golf 3 1.6 проблем с моторчето на централното за вратите не изключва

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
йордан велев
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 19 дек 2012 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

golf 3 1.6 проблем с моторчето на централното за вратите не изключва

Мнениеот йордан велев » Вто 01 мар 2016 20:26


Та като отключа всички врати се отварят но моторчето в багажника не се изключва веднага а след 15 -20 секунди не ги прави всеки път.Като заключвам няма проблем .Някой ако е брал такива ядове да помага и ако няма оправия откъде да го изключа и да ми се отваря само едната врата.Пробвах да го откача отзад има букса на моторчето но не можах да я извадя




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: golf 3 1.6 проблем с моторчето на централното за вратите не изключва

Мнениеот Водния дух1 » Вто 01 мар 2016 20:56


Колега -или имаш неуплътняване на някой маркуч-или електрониката е здала багажа(при компресора).При мен беше електрониката-просто не щеше да изключи.Решението-компресорче от моргата за 20лв.


Потребителски аватар
GRUEL
Мнения: 541
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 17:18
Автомобил: 1995 Golf III GT
Двигател: AEK
Местоположение: София

Re: golf 3 1.6 проблем с моторчето на централното за вратите не изключва

Мнениеот GRUEL » Сря 02 мар 2016 9:25


Губиш малко налягане отнакъде и затова работи помпата докато й удари защитата. Ако все пак ти отключва всички врати можеш леко да му барнеш реглажа на помпата кога да изключва. Свали машинката - буксата има по една контра на двете тесни страни - натискаш "чопчетата" и вадиш буксата. Маркуча се вади като се стиска пластмасовия "обръч" с два пръста там, където е като поорязан (незнам как да го обясня). След като свалиш машинката й сваляш черния капак като подпъхваш с отвертка. вадиш платката като просто я издърпваш и на нея ще видиш една пластмасова осичка с 2 колеленца на резба - с тях се регулира на какво налягане да изключва при заключване и отключване. За отключване помпата "духа" - респективно й лапни тръбата и смучи :redface за да видиш като смучиш на къде се отклонява осичката с колелцата и просто колелцето, което се мъчи да се приближи към металните пластинки (когато си смукал) го завърти малко за да дойде по-близко до пластнинките. Завърти го примерно един оборот и тествай на колата. Ако още бучи и след като е отключила всички врати го завиваш още, ако почне да изключва преди да е успяла да отключи всичко го връщаш малко назад и така няколко пъти докато нацелиш положението, което ти харесва.


I_P_P
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: golf 3 1.6 проблем с моторчето на централното за вратите не изключва

Мнениеот I_P_P » Пон 07 мар 2016 13:31


Колега, намери ли решение с моторчето на централното заключване, защото аз имам същия проблем - даже от известно време, освен че продължава да бръмчи, спря и да ми отключва лявата врата. Моторчето съм го разглобявал, за да го почистя (преди 2-3 години), но устройството му е по-различно от това, което по-горе е описал колегата, и не виждам как може да се регулира.


Потребителски аватар
FuKaToKi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 20:32
Автомобил: VW Golf MK3 1.4
Двигател: ABD
Местоположение: Burgas

Re: golf 3 1.6 проблем с моторчето на централното за вратите не изключва

Мнениеот FuKaToKi » Вто 08 мар 2016 15:38


И аз съм за загуба на налягане. Някое маркуче, или на някоя от бравите има спукване откъдето изтича налягането.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 119
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: golf 3 1.6 проблем с моторчето на централното за вратите не изключва

Мнениеот IcoMk3 » Чет 10 мар 2016 21:10


От опит мисля че знам какво е. Веднъж разбутах гумената част през която минават кабелите и мъркучите за въздуха за централното и кабелите за ел стъклата защото ми се стори усукано и съм извадил мъркуча за въздуха/вакуума или каквото и да е. Само че при мен при това положение се отключваше смао задня лява врата.При мен проблема беше в предната дясна врата.Мъркучето е едно тънко зелено. Трябва просто в една малка дупчица да го вкараш пак и би трябвало да ти се оправи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 366 госта