Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
petraki7708
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот petraki7708 » Сря 05 май 2010 21:14


Здравейте,имам следния проблем.Както вече писах в заглавието колата е Голф 4 - 1.6AKL мотор,DLP кутия.Та проблема е следния,когато карам колата с някаква скорост(няма значение каква)и натисна скоростния лост крайно ляво или дясно положение се чува едно стържене(все едно някаде упира скоростния лос в кутията или не занам каде,ако не го пипам няма стържене :roll: )това се чува само когато колата се движи независимо дали е на скорост или не :talk: ,на място го няма този ефект. :cry: Маслото сам го проверил 1.9-2лт.Помогнете ми от какво може да е за да действам в някаква посока :cry: ,благодаря ви предварително. :bowdown :drunk :beer :bowdown




Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот Zlobomir » Сря 05 май 2010 21:22


За тази кутия не знам, но за DUU, DRW и малко от ЕRT, произведени преди 2001 година се знае, че са сглобени с 9 мм нитове и чупят диференциал. Симптомите обаче се описваха сато свирене при смяна от висока на ниска предавка. Твоята от коя година е? Има вариант да се навият някакви болтове за укрепване, но имаше случай и на счупена кутия с такива болтове, пък и болтовете са ~ 150 лв по памет.
Та съветвам те да си провериш и регулираш механизма за смяна на скоростите и нивото на маслото. Ако всичко е наред, карай с чиста съвест.


Потребителски аватар
petraki7708
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот petraki7708 » Сря 05 май 2010 21:45


Zlobomir написа:За тази кутия не знам, но за DUU, DRW и малко от ЕRT, произведени преди 2001 година се знае, че са сглобени с 9 мм нитове и чупят диференциал. Симптомите обаче се описваха сато свирене при смяна от висока на ниска предавка. Твоята от коя година е? Има вариант да се навият някакви болтове за укрепване, но имаше случай и на счупена кутия с такива болтове, пък и болтовете са ~ 150 лв по памет.
Та съветвам те да си провериш и регулираш механизма за смяна на скоростите и нивото на маслото. Ако всичко е наред, карай с чиста съвест.

Ами фолфа е от първите 4-ки,98г.и какви са тези болтове за укрепване,че не ми става много ясно,мерси поздрави


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот Zlobomir » Сря 05 май 2010 22:08


Ами болтовете се казваха сервизни ли, нещо подобно, потърси. Но пак казвам, кутията ти едва ли е от засегнатите. Лошото обаче е, че по натрупания опит от колеги, счупи ли се почти не подлежи на поправка, не и без друга за донор. Провери нивото на маслото, не е ли сменяно, смени го, и си карай, пък като и ако се строши, ще го мислиш.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот Barboukov » Сря 05 май 2010 22:28


И при мен има такъв шум. Дали колата е на скорост или на свободна шума пак си го има. Също DLP.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот hitman0013 » Сря 05 май 2010 23:54


като махнеш кожения маншон има 2 пластмасови ограничителя отляво и от дясно.Първо провери там.Иначе под колата лостовата система е от шини с ябълковидно свързване.При мен май няма такъв проблем/ДЛП/


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот plamski3 » Пон 02 сеп 2013 9:27


Има ли решение проблема и ако има какво е то? Това което е под маншона как се регулира? Тези нитове които се сменят от 9 на 12 мм от къде се купуват и мога ли сам да ги сменя?


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Шум в скоростния лост на GOLF 4 1.6,AKL- DLP,кутия,

Мнениеот anonym0us » Нед 23 мар 2014 15:23


Здравейте колеги, за да не пускам нова тема искам да питам! Значи колата е 1.8 20v AGN кода на мотора! Когато е изгасена колата, (мотора не работи) натисна съединителя, и превкл. скоросите, доста шумно влизат, получава се едно лопане при влизането на предавките! Това нещо проблем със скоростите ли е или?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 63 госта