Golf MK4 Тампони заден мост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Golf MK4 Тампони заден мост

Мнениеот MNA » Пон 29 мар 2010 18:19


Здравейте колеги,
Ще сменям тампони на задния мост та ме интересува има ли нещо по специфичво което могат да объркат в сервиза (ясно Ви е, че не се знае дали е сменял точно такива тампони въпросния монтьор)като посока, завъртане и т.н. Питам понеже тампоните не са плътна гума а са като задните тампони на предния носач(имат канали надлъжно на тампона) При тампоните на предните носачи задължително се гледа посока и кой канал е отвътре на носача и кой отвън, затова ме интересува дали и при задния мост е така
Колата е Голф 4 1,6
Мерси предварително!




Потребителски аватар
sno
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 20:53
Автомобил: Голф 4
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот sno » Пон 29 мар 2010 18:22


Тампоните за задния мост също има значение как ще се сложат.


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот theraven » Пон 29 мар 2010 18:34


Тампона има един шлиц, който по спомен трябва да сочи към моста. Иначе нищо особено, яко бой и поне 10 пъти "Бе да ти е*а майката"... иначе нямат вадене. За справка - Никси и Мишо :Mr Green Fun


MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот MNA » Пон 29 мар 2010 18:44


theraven написа: За справка - Никси и Мишо :Mr Green Fun


Колега,
Някъде из форума четох, че не се занимавали със смяна на въпросните тампони, затова мисля, че не е удачно да ги безпокоя


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот joromnt » Вто 30 мар 2010 17:51


Колега, ако не е тайна кажи на каква цена си намерил тампоните? И марка евентуално. Днес открих че и мойте е препоръчително да се сменят, но имало два размера /така ми каза майстора/.


MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот MNA » Вто 30 мар 2010 18:44


joromnt написа:Колега, ако не е тайна кажи на каква цена си намерил тампоните? И марка евентуално. Днес открих че и мойте е препоръчително да се сменят, но имало два размера /така ми каза майстора/.


Двата тампона 96лв. с ДДС от представителство на VW - "Сакар Ауто"


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот joromnt » Вто 30 мар 2010 18:54


Това за кой вид тампони? Казаха ми че били на два размера - 69 и 72 милиметра в диаметър?


MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот MNA » Вто 30 мар 2010 19:30


joromnt написа:Това за кой вид тампони? Казаха ми че били на два размера - 69 и 72 милиметра в диаметър?


Колега,
Дадох си талона на колата казах им, че ми трябват тамп. за задния мост тези към купето и това беше
Би трябвало във всеки що годе свестен маг. за авто части по каталог или етка да ти дадът това което ти трябва
№ на тампоните е \1J0 501 541 C\ По ЕТКА го дава да са едни и същи за всички четворки с предно


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот joromnt » Вто 30 мар 2010 19:47


И аз гледам че ги дават само един вид за четворките с предно. Лошо че няма официално представителство наоколо. Утре ще ходя до Ауто + да видя дали могат да доставят оригинални, ако ли не някакви заместители. Благодаря колега :да:


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот theraven » Вто 30 мар 2010 21:06


30 лв бройката, Lemförder.


Потребителски аватар
batteto.1984
Мнения: 230
Регистриран на: Пет 19 окт 2007 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот batteto.1984 » Вто 30 мар 2010 21:37


Разлика във външните диаметри няма има разлика във втулката която е вътре в самия тампон.Иначе тампоните са два вида единият вид са с пластмасова външна черупка и мисля че са по слаби,а другите са с метална обвивка и са плътни отвътре.Иначе и двата вида са взаимно заменяеми.Аз като ги сменях си взех на феби мисля че бяха около 90 лв.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот hooligan_sk » Сря 31 мар 2010 8:18


theraven написа:Тампона има един шлиц, който по спомен трябва да сочи към моста. Иначе нищо особено, яко бой и поне 10 пъти "Бе да ти е*а майката"... иначе нямат вадене. За справка - Никси и Мишо :Mr Green Fun


Ем на мен ми отказаха да го правят в Герман, в хеед ауто ми ги смениха за 96лв оригинални уж, хубаво ги смениха, заспа само дет ми попрецакаха ръчната ;)


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот joromnt » Сря 31 мар 2010 13:50


Сега се прибирам от пазар. В Ауто+ ми искаха 23лв/бр за некакви тампони в наливно състояние без опаковка който бяха с пластмасова черупка/никумо неизвестна марка/. Питах за други, казаха че не предлагат. Отидох в Косер, там ми предложиха тампони с метална черупка на цена 29лв/бр. Нямаха ги налични, но ще доидат след 2 часа. Тъкмо почивните дни ще си имам занимание. Наточил съм големия чук, че едва ли са сменяни откак това кола е станало.
Едит: Тампоните са от "престижната" марка Sidem, но поне имат опаковка. Просто виждам как след 2 месеца ще се наложи да си намеря оригинални, от някъде. :dummy:


MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот MNA » Сря 31 мар 2010 18:11


joromnt написа:.....................................................................................
Едит: Тампоните са от "престижната" марка Sidem, но поне имат опаковка. Просто виждам как след 2 месеца ще се наложи да си намеря оригинални, от някъде. :dummy:


Колега, ако не са ти много разбити тампоните по-добре си карай така месец два докато си намериш добри (дори и по скъпи)Сменяш веднъж и забравяш (доколкото е възможно с нашите добри пътища :Mr Green Fun)
На оритиналните черупката им е някяква метална сплав подобна на алминий и имат надлъжно два усноредни канала


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот joromnt » Пет 02 апр 2010 15:04


Лек ъпдейт на ситуацията да направя. Днес към обяд с майстора зачекнахме колата с ясната идея да сменим тампоните. Избихме старите, и да сложим новите и ударихме една лека гредичка :banghead: Тампоните който ми продадоха от Косер са с диаметър 72мм, отвора на моста е 69. След една консултация с тях на висок тон се оказа че имало и тампони който са с диаметър 69 мм. Сега колата виси на подемника в сервиза изкормена, чакаме утре по някое време доставка на новия вид тампони.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: paci3 и 93 госта