Климатроник на 2е мотор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Климатроник на 2е мотор

Мнениеот golf_III_2e » Нед 02 май 2010 14:07


Колеги имам лек проблем с климатроника.Значи както карам и като освободя от скорост и оборотите ми падат до 200 300(подчти изгасва)и веднага след това се нормализират на 750.Това го прави на газ и на бензин.Иначе като го пусна подчти веднага започва да духа хладно.Ходих на маистор на климатици тои каза че всичко по климатика е наред и ме посъветва да отида на диагностика,нешто по електроноката небило наред стъпково моторче, центровка ,дроселова клапа или свештите небили наред.Климатроника ми не е оригинален поставян е в италия (ако има значение това).Някои от вас имал ли е подобен проблем и каквво бихте ме посъветвали?




Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот fill » Нед 02 май 2010 23:01


Трябва да се подаде сигнал на компютъра, че ти е включен климатика и компютъра да вдигне оборотите. Това се прави с подаване на плюс на даден пин. Справката с Аутодата ми показа, че при тебе това е 39-ти пин на компютъра.

П.С. не съм абсолютно сигурен, че това е пина !


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот golf_III_2e » Пон 03 май 2010 17:35


да но кои е датчика които подава този + и каде би трябвало да стои тои? И как компа вдига оборотите на газ? според мен единствено стъпковото моторче и дроселовата клапа играят роля на газ.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот van4ooo » Пон 03 май 2010 20:10


Подкрепям мнението на маистора.Почисти клапата и стъпковото моторче ако не се оправи бягаи на диагностика.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот fill » Пон 03 май 2010 20:14


На мойта кола Г3 ABS съм взел плюс от електромагнита на компресора ( според някои майстори не е добре да се взима от компресора ), когато се включи електромагнита започва да се върти компресора. Започне ли да се върти има нужда от повишаване на оборотите. Без значение на горивото оборотите ми се покачват. Покачването при мене го осъществява стъпковото моторче, компютъра му казва да вдигне оборотите. Това е същото както когато ти е студена колата, тогава се взима в предвид температурата на охладителната течност. Почти всички допълнително слагани климатици го имат този проблем, италианците не са знаели за този пин на компютъра.
Ако отидеш на диагностика ще забележиш че нямаш никакви грешки. Не се занимавай със стъпково моторче и дроселова клапа и на мене ми казаха да си купя ново стъпково моторче. :screwy
Търсачката има отговор на твоя проблем:
viewtopic.php?f=5&t=155996
viewtopic.php?f=5&t=153979
viewtopic.php?f=7&t=94735

П.С. в линковете има различни двигатели, ама принципа е един и същ


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот van4ooo » Пон 03 май 2010 20:35


Едва ли това е причината при положение ,че преди си е вървяло(4 краче на компа на климатроника към 39 на компа на колата)ако искаш ги прозвъни за всеки случаи.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот fill » Пон 03 май 2010 20:37


van4ooo написа:Едва ли това е причината при положение ,че преди си е вървяло(4 краче на компа на климатроника към 39 на компа на колата)ако искаш ги прозвъни за всеки случаи.

Не виждам автора да е написал, че този проблем преди това го е нямал ......
И аз се очудих как е карана колата с климатроника, при мене нямаше подаване на плюс на компа.


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот golf_III_2e » Пон 03 май 2010 20:42


миналото лято всичко си беше ок. наи-добре е да отида да я закачат и после вече ште прекарвам +... сега като се замисля възможно е като съм свалял таблото миналата зима някои кабел да е пострадал.Нали не е проблем да пусна + от акумолатора на 39 пин за да видя има ли ефект и тогава да си играя да пускам от компа на климатроника?


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот golf_III_2e » Вто 04 май 2010 16:54


Значи в компа на 39-пин влиза син кабел,но неможах да открия каде отива и пуснах допълнителен плюс кото взех от един жълто зелен кабел от компа на климатика понеже другите два плиуса които влизат в компа са постоянни.И като я пробвах на момента жсичко си беше наред.Преди малко като се прибирах на моменти пак започна да го прави този номер ту го прави ту се оправя.. Явно този плюс на моменти изчезва.Утре ште взема + директно от компесора и ште пиша какво е станало.


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот golf_III_2e » Сря 05 май 2010 19:14


днес пуснах един плюс от кабела на компресора и сега всичко е наред.


jordan_r
Мнения: 38
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dupnitza

Re: Климатроник на 2е мотор

Мнениеот jordan_r » Пон 10 май 2010 17:01


Браво



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта