Проблем с километража

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
radio182
Мнения: 159
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 18:28
Автомобил: VW Transporter 85
Двигател: 1.9 D
Местоположение: Добрич

Проблем с километража

Мнениеот radio182 » Сря 21 апр 2010 18:39


Значи имам проблем с километража на голф 2 .
Стрелката отчита с каква скорост се движа ,но не отброява колко километра съм изминал .
Ако някой знае вариянт без цялостна смяна на уредите , съмнявам се че това се е случило при опит за връщане на километрите защото в момента показва странните 123100 км ,благодаря ви предварително




Потребителски аватар
sensho1980
Мнения: 142
Регистриран на: Чет 02 юли 2009 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Проблем с километража

Мнениеот sensho1980 » Сря 21 апр 2010 20:26


наи вероятно ти е превъртяло първото задвижващо колело на оста която държи цифрите или както им се вика таммного трудно се оправя щото се разглабя всичко по добре си вземи работещо от някоя морга


chi4i
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем с километража

Мнениеот chi4i » Пет 23 апр 2010 6:49


Имах същият проблем и докато го излекувам голям зор.Разглобяваш таблото и с Капчица залепяш първото колело (сивото без цифри)за оста.Но трябва да внимаваш че разстоянието е много малко и да не залепиш оста за основата и да спре да се върти.Като го сглобяваш внимавай за стрелката как ще я сложиш ,да не показва после грешна скорост. Като го разглобяваш най добре прехварли стрелката от другата страна на ограничителния чоп и виж къде ще застана и тогава я сваляй,после на поставяш на същото положение и тогава пак прехвърляш чопа.Успех.


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с километража

Мнениеот Zlobomir » Пет 23 апр 2010 14:02


Под "внимавай" аз разбирам "пренасяй лепилото с карфица, не стискай директно"


chi4i
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем с километража

Мнениеот chi4i » Пет 23 апр 2010 14:09


Правилно си разбрал колега. :D


Потребителски аватар
nazgyl
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем с километража

Мнениеот nazgyl » Пет 23 апр 2010 16:48


:banghead: същия проблем само че моя върви като е студено времето стопли ли се в колата и спира :horror:


Потребителски аватар
radio182
Мнения: 159
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 18:28
Автомобил: VW Transporter 85
Двигател: 1.9 D
Местоположение: Добрич

Re: Проблем с километража

Мнениеот radio182 » Пет 23 апр 2010 18:51


chi4i написа:Имах същият проблем и докато го излекувам голям зор.Разглобяваш таблото и с Капчица залепяш първото колело (сивото без цифри)за оста.Но трябва да внимаваш че разстоянието е много малко и да не залепиш оста за основата и да спре да се върти.Като го сглобяваш внимавай за стрелката как ще я сложиш ,да не показва после грешна скорост. Като го разглобяваш най добре прехварли стрелката от другата страна на ограничителния чоп и виж къде ще застана и тогава я сваляй,после на поставяш на същото положение и тогава пак прехвърляш чопа.Успех.

Мерси колега но стрелката я махнах и сега не съм сигурен дали показва точна скорост но нищо .
Иначе след третия път се получи наложи се да де залепя сивото колело без цифри за оста .


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с километража

Мнениеот Zlobomir » Пет 23 апр 2010 20:25


nazgyl написа::banghead: същия проблем само че моя върви като е студено времето стопли ли се в колата и спира :horror:


Това е и при теб, моята първо така и после отказа напълно. Това е защото на студено смазката там е гъста и държи колелцето към оста, или ЦАМ се свива повече от оста.


Потребителски аватар
MiroTDR
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 24 май 2007 10:25
Автомобил: VW Golf GTI 16V
Двигател: KR 1990
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Проблем с километража

Мнениеот MiroTDR » Сря 26 мар 2014 18:56


Здравейте колеги . Аз имам ПОДОБЕН проблем . При мен работи отброяването на изминатите километри ,но стрелката на километража (20-260) спря да се движи (а преди се движеше но не отчиташе правилно). Спря да движи карайки с 250км. и сега ходи "кат на пиян каскетя". Разглобих таблото с мисълта че се е освободила от оста но уви . Стрелката си е закрепена добре.
:banghead Дайте идеа и съвети ( кое е проблемното и от кои други модели мога да ползвам части)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта