Golf MK4 Тампони заден мост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот tdi fen » Пет 02 апр 2010 15:59


joromnt написа:Тампоните са от "престижната" марка Sidem, но поне имат опаковка. Просто виждам как след 2 месеца ще се наложи да си намеря оригинални, от някъде. :dummy:
така е и аз се излъгах да сложа такива само че отпред и за 4000км се разбиха




MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот MNA » Пет 02 апр 2010 21:28


joromnt написа:Лек ъпдейт на ситуацията да направя. Днес към обяд с майстора зачекнахме колата с ясната идея да сменим тампоните. Избихме старите, и да сложим новите и ударихме една лека гредичка :banghead: Тампоните който ми продадоха от Косер са с диаметър 72мм, отвора на моста е 69. След една консултация с тях на висок тон се оказа че имало и тампони който са с диаметър 69 мм. Сега колата виси на подемника в сервиза изкормена, чакаме утре по някое време доставка на новия вид тампони.


Колега,
Коя година и какъв мотор ти е колата?
Аз от любопитство ги измерих мойте и се оказа, че са 72мм а са взети от представителство на VW.
В едивиа край са съвсем леко скосени за да влезнат в началото по-лесно и слeд това да се набият.
Пиши как се развиват при теб нещата


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот joromnt » Пет 02 апр 2010 23:30


Ами колата е 99 година май месец, 1600 кубика АКЛ двигател. Обаче отворите на задния мост и старите тампони са по 69 мм. А ми бяха продали такива на 72 мм. Днес трябва да доидат новите, че да видим. Ще пиша резултат.
И друго- искам да си сменя жилата на ръчната че са им се прецакали гумените изолаций, обаче ми казаха че и те били два вида. В ЕТКА отново пише че са един модел. От магазина ме посъветваха да съм си премерил старите жила, че тогава да поръчвам :screwy Ще кажеш че някаква поръчкова кола карам, но така се прави кола в малкия град :не:


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот joromnt » Съб 03 апр 2010 16:06


Готова е работата колеги, накрая успяхме да ги сменим пустите тампони. Днес ми доставиха нови тампони /SIDEM/, които паснаха по диаметър и са точно копие на старите тампони BOGE който извадихме на парчета. Возията на колата си е същата, обаче като мина през неравност от тип релси и изобщо не тропа вече. А най-интересното е че като оглеждахме колата преди ремонта, тампоните бяха здрави на външен вид, само като ги понатиснеш с щанга се осещаше че са поумекнали.


MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот MNA » Вто 06 апр 2010 19:01


Здравейте колеги,
Днес в сервиза се установи, че тампоните на задния мост са ми от този модел :
863713.JPG
VO-SB-4857.JPG
VO-SB-4857.JPG (11.43 KиБ) Видяна 6153 пъти


При закупуването на въпросните тампони (преди няколко дни) от Сакар Ауто ми продадоха от този модел:
985426.JPG
985426.JPG (6.3 KиБ) Видяна 6154 пъти
0014AL058.PNG
0014AL058.PNG (8.75 KиБ) Видяна 6151 пъти
30 79 0022.JPG
30 79 0022.JPG (8.77 KиБ) Видяна 6152 пъти


Днес ходих да правя рекламация но ми обявиха, че това били подобрена версия и нямали от стария модел и, че единствено можело да се намерят не оригинални такива
Та въпроса ми е:
Някой слагал ли е от този модел (подобрения)?
Ако е слагал как е правилната посока на монтиране понеже имат два успоредни канала и нямат почти нищо общо със стария който е плътна гума


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот theraven » Вто 06 апр 2010 20:59


Аз съм с тия долните, миналата година ги сменях. Корави се оказаха на блъскане.


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот Zlobomir » Пон 12 апр 2010 16:40


Този "подобрен" модел сякаш са му икономсали метал за центроването на болта. Не кефи.


Потребителски аватар
vaskog
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 09 фев 2010 18:26
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ASV
Местоположение: Пловдив

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот vaskog » Пон 12 апр 2010 21:11


MNA написа:Здравейте колеги,
Днес в сервиза се установи, че тампоните на задния мост са ми от този модел :
863713.JPG
VO-SB-4857.JPG


При закупуването на въпросните тампони (преди няколко дни) от Сакар Ауто ми продадоха от този модел:
985426.JPG
0014AL058.PNG
30 79 0022.JPG


Днес ходих да правя рекламация но ми обявиха, че това били подобрена версия и нямали от стария модел и, че единствено можело да се намерят не оригинални такива
Та въпроса ми е:
Някой слагал ли е от този модел (подобрения)?
Ако е слагал как е правилната посока на монтиране понеже имат два успоредни канала и нямат почти нищо общо със стария който е плътна гума


Когато сменях и аз тези тампони и на мен ми продадоха от тия тъй - наречени "подобрени" и не станаха, защото просто са друг модел нищо не им е подобрено(бяха 69мм). После ми ги смениха с тия вторите (72мм) и сичко си пасна точно!


MNA
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 25 май 2009 19:01
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6
Местоположение: SOFIA

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот MNA » Вто 13 апр 2010 17:53


vaskog написа:
Когато сменях и аз тези тампони и на мен ми продадоха от тия тъй - наречени "подобрени" и не станаха, защото просто са друг модел нищо не им е подобрено(бяха 69мм). После ми ги смениха с тия вторите (72мм) и сичко си пасна точно!


На мен също ми дадоха от Сакар Ауто от втория вариант а в сервиза ми казаха, че мойте са от първия и тези нямало да станат
При повторна рекламация в Сакар Ауто ми казаха, че няма друг вид и, че всички са като втория модел и нямало логика Г-4 да излиза с два вида тампони и ме отсвириха Предложиха ми да ги сменят те за скромната сума 200-300лв
Тампоните все още не съм ги сменил защото и аз се чудя как да подходя в момента


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот kn9453 » Чет 17 мар 2011 10:01


....и аз закупих въпросните тампони за заден мост от "Порше" на цена 113лв. за два броя. Но се оказаха с пластмасова обвивка сега се питам, дали не съм "лапнал дървото" от уж официалния вносител в два сервиза отказаха да ги монтират защото са с пластмасова обвивка! В момента на колата са с метална,но незнам дали са сменяни някога.Въпроса ми е: знали някой с каква обвивка са оригиналните тампони. При смяната има ли нещо специфично отнасящо се до "пластмасовите" тампони!

п.с. номера на новия тампон е: 6RO 501 541 A
Прикачени файлове
DSC01046.JPG
DSC01047.JPG


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот marin_andonov » Чет 17 мар 2011 18:40


Това са тампоните колега.
Оригинални се правят само такива.
И аз махнах метални плътни с някакво масло вътре и сложих такива и няма никакви проблеми.
Извади си предварително от някое ръководство за ремонт (тук е пълно)схема как се поставят, че по старите тампони майсторите не могат да се ориентират как да ги сложат.
Другото което е, че диаметъра е с 2-3мм по-голям но си е така не се притеснявай набиват се и всичко е ок.
P.S.
Колата излиза от завода с метални (BOGE) и в зависимост от оборудването може да е само плътна гума или плътна гума и някакво си масло вътре.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот kn9453 » Пет 18 мар 2011 9:03


marin_andonov написа:Това са тампоните колега.
Оригинални се правят само такива.
И аз махнах метални плътни с някакво масло вътре и сложих такива и няма никакви проблеми.
Извади си предварително от някое ръководство за ремонт (тук е пълно)схема как се поставят, че по старите тампони майсторите не могат да се ориентират как да ги сложат.
Другото което е, че диаметъра е с 2-3мм по-голям но си е така не се притеснявай набиват се и всичко е ок.
P.S.
Колата излиза от завода с метални (BOGE) и в зависимост от оборудването може да е само плътна гума или плътна гума и някакво си масло вътре.

:да:
Благодаря за мнението колега! Предполагам че тези новите тампони се набиват само с преса, питам за да знам какво да "търся" при майстора евентуално!


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот zloby3400 » Пет 18 мар 2011 9:12


Вчера в сервиз "Полмоавто" в кв. Бенковски за голф 3 /моя/ ми казаха цена за 2 бр. тампони за заден мост 30 лв. за труда - 80 лева. Утре ще оставя колата да ги сменят. Марката на тампоните не я знам.


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот marin_andonov » Пет 18 мар 2011 19:19


kn9453 написа:
marin_andonov написа:Това са тампоните колега.
Оригинални се правят само такива.
И аз махнах метални плътни с някакво масло вътре и сложих такива и няма никакви проблеми.
Извади си предварително от някое ръководство за ремонт (тук е пълно)схема как се поставят, че по старите тампони майсторите не могат да се ориентират как да ги сложат.
Другото което е, че диаметъра е с 2-3мм по-голям но си е така не се притеснявай набиват се и всичко е ок.
P.S.
Колата излиза от завода с метални (BOGE) и в зависимост от оборудването може да е само плътна гума или плътна гума и някакво си масло вътре.

:да:
Благодаря за мнението колега! Предполагам че тези новите тампони се набиват само с преса, питам за да знам какво да "търся" при майстора евентуално!


Това ще го кажат по компетентните!
При мен майстора свали целия заден мост, с длето и чук отстрани старите и наби новите като подложи трупче на тампона и пак яко с чука.
Според мен това е възможно най-трудния и хамалски начин защото ги сменя от 9,00 ситринта до към 17,00
Сигурен съм, че има професионалисти (част от тях има и във форума) които ще ги сменят 10-пъти по лесно.
Колега,ако те интересува смянат на тампоните е м/у 60 и 100лв. Мен ако питаш, не караш от вчера с разбити тампони, така че си намери по-читав майстор и тогава сменяй.


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Тампони заден мост Голф 4

Мнениеот batko_miro » Пет 18 мар 2011 19:30


По спомен от дебелите книги mhihi , тампоните за заден мост при четворките масово са ф69 мм външно и се различават на версиите 1,8Т с ф72 мм външно. Поправете ме ако греша, утре ще погледна пак какво пише в дебелата литература :talk:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Volkswangel и 189 госта