Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Сря 22 Окт 2014 1:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Пон 15 Мар 2010 12:02 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Здравейте скъпи приятели!
Имам Голф 3 ГТИ 2е мотора. Проблема ми е следния- в движение колата просто гасне, след това при опит да запаля въртя няколко пъти (3-4) и запалва.
Направи ми този проблем за пръв път преди 4 месеца. След това просто спря да се случва и сега отново, и най-лошото е това, че зачести случва се все по често. :(
Почетох доста теми от форума, но незнам от къде да започна. Някой ми беше предложил да отида най-напред на диагностика.
Моля дайте някакви съвети и предложения. Блабодаря ви приятели! :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Пон 15 Мар 2010 12:08 
Аватар

Местожителство: Смолян
Автомобил: 96 Cordoba 6K
Двигател: 1F
Абсолютно същия проблем - оказа се пробив в бобината :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Пон 15 Мар 2010 12:53 
Аватар

Дали е така колега.
Следващият път когато ми направи същото ще я пробвам намясто да видя дали изобщо има ток от бобината. Но възможно ли е в един момент да работи после да спре и пак, след няколко минути пак дад проработи?
Ако закарам колата на диагностика дали ще установят проблема?

Колега благодаря ти за мнението, все пак ще почакам още някой и друг коментар. :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Пон 15 Мар 2010 12:58 
Аватар

Местожителство: Смолян
Автомобил: 96 Cordoba 6K
Двигател: 1F
Естествено изчакай и други мнения, но при мен няма никакъв проблем и изведнъж гасне :mrgreen: На диагностиката всичко 6, докато в един момент не взеха да хвърчат искри от бобината mhihi Даже останах в една локва на път за сервиза heavy metal zork 99% е от влага ако има пробив де :)
Ако няма ток от бобината няма да запалиш въобще, а това че пали след известно време е просто защото изсъхва, и така до следващата локва :wink:
В повечето случаи избиват тук (извинявам се на колегата че му ползвам снимката :))

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Пон 15 Мар 2010 23:08 
Аватар

Благодаря колега! Утре сутринта ще проверя как е бобината, но въпреки всичко ми е малко странно (възможно ли е бобината да работи отвреме на време :!: )

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Пон 15 Мар 2010 23:31 
Аватар

Местожителство: България
ако има пробив като на снимката/по-горе/, много вероятно да работи когато си ще!! heavy metal zork heavy metal zork heavy metal zork

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Пон 15 Мар 2010 23:44 
Аватар

Местожителство: Русе
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
колега проблема ти е в токовете и почти сигурно е в бобината,дори и да виждаш,че пуска искра тва не значи,че е здрава бобината,при мен така имаше искра,ама не беше качествена и силна и постоянна.пробвай с друга от някой приятел,ако можеш!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Вто 16 Мар 2010 0:10 
Аватар

На колега се е случило същото нещо. Колата гасне в движение, след това си пали. Нова бобина в сервиз на Bosch 200+лв.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Вто 16 Мар 2010 10:15 
Аватар

Благодаря колеги!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Вто 16 Мар 2010 12:55 

Местожителство: София
Колега, ако не е от бобината виж горивната помпа да не би да ти спира горивото от време на време. И аз имах същия проблем, но на диагностика видяха, че е горивната помпа.
Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Вто 16 Мар 2010 16:33 
Аватар

Местожителство: Я-л/София
Залагам и аз на бобина при мен пък спря изведняж.Ако е бобина ще ти прави мизерия на влажно и мокро време.Може и друго да е... Имаш ли газ?Може и стъпков мотор на братми така на голфа както кара и като изключи от скорост бам изгасва.Датчик на хол(просто предполагам),но започни първо от бобина.Успех.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Вто 16 Мар 2010 16:52 
Аватар

Местожителство: Свиленград
Автомобил: VW Golf
Двигател: ABF 1996
Преди 2-3 месеца имах същия проблем. Гаснеше напълно и рязко в движение и то все извънградско, над 120 - 130 км/ч. Съответно трябваше да освободя, спра на място и да изчакам. След 2-3 мин. пак палеше без каквито и да е прекъсвания или признаци на проблем. След известно време (може би 2 седмици) просто спря да пали изобщо.. При мен проблема се оказа датчика за оборотите на празен ход - намира се под масления филтър. При мен мотора е ABF, но мисля че и при теб има такъв датчик. Просто много познато ми звучи проблема, радвам се ако съм помогнал. Но закачването на тестер в тоя случай не винаги е решение. Всеки път не хваща датчика, защото не е изгорял а прави проблеми от време на време. Дано е натрупан като грешка.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Вто 16 Мар 2010 21:41 
Аватар

Местожителство: pernik
Автомобил: Audi A3
изчетох доста теми и мнения но никаде не пишешеточно моя проблем:Значи като си карам кротко 50/60 км на скорост колата просто гасне и веднага светват всички вазможни ламбета аз спирам връщам контактния ключ и пак паля и хоп колата пали от раз се едно няма никакав проблем тази вечер сам махнал клемите ако има някаква грешка в компа да може да я заличи (ако е малка разбирасе) а утре ще погледна и бубината вапреки че вече един пат сам я сменял преди една година но ако имате някакви мнения предложения каквито и да са моля помагаите че ми се е запалила главата.
Благодаря предварително !!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Вто 16 Мар 2010 22:18 

Местожителство: Пловдив
Колега я погледни и тук какво пише:
viewtopic.php?f=5&t=190766
viewtopic.php?f=5&t=183419

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Проблем с Голф 3 -гаснене в движение Публикувано на: Сря 17 Мар 2010 22:56 

Местожителство: София
snupeca написа:
....

бате се едно показваш моята бобина абсолютно същата на същото място избушила, при мене проблема беше че кат дам газ не поема ами дори спадат оборотите и гасне и после не може да запали, колко зор до де отида до сервиза мани мани :mrgreen: . Към 150лв беше няква оригинална на БЕРУ, но иначи може има и некви италиански и китайски ментета за по 60-70лв!

Последна промяна от Bratt на Чет 18 Мар 2010 11:15, променена общо 1 път
Няма нужда от целия цитат, колега!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа