Golf MK4 скоростна кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Golf MK4 скоростна кутия

Мнениеот nasko_ruse » Сря 24 фев 2010 16:09


колеги немога да кажа че имам проблем със скоростната кутия но ме дразнят някои неща и искам да попитам и при вас ли е така та двигателят е 1.6 акл с прословутата СК DUU но с нея нямам проблем а с превключването и вкарването на скоростите и по точно на първа на място влиза без засечка но намясто ако се движа с 5-10 км/ч неще изобщо да вкл. ще кажеш че подпира нещо като ограничител и като намаля почни до спиране освобождава и влиза на 2 и 3 нямам този проблем ама някои път не влизат лесно друг път влизат незнам забелязах че като опитам да вкл.на 3 в завои по трудно влиза отколкото на прав участък наи-гадно е когато намалям да спра пред светофар и светне зелено преди да спра и нито е за 2 а пък 1 неще и трябва да спра че да вкл. 1.също така забелязах че в по високите обороти като я настъпя вкл. без проблем а когато я галя до 1500-2000 прави описаните неща.Мисля че тампона за скоростната кутия е за смяна понеже скоростният лост прави едни движения напред и назад при неравности по пътя но незнам дали и тези неща са свързани с него малко да се постопли и ще го сменя.Споделете при вас как е и особено с 1.6 мерси предварително на отзовалите се




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот maxpayne » Сря 24 фев 2010 16:38


Същите симптоми ги имам и аз, само че с ERT. Според niksi най-вероятно е тампон, утре или други ден ще ида да го види и евентуално да се смени.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот k_garchev » Сря 24 фев 2010 18:00


Колеги къде се намира този тампон?Аз имам почти същия проблем!


Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот dokros » Сря 24 фев 2010 19:38


Въпросният тампон се намира отдолу под купето ,най-добре се вижда на канал.


Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот nasko_ruse » Чет 25 фев 2010 12:42


аиде колеги споделяите всички ли сте с изправни кутии само ние 3-мата ли имаме описания проблем поне пишете че нямате такъв за статистиката поне


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот joromnt » Чет 25 фев 2010 12:52


Абе и мойте скорости не влизат по вода, но чак твойте проблеми нямам/AKL+DUU/. Най се ядосвам като от четвърта се опитам да вкарам трета с некаква скорост 70-80 км. Поне 20 % вероятност има да не стане от първия път, а това нещо ми се случва няколко пъти при изпредварвания по натоварен път. И да тръгна да се показвам на пътя, и да не успея да включа на по ниска предавка. Губя момента, скорост и т.н. :banghead:
Виж тая тема: viewtopic.php?f=24&t=182829
И колеги с дизелови двигатели се оплакват.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот hooligan_sk » Чет 25 фев 2010 16:33


Колеги аз ще ви препоръчам ако можете да си карата така да не пипате там... ако някой може да го направи като хората тва е Никси обаче аз съм сменял този тампон(при неназоват майстор) на старото толедо и резултатът до ден днешен е изключително плачевен за работата с лоста. Предавките влизат безотказно, но лоста първо стана изключително твърд, после ми го разхлабиха прекалено много, после го затегнаха до някаква поносима тежест, но всякакво "мазно" превключване е в историята и това заради пълно издребняване, беше 1000 по-добре преди да се разбъзика... имайте го предвид и не сменяйте тампона при минимални проблеми!


Потребителски аватар
nasko_ruse
Мнения: 132
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот nasko_ruse » Чет 25 фев 2010 21:42


е добре де какво общо има тампона с движението на лоста този тампон не е ли предназначен да подържа кутията в правилно разположение и да обира вибрациите поне моита логика е такава ако колеги знаят точното предназначение да кажат извинвам се ако бъркам най-малко искам да се влошат нещата след смяната на въпросният тампон.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот pedalchobaba » Чет 25 фев 2010 22:08


Наско, ти си отговорил сам на въпроса си. Трите тампона служат точно за това, да държат на определено място групата от двигател и скорости спрямо купето. Когато някой тях не е в ред, омекнал или скъсан, групата се размества и тъй като твоите скорости се включват чрез лостова система от щанги и ябълки веднага се усеща. Някои от симптомите са тези, които си описал.
Не случайно VW прави и скорости, които се управляват посредством жила в броня. Там вече е друга бира.
Носещите тампони на Четворката са два, тези дето се виждат като вдигнеш капака. Един над скоростната кутия и един при двигателя. Лягат върху роговете. Отдолу има още един малък тампон, който нищо не носи, а поема жироскопичния ефект от усукването при подаване на газ.

При смяната на някой от носещите тампони ще видиш, че има определен толеранс в дупките на ушите за болтовете. Опитай оттам да наместиш групата в предишното и положение. В противен случай ти предстои едно много тегаво и досадно регулиране на щангите.


Потребителски аватар
MKII 1.6EZ
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 10 май 2007 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот MKII 1.6EZ » Пет 26 фев 2010 20:49


И аз съм със същите проблеми. С ERT кутия съм, а въпросния тампон е заминал отдавна. Гоня си скоростния лост по дупките :lol:


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот chefito » Съб 27 фев 2010 9:39


Почти не се сещам кола, на която първа да влиза лесно в движение. :012:

п.с. с изключение на рено 19 :да:


Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот dokros » Съб 27 фев 2010 17:38


Преди Голф-4 имах Джета и после Венто ,там скоростите влизаха с два пръста да бутнеш лоста, а за първа нямаше никакъв проблем даже да не си спрял на място.
MKII 1.6EZ написа:И аз съм със същите проблеми. С ERT кутия съм, а въпросния тампон е заминал отдавна. Гоня си скоростния лост по дупките :lol:

не разбрах -какъв ти е проблема ,да смениш тампона...


Потребителски аватар
MKII 1.6EZ
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 10 май 2007 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот MKII 1.6EZ » Нед 28 фев 2010 14:49


Нямам проблем, просто си чака реда :wink:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот hooligan_sk » Нед 28 фев 2010 15:08


dokros написа:Преди Голф-4 имах Джета и после Венто ,там скоростите влизаха с два пръста да бутнеш лоста, а за първа нямаше никакъв проблем даже да не си спрял на място.
MKII 1.6EZ написа:И аз съм със същите проблеми. С ERT кутия съм, а въпросния тампон е заминал отдавна. Гоня си скоростния лост по дупките :lol:

не разбрах -какъв ти е проблема ,да смениш тампона...


Мойта четворка включва още по добре, с малко пръстче става, даже само до средата го бутвам и то си продължава сам лоста до края на хода :beer


Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот dokros » Нед 28 фев 2010 17:40


hooligan_sk написа:Мойта четворка включва още по добре, с малко пръстче става, даже само до средата го бутвам и то си продължава сам лоста до края на хода :beer


това трябва да мине към рубрика -"стари градски легенди" ,или да си разтягаш локумите във форума на Сеат,където май те мярнах да се титулуваш модератор или нещо от сорта...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Mariana P и 77 госта