Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4)

Мнениеот Петър Петров » Чет 29 мар 2012 22:34


x15 написа:Kъде ги продават долните инструменти и на какви пари?

deversant написа:Изображение
Изображение

По Ибей съм срещал иначе си направих, даже с различни гайки, че не само нашите коли са с такива апарати...




Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4)

Мнениеот deversant » Пет 30 мар 2012 21:02


ebay.com
над 80лв :Mr Green Fun


dictamnus
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 09 авг 2012 11:40
Автомобил: VW Golf IV 1.6
Двигател: APF
Местоположение: Твърдица

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4

Мнениеот dictamnus » Съб 25 апр 2015 15:10


Аз ползвах лост и гайка от дъмбел, и ключ за ъглошлайф. Ключа за ъглошлайфа е стандартен 3 см. разстояние между крачетата, но има и ключове с по-дебели крачета, които не влизат в дупките на буталцето, така че ключът трябва да е с тънки крачета.
CAM00022.jpg


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4

Мнениеот RadoShopa » Съб 25 апр 2015 15:33


dictamnus написа:Аз ползвах лост и гайка от дъмбел, и ключ за ъглошлайф. Ключа за ъглошлайфа е стандартен 3 см. разстояние между крачетата, но има и ключове с по-дебели крачета, които не влизат в дупките на буталцето, така че ключът трябва да е с тънки крачета.
CAM00022.jpg


Е този метод най ми хареса (Твърдишкия) :th_up Винаги съм смятал, че при малко мисъл и внимателно пипане човек може сам да си направи много неща по колата....без пари :c020 Пасатора така го глася - при майстор само в краен случай :exclaim

Последна промяна от RadoShopa на Съб 25 апр 2015 19:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4

Мнениеот x15 » Съб 25 апр 2015 16:44


:th_up Това се казва находчивост!

dictamnus написа:Аз ползвах лост и гайка от дъмбел, и ключ за ъглошлайф. Ключа за ъглошлайфа е стандартен 3 см. разстояние между крачетата, но има и ключове с по-дебели крачета, които не влизат в дупките на буталцето, така че ключът трябва да е с тънки крачета.


Изображение


Потребителски аватар
Kostiev
Мнения: 137
Регистриран на: Сря 01 май 2013 15:43
Автомобил: s shofior
Двигател:

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4

Мнениеот Kostiev » Съб 25 апр 2015 18:57


dictamnus написа:Аз ползвах лост и гайка от дъмбел, и ключ за ъглошлайф. Ключа за ъглошлайфа е стандартен 3 см. разстояние между крачетата, но има и ключове с по-дебели крачета, които не влизат в дупките на буталцето, така че ключът трябва да е с тънки крачета.

Евала на твърдишкия метод! :bowdown :bowdown :th_up :th_up :biggrin :biggrin


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4

Мнениеот kibo_tom_8440 » Вто 28 апр 2015 13:02


Притискане на буталото може да се осъществи и със "стяга" - тип дърводелска, продават се в "Левчето" за по няколко лева - 4-5 лв. Не е необходимо да вземете голям размер. Притискате със "стягата" буталото и правите няколко завивания с посочения ключ или чрез захващане на "петата" която притиска накладката с водопроводен ключ тип "гарга". След като охлаби "стягата" от навиването на буталото, завъртате стягата пак да притисне силно буталото и отново с ключа или "гаргата" навивате буталото и т.н. до неговото пълно прибиране в цилиндъра. По този начин не е необходимо да се развива щуцера за обезвъздушаване. Той се развива само ако буталото е излизало от цилиндъра и се налага обезвъздушаване на това цилиндърче. :biggrin

Изображение


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си сменя задните накладки накладки на Голф 4 (MK4)

Мнениеот Liminat » Пон 05 ное 2018 15:13


Малко е отлежала темата, но да споделя и моя опит/случай :)
Четох тази тема, четох други, за същото, даже се барнах с ключ за ъглошлайф, че и ключ 15 ми останал във Варна... А накладки задни започнаха да стържат в София. Първо мислех да сменя само стържещата, че си имам комплект задни във Варна, а като се прибера, да ги сменя, че надушвах яката заигравка със скоби и т.н. които ги нямах, а ключа за ъглошлайф ми даде увереност да си губя времето по морги в търсене на накладки. След някоя и друга заключени в понеделник сутринта в 10, и една, в която някакво подобие на човек ме отсвири, че нямал за голф 4, макар че голфа си ръждясваше кротко отвън, си викам май ще сменя с нови. Ония във Варна ще ги сложа след още 50-60К км :)
И почва чуденето къде ще сменя... При все по-строгите изисквания на сервизи, форумни и не толкова, че съм и нагъл, искам веднага :)
Със смесени чувства изминах пътя от околовръстния до Люлин (дотам бях стигнал, тръгвайки от Манастирски) с идея да взема някъде от около Ботевградско шосе, като спрях да видя адреса им обаче, цените от вчера бяха се променили, което ме сети, че като ида до там може още да се промени ситуацията, че и да няма, и със съвсем паднал гард стигнах Горубляне, вече твърдо решил, че не знам какво да правя... И гледам магазин авточасти от ляво на пътя, спирам в една уличка и отивам за накладки. Направиха ми хубава цена, взех накладките, и нали имам ключ за флекс... Тръгвам да обръщам и... гледам 3-4 голфа и пасати, викам си я да видя дали няма да ме насочи някой какво точно да правя, та питах момчетата дали сменят накладки. С други думи, налетях без да искам на най-свестните момчета, които могат да ти пипнат голфа, щото ключ за флекс ли... Едното бутало така беше запекло, и измъкнато докрай, че и явно някой интелигент в миналото го мъчил да го върти с водопроводен ключ, та повърхността наранена... Момчетата (казвам момчетата, разбирай двама едри, яки мъже) огънаха въртока на стягата на скобата от зор, трябваше и удължител за повече сила (за сравнение другото бутало се прибра без никакво усилие) и в началото изобщо не тръгва, та след доста напън и усилия тръгна да се прибира и явно, ще сменям скоро заден ляв апарат спирачен, дано не изпуска спирачна течност от нараненото, макар че е ясно, че ако контактува с уплътнението нещата са ясни, и в кратки срокове.
Накратко, за мен ремонтите в София е ясно при кого - ангренажи, ламарини, ходова. Което е съвсем различно от това, да не знаеш какво да правиш и къде да идеш. На добра цена, която не се промени от двойно загубеното време, че и устройството за избутване буталца за ремонт...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 208 госта