Кофти проблем с аларма на Голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
didyss
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Кофти проблем с аларма на Голф 3

Мнениеот didyss » Съб 10 апр 2010 21:41


Здравейте, колеги, знам, чв тук все някой ще ми помогне и пиша дори преди да отида при майстор...
Проблема е следния , колата ми е голф 3 от 1997, разбираемо има централно и аларма, запознати са ми казвали че алармата ми е оригинална, т.е. от завода производител, дистанционното ми е малко правоългално с цвят на махагон, на него има две копчета с едното отключвам и заключвам а др. е нещо като паник бутон, натискаш и започва да пищи.
До вчера нямах проблем, и изведнъж понечих да заключвам но не успях, докато не пробвах поне десет пъти и колата се заключи,после се наложи да отключвам и пак не иска .. както и да е отключих си с ключа, съответно се разпищя и алармата, отворих капака и я спрях с малкия ключ който си е за алармата, веднага ватре в колата диода светна и не мига а свети постоянно(мисля си че показва, че алармата е спряна ) първоначално си помислих че батерията е слаба, отворих си дистанционното смених му батерията и пак нищо .... нито заключва нито отключва, а ламипичката на дистанционното си свети когато натискам обаче .. дотам :(
Питах познат майстор,когото срещнах случайно и той ми каза че алармите не се поправят и се налага да си купя нова, предполагам защото той печели от това и иска да си продава стоката.
Та вапроса ми е следния дали някои колега е имал подобен проблем, ще мога ли да си поправя алармата, дали е от някои бушон и какво мога да направя освен да си купя нова аларма за около 100-на лева :(
Благодарен ще бъда на всяко мнение по въпроса и предварително благодаря :roll:




zuc
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кофти проблем с аларма на Голф 3

Мнениеот zuc » Съб 10 апр 2010 21:57


аз имах подобен голф3 97г.бензин,зад акумулатора има 4-5бр.бушони в редица при които влиза вода,размести ги.поне при мен от това беше проблема,мога да снимам и да ти пратя снимки,но утре по обяд не бързай с нова аларма.


Потребителски аватар
didyss
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Кофти проблем с аларма на Голф 3

Мнениеот didyss » Нед 11 апр 2010 11:04


Много благодаря колега.Моят Голф също е с бензинов мотор, нищо че пуснах темата в диселови агрегати :) Още после ще проверя въпросните бушони и между другото преди да се получи този проблем валя вного силен дъжд. Сега не съм в града и дистанционното не е при мен, но когато се прибера вкъщи ще пробвам и смятам, че всичко ще е ОК. Още веднъж ти благодаря и ще пиша отговор какво е станало с алармата. Чао. Лек ден!!!


zuc
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кофти проблем с аларма на Голф 3

Мнениеот zuc » Вто 13 апр 2010 19:06


<a href="http://www.molia-polzvaite-drug-host-za-snimki/v.php?p=u/2952/1187189582190132747812711781860Clg4uBaq5C96x02gQgT.JPG">photo_1</a>
ето обещаната снимка,сори за забавянето.при мен бушоните се намират м/у акумулатора и сервото.успех пиши дали си решил проблема.


Потребителски аватар
didyss
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 22:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Кофти проблем с аларма на Голф 3

Мнениеот didyss » Сря 14 апр 2010 18:43


Здравей отново,колега, едва днес успях да направя каквото ме посаветва, извадих петте бушона, позачистих ги .. но пак нищо и вече ме навява на мисалта, че самото дистанционно прави проблем, когато натискам си свети, но явно самия предавател не може да спре алармата, когато я включа с ключа. Сега започнах да търся човек,който се занимава с микроелектроника, за да може да провери дали всичко с дистанционното е окей.
Пак ще пиша какво е станало, че сигорно и теб вече те гризе отватре :lol: ... а дотогава продалжавам да отключвам с ключа .
Айде лека вечер :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта