Проблем със спирачна система на Г4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
lecsos
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:

Проблем със спирачна система на Г4

Мнениеот lecsos » Вто 16 мар 2010 14:31


Имам много странен проблем с моя Голф 4 110hp 1.9TDI. Проблема е следния:
След като запаля и при потегляне се чува едно стържене отдолу и се усеща как колата спира. След това примерно на светофар като потеглям го няма. И това става всеки път като я запаля... Тъпото е че не всеки път го прави и е малко трудно да отида на сервиз. Погледнах накладките и ми се сториха добре. От какво може да е?
Четох в форума за някакви пластини на накладките че може да са се отпускали, но при мен на накладката тези пластини са като скоби и са перфорирани за самата накладка и влизат в буталото от едната страна. Дали може да е от друго? ...




Потребителски аватар
hobsy
Мнения: 142
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 23:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Проблем със спирачна система на Г4

Мнениеот hobsy » Вто 16 мар 2010 17:01


Дърпаш ли ръчната , може като я пуснеш апаратчетата да не връщат докрай и да запира малко и при потегляне скърца.Случвало ми се е подобно нещо.


lecsos
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със спирачна система на Г4

Мнениеот lecsos » Вто 16 мар 2010 17:25


Ами много рядко я дърпам, но според мен не е от нея. Мисля си че проблема е в предните колелета понеже звука идва от там. Преди време сменях главина и си купих някаква италианска... Онзи ден усетих стържене и когато погледнах на самата главина има една допълнителна като планка надупчена за датчика на ABS тя е била хваната за главината с три болчета и те се развили от сътресенията и това въпросното ми счупило датчика за ABS защото почнало да търка в него. Свалих спирачния диск и го притегнах, но лампата за ABS светна. И от тогава имам този проблем със скърцането. И по-интересното е че не е точно при потегляне ами например като гумата е направила да речем 1 оборот.

Видях в една тема писано за EDS система да не би това да е проблема? Аз дори незнам дали имам такава.


lecsos
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със спирачна система на Г4

Мнениеот lecsos » Вто 16 мар 2010 17:46


Прочетох ето тук viewtopic.php?f=7&t=115858&hilit=+накладки+mk4 , че проблема може да идва от аксиалния лагер и понеже скоро сменях съединител и този лагер и сметнах да го споделя.


lecsos
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със спирачна система на Г4

Мнениеот lecsos » Пет 08 юли 2011 17:36


Проблемът беше от EDS системата за автоматично блокиране на диференциала и по точно в един от датчиците на ABS-a.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: S.Stefanov и 90 госта