Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми - РЕШЕН

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bobi_833
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 01 фев 2009 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vurshetz

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bobi_833 » Сря 03 фев 2010 11:33


Колеги здравейте.Пднеже сам нов вав форума и нищо не намерих ви моля за информация как да си сменя датчика на Хол.Колата е Голф 1.8 АБС мотор




Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Сря 03 фев 2010 11:54


ами то и аз незная та ще е полезна информацията, защото явно ще се наложа да го сменям, колега bobi_833, айде ако разбереш как да пишеш.


Потребителски аватар
Ch1r3pS
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот Ch1r3pS » Сря 03 фев 2010 16:47


Колега , моля за малко инфо , дали след като си сменил въпросният датчик на Хол ... нещатата са се оправили ??? Карам Венто 1.8 Моно и имам същия проблем преди 2 години ми го направи за първи път с оборотите (без да гасне) . Тогава реших че съм сипал кофти бензин и забравих за случая , но в края на 2009 започна пак да прави мизерии с тези обороти ... декември ми угасна на магистралата ... след тест на делкото дали дава искра (дава) и изчакване на 15-на мин ... врътнах запали и се прибрах ... после пак карах няма проблеми ... НО ... на 26-ти декември отново угасна в движение след което ми трябваше около час да я запаля !!! При първия успешен опит поработи около 5 секунди като стрелката на оборотомера се побърка ... ряско нагоре , рязко надолу без да се форсира двигателя !!?!?! и угасна ... при следващия опит не я чаках а директно с мръсна газ тръгнах ... до сфетофара ... пак угасна ... пак 3-4 пъти въртях и пак с мръсна газ ... гасна 3-4 пъти така и накрая на 1 км от нас угасна и нямаше палене повече ... нито не следващия ден ... нито днес ... :( Побърках се ... Решил съм да я правя сега ... ама какво да правя точно и аз не знам ... :banghead:


val_11
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот val_11 » Сря 03 фев 2010 18:55


Здравейте Колеги,този проблем го имам от две години на моят GTI 115к.с.Честно казано все още не знам от какво точно го прави,но това което ми направи впечатление е следното:този номер ми го прави само когато карам извънградско и стрелката на бензиномера ми е под предпоследната черта преди резервата т.е.изгарям м/у 25-30литра от резервоара и тогава започват проблемите,когато резервоара е пълен до горе нямам абсолютно никакъв проблем.От това си мисля,че проблема е в бензиновата помпа.В един сервиз ги питах и ми казаха,че има вероятност да се е откачила от леглото си или нещо подобно.В момента гледам резервоара да е пълен все до горе и си карам вече така 60000 км.


Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Сря 03 фев 2010 20:49


колеги в момента съм в сесия и нямам много време, още не съм го сменил, днес само слязох до колата, взех една водна шкурка, свалих дистрибуторната капчка, и зачистих вътре крачетата и палеца - ИМАШЕ ДОСТА НАГАР (сиво синкъв като коис стоеше). След това поне 10-ина пъти палих гасих нямаше проблем но това не е гаранция че съм решил проблема. Иначе за колегата от по горе, казваш че ти го прави когато имаш малко бензин, е да но мен ми го прави и на газ! Иначе се радвам че по някакъв начин си решил проблема си. Поздрави, ще пиша ако ми направи пак проблем, ааа също един приятел ме посъветва да си зачистя и клемите на акумулатора, и също така и масата, мен ми е хванат за стартера ако не се лъжа, та и бех това бех бзел шкурка, та зачистих хубаво и клемите и мястото дето ми е масата.


Потребителски аватар
Ch1r3pS
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот Ch1r3pS » Сря 03 фев 2010 20:55


Мерси колега това за дистрибуторната капачка е полезно инфо , макар да се съмнявам в моя случай да е толкова лесно ... :?


Потребителски аватар
Ch1r3pS
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот Ch1r3pS » Чет 04 фев 2010 22:58


bogi_86 жив и здрав да си пич поне сто 100 години !!! Номера с дистрибуторната капачка свърши работа и при мен - поне засега :bowdown Днеска направих манипулацията , зачистих капачка и палеца , врътнах и запали от първия :обичам ви :bishop А колата месец и половина не беше палена , и седеше отвън пред блока :012: Надявам се мъките ми да са свършили ... :applause: :bowdown :beer Още веднъж благодаря :applause:


Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Пет 05 фев 2010 10:13


ами радвам се че съм бил полезен, аз не карам тия дни много, и за това не пиша какъв е ефекта при мен.


Потребителски аватар
Ch1r3pS
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 26 яну 2009 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот Ch1r3pS » Пет 05 фев 2010 21:54


Май ще се стигне до тоя датчикна Хол все пак ... :( Вчера я карах 50 км и беше ок .... Днеска минах 30-на и по едно време беше загряла към 90 градуса , пак се почна с оборотите (началния стадии преди да почне да гасне) тръгва да гасне и аха аха захапе некак си и си ги вдигне пак на 850-900 оборота :( Ще пробвам да почистя стъпково моторче и ако пак продължи ... ще се дават 60-70 лв на Хол-ост и така ... :не:


mi6un4o
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 20 фев 2009 8:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот mi6un4o » Нед 07 фев 2010 11:26


Колегите са изброили традиционните възможни дефекти.Датчик на Хол, бенз. помпа,комутатор,б-на.Аз бих Ви предложил да си проверите релето което Ви захранва ком-ра.Имал съм подобни случаи,когато причината беше в това реле.В блока с релета е номер 3.След като се отвори вътре има платка на която се презапояват всички точки.Проблема се получава в следствие на нарушено захранване на компа и имоби-ра.Повредата съм я срещал както при бензинови така и при ТДИ мотори.Ремонта е сравнително лесен за изпълнение.Причината е суха спойка не е постоянна и трудно се засича при диагностика.В случаите на промяна на обороти могат да се дължат на позиционера на др. клапа(лош контакт на потенциометъра) или повредена секцията на тем. датчик,която подава инф. на компа.


rumba_stz
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот rumba_stz » Вто 16 фев 2010 18:35


колеги, проблема ми е същия като при bogi_86,угасва в движение и после не иска да пали с тази разлика че когато въртя и се мъча да запаля ми се случва(но не винаги) компютара ми да се рестартира(занулява час и км).Сменил сам бубина и капачка , свещите и кабелите са добре.Моля даите съвет дали може да е от датчика на хол или някъде да ми губи маса.. благодаря предварително


Потребителски аватар
boichopavlov
Мнения: 186
Регистриран на: Чет 13 юли 2006 21:37
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2006
Местоположение: Плевен

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот boichopavlov » Вто 16 фев 2010 22:34


Не знам какво толкова има да коментирате.
Решението на проблема е написан още в поста на колегата - ОБОРОТОМЕРА спира да отчита. От къде таблото взима сигнал за обороти?
А по въпроса за релето за захранване този двигател няма такова сложно реле към ЕУБ-то.


Потребителски аватар
bogi_86
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 14 ное 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот bogi_86 » Пет 19 фев 2010 18:35


boichopavlov написа:Не знам какво толкова има да коментирате.
Решението на проблема е написан още в поста на колегата - ОБОРОТОМЕРА спира да отчита. От къде таблото взима сигнал за обороти?
А по въпроса за релето за захранване този двигател няма такова сложно реле към ЕУБ-то.



И колега в крайна сметка какво е според теб?


Потребителски аватар
silver bird
Мнения: 94
Регистриран на: Нед 25 фев 2007 19:05
Автомобил: Golf - Rover
Двигател: 1.8 ABC - 400tdi
Местоположение: Казанлък

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот silver bird » Пет 19 фев 2010 19:59


Преди няколко дни имахме същия проблем на същия двигател(1,8ABS) на диагностиката казаха,че е датчик на Хол и след,като го смениха се на другия ден пак направи така.А по-рано бяха сменени-комутатор,бобина,кабели,палец......В крайна сметка чак след смяна на клемореда нещата се оправиха.Все пак хвърлете и едно око на този на пръв поглед прост вариянт на решение на проблема.


br1lata88
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 31 мар 2009 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: blagoevgrad

Re: Гасне в движение - нов проблем Г3 , 1.8 ми

Мнениеот br1lata88 » Пет 19 фев 2010 20:46


Ch1r3pS написа:Май ще се стигне до тоя датчикна Хол все пак ... :( Вчера я карах 50 км и беше ок .... Днеска минах 30-на и по едно време беше загряла към 90 градуса , пак се почна с оборотите (началния стадии преди да почне да гасне) тръгва да гасне и аха аха захапе некак си и си ги вдигне пак на 850-900 оборота :( Ще пробвам да почистя стъпково моторче и ако пак продължи ... ще се дават 60-70 лв на Хол-ост и така ... :не:

колега моита гаснеше в движение и менеше обороти от эамарсена дроселова клапа и като пораспитах се окаэа стандартен проблем эа VW а автора има ли имобилаиэер :012:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 232 госта