 01 фев 2010 12:20


bogi_86 написа:колеги изчетох всичко подобно на моя проблем, разликата само е че при мен колата гасне от раз, както си карам с натиснат педал на газта, без да мени обороти, или да губи мощност, направо гасне - стрелката на обортомера направо се забива долу. След това като почнат мъките с паленето, за разлика от колегите, моята пали но за секунда, просто за момент пали дига оборотите и веднага гасне. Така по няколко опита 5-10, зависи колко издържи акумолатора в тоя студ, и изведнъг запали и няма проблем до следващото изгасване в движение. Пробах това с разклащането на моното, няма проблем, бубината ми е сменена. Интересното (за мен) е че като я бутна дори и сам много малко и трябва и пали от раз. Колата има газова но понеже сутрин или когато е студена си я карам на бензин фокато загрее, проблема ми го прави на бензин. Вчера слизам до колата почвам да паля, падна акумолатора, дойде един приятел дава ми ток, въртене въртене и както казах пали и веднага гасне, пали за секунка и гасне, какво ли не пробах. Докато вартя и в момента който "запали" натискам газта но НЕ. обарнах на газ, пак вартя подкача но пак за 1 сек и гасне. 1,8 ми 90 коня. Ако някой има някакви идеи да казва. А и искам да попитам на тоя мотор ABS къде се намира тоя датчик на Хол, и комутатора, ако не да направя проверката със светлодиода от Vaskoto 1


Същата история и при мен - решението датчик на хол !!


Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Пон 01 фев 2010 16:42


doko написа:
bogi_86 написа:колеги изчетох всичко подобно на моя проблем, разликата само е че при мен колата гасне от раз, както си карам с натиснат педал на газта, без да мени обороти, или да губи мощност, направо гасне - стрелката на обортомера направо се забива долу. След това като почнат мъките с паленето, за разлика от колегите, моята пали но за секунда, просто за момент пали дига оборотите и веднага гасне. Така по няколко опита 5-10, зависи колко издържи акумолатора в тоя студ, и изведнъг запали и няма проблем до следващото изгасване в движение. Пробах това с разклащането на моното, няма проблем, бубината ми е сменена. Интересното (за мен) е че като я бутна дори и сам много малко и трябва и пали от раз. Колата има газова но понеже сутрин или когато е студена си я карам на бензин фокато загрее, проблема ми го прави на бензин. Вчера слизам до колата почвам да паля, падна акумолатора, дойде един приятел дава ми ток, въртене въртене и както казах пали и веднага гасне, пали за секунка и гасне, какво ли не пробах. Докато вартя и в момента който "запали" натискам газта но НЕ. обарнах на газ, пак вартя подкача но пак за 1 сек и гасне. 1,8 ми 90 коня. Ако някой има някакви идеи да казва. А и искам да попитам на тоя мотор ABS къде се намира тоя датчик на Хол, и комутатора, ако не да направя проверката със светлодиода от Vaskoto 1


Същата история и при мен - решението датчик на хол !!


колега може ли да съм сигурен че в него епроблема, щото да не дам 60-70лв, и да се окаже после друго. Четох теми с подобен на моя проблем но при всички не пали, да не би да е в контактния ключ, комутатот, клеморед. Имам предвид как мога да проверя дали е в него проблема


Потребителски аватар
nofearinc
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 22 фев 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот nofearinc » Сря 03 фев 2010 10:20


И според мен е в датчика. Провери си и клеймите на акумулатора - може да са разхлабени и да не дава добре ток, ако връзката не е хубава. Ако са замърсени/окислени, почисти ги, долей вода в клетките и го зареди отново. При мен на 2-3 пъти в движение (в дупка) се откачаха и спираше да дава ток.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта