Проблем с електрическата инсталация на Golf 2 1.3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
manev25
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 22:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Проблем с електрическата инсталация на Golf 2 1.3

Мнениеот manev25 » Пон 16 яну 2017 9:38


Здравейте колеги,от известно време имам следния проблем с електрическата инсталация на голфчето.Изведнъж ми изчезнаха фаровите,вентилатора на парното,вентилатора на радиатора-като го пусна принудително много бавно върти.Поразбутах всички жици под таблото пак не се оправя.Един ден както работеше на място,дръпнах ръчната и всичко си проработи,и сега карам с леко дръпната ръчна спирачка за да работят.Бихте ли ме ориентирали къде евентуално да да търся проблема.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с електрическата инсталация на Golf 2 1.3

Мнениеот stefan4o » Пон 16 яну 2017 9:42


Очакваш някой да ти каже точно къде имаш слаба връзка или нагорял кабел ли? Да беше споменал с коя инсталация си - ЦЕ1 или ЦЕ2. За да те ориентирам ЦЕ1 е по-старата с бутон за аварийни на таблото до радиото, при по-новата ЦЕ2 аварийните са изнесени над волана. Посочените консуматори са на отделни токови кръгове, така че общото между тях според мен би било или кофти маса или + към бушонното табло или самото то, друго общо не се сещам. :gruebel


manev25
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 22:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем с електрическата инсталация на Golf 2 1.3

Мнениеот manev25 » Пон 16 яну 2017 9:48


Голфа е 1.3 катализатор 1990г. въз основа на това,което е написал колегата по-горе,разбирам че типа на ел.инсталацията ми е ЦЕ2 т.е по новата с изнесени над волана аварийни.


Потребителски аватар
Gazaro_wow
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 25 юни 2009 19:44
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1.6 EZ 1990
Местоположение: asdf

Re: Проблем с електрическата инсталация на Golf 2 1.3

Мнениеот Gazaro_wow » Чет 19 яну 2017 21:55


Колега като за начало прегледай клемите на акумулатора дали са чисти т.е да няма окис по тях и дали са хубаво затегнати



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 273 госта