Гаснене при запалване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf_gl100
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Гаснене при запалване

Мнениеот golf_gl100 » Пон 15 фев 2010 22:48


Колеги може ли ми помогнете със съвет какъв ми е проблема на колата,понеже днес когато я карах самата ми кола гаснеше постоянно и се получаваха т.н ( гърчове ) и дори и да натисна педала на газта докрай пак да не върви,а да гаснее само.Днес я карах по дъждовно време,но досега не ми е правила така проблеми и незнам откъде е проблема.Може ли да ми кажете какъв ми е проблема.Колата ми е пълен инжектор Голф 3 ка 1995 година,1,6 I :( :( :( :(

Последна промяна от golf_gl100 на Пон 15 фев 2010 23:35, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
T.Spark
Мнения: 309
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна VW Golf III 1.8 ABS GT

Re: Гаснене при запалване

Мнениеот T.Spark » Пон 15 фев 2010 23:20


Вероятно влагата ти прави проблема. Влага/вода в дистрибуторната капачка едно на ръка. Вероятно има (мирко)пукнатини в корпуса на бобината и влагата/водата бърка тока. В тоя ред на мисли може и кабелите да са стари и нацепени и пак опираме до влагата/водата. Общо взето ток и повредена изолация на елементите не се разбират особено :012: .


Потребителски аватар
golf_gl100
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Гаснене при запалване

Мнениеот golf_gl100 » Вто 16 фев 2010 20:18


Колеги голфа се оправи поне за сега.Днес с брат ми решихме да му направим разходка и отначало досата се мъчеше да угасва,но постепенно това мъчене изчезна и колата си върви съвсем нормално.Гледах кабелите на свещите и на бобината,но те са здрави.Възможно ли е ако е имало вода да се е махнала след разходката на колата ми и за това да се е оправила


Потребителски аватар
golf_gl100
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Гаснене при запалване

Мнениеот golf_gl100 » Пет 19 фев 2010 18:02


Колеги хълцането на Голфа продължава.Прегледах кабелите,но нищо не открих и ме съмнява да не би горивния филтър вече да е за смяна.Вече всех да се побърквам и не ми идва друго на идея освен горивния филтър


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Гаснене при запалване

Мнениеот rudoni » Съб 20 фев 2010 9:41


в момента се занимавам със същия проблем на Кордоба 1.6 АFT 100к.с. "гърчовете"се получиха след смяна на изгорялата бенз. помпа с нова.днес правя рекламация и слагам друга.проблема е в това ,че помпата работи ,но налягането в магистралата спада рязко до нула и гасне след малко работа отново пали.


Потребителски аватар
golf_gl100
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Гаснене при запалване

Мнениеот golf_gl100 » Съб 20 фев 2010 22:28


Благодаря колега за отговора.Ще трябва да видя по магазините на каква цена е и освен да я сменя и ще видя какво ще стане


Потребителски аватар
golf_gl100
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 27 яну 2010 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Гаснене при запалване

Мнениеот golf_gl100 » Сря 16 юни 2010 17:26


Здравейте колеги.Колата си вървеше добре до днес.Изгасна пак и при опит да я запаля на празен ход върви извесно време,но като подам газ и веднага изгасва.Направи ми впечатление,че от тръбата от въздушния филтър към дросела от нея излезе дим при подаването на газ.Къде може да е проблема?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта