Golf MK4 - Проблеми с централното заключване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот dijon » Пон 13 май 2013 21:03


izzo_, благодаря за ръководството. Ако не се оправи със смазването, значи уикенда ще разглобя да видя как са спойките.

При мен не ми пише грешка на таблото, само един INSPECTION мига като запаля, но си нямам на идея за какво ще е. :)




Потребителски аватар
izzo_
Мнения: 74
Регистриран на: Чет 04 мар 2010 15:27
Автомобил: VW Jetta 5 FSI
Двигател: BVY 2006 150hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот izzo_ » Пон 13 май 2013 21:15


Това което ти мига е Inspection Service. Настроено е на 30 000км да ти излиза, а на 10 или 15 000км ще ти излиза OIL Service. Ето как да си ги зануляваш:

Как да занулим Oil Service и Inspection Service на Golf IV:
1. Натискате и задържате бутона за нулиране на "дневния" пробег (долу в дясно на таблото
2. Завъртате контактния ключ на позиция "контакт" (не палите)
3. Пускате бутона за "дневния" пробег и на дисплея излиза Service OIL
4. Завъртата бутона за сверяване на часовника (долу в ляво на таблото) на дясната страна
5. На дисплея излиза Service OIL ----
6. Ако искате да занулите и Service INSP, натискате отново бутона за зануляване на "дневния" пробег (долу в дясно), на дисплея излиза Service INSP
7. Натискате отново бутона за часовника (долу в ляво) на дясната страна и на дисплея се показва Service INSP ----


Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот m&m16v » Пон 13 май 2013 22:49


Почти на 100% проблема ще се окаже в бравата, и по точно електродвигателчето отговарящо за откл/закл на вратата. При него захранването е директно, т.е няма спойки.


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот niki1_j » Вто 14 май 2013 1:17


То може да няма спойки на самият ел. двигател, ама ако е случаят със спуканите спойки описани в темата в VWVortex се получава точно това. Не е чак толова страшен ремонта. Е изисква си време и инструменти, ама си заслужава спестените пари. Брава 2-а ръка пак си е от 50 на горе, а какво ще е състонието й, никой не може да каже.


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот dijon » Вто 14 май 2013 9:19


Занулих INSPECTION-на, благодаря.

Смазах ключалката - никакъв ефект. Ще се отваря по темата от VWVortex, но уикенда не се знае дали ще имам време.

Ако някой ме изпревари, да каже какво е станало накрая. :)


Потребителски аватар
dijon
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 16 юли 2011 9:54
Автомобил: VW Golf MK4 1.6 SR
Двигател: AKL 1998
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот dijon » Съб 25 май 2013 10:24


Не успях да стигна до платката със спойките.
Свалих само кората по тази тема http://forums.vwvortex.com/showthread.php?961163 и нататък не успях да продължа, ламарината, която се открива под кората на вратата е захваната със стъклото и един куп кабели и жила, отвивах, гледах, дърпах... накрая я затворих и си оставам с проблема.


Потребителски аватар
izzo_
Мнения: 74
Регистриран на: Чет 04 мар 2010 15:27
Автомобил: VW Jetta 5 FSI
Двигател: BVY 2006 150hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 - централното не отключва дясната врата

Мнениеот izzo_ » Пон 22 юли 2013 2:31


Колега, ето още един подробен DIY и как точно да се справиш със стъклото. В началото е малко стряскащо като видиш всички тия кабелаци и букси - смело разкачаш всички букси, сваляш стъклото малко, за да можеш да разхлабиш държачите през двата отвора, както е показано на снимките. По принцип аз изваждам прозореца нацяло, за да не ми пречи. След това спокойно си сваляш ламарината и продължаваш с locking модула. Жилата изобщо да не те притесняват - те са заедно с ламарината. Успех.


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Проблем с централно заключване Голф 4

Мнениеот marin_andonov » Чет 27 фев 2014 0:55


Колеги,
Тази вечер ми отказа централното, или по-точно:
Слизам от колата, натискам дистанционното за заключване ключалките изщракаха но ми направи впечатление, че мигачите измигаха някак странно. Погледнах вратите и видях, че не са се заключили а в същото време лампата на алармата (диода) мига, дръпнах дръжката на вратата и тя се отвори без да се включи алармата. Пробвах няколко пъти но все същото, накрая я заключех с ключа (с него се оказа, че няма проблем за сега) и си тръгнах.
Ако има някакво значение лампичката отдолу на вратата работи когато си поиска и от време на време.
Колата е с допълнителна аларма и никога е нямало проблеми с нея. Пробвах и с дистанционното на ключа но казуса е абсолютно същия.
Някакви идеи от какво може да е? Ако някой знае сервиз в София където да я закарам за отстраняване на проблема също ще е добре дошло.
Поздрави!


bbdraganov
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 02 авг 2013 14:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с централно заключване Голф 4

Мнениеот bbdraganov » Чет 27 фев 2014 11:11


Акумулатора как е? Ако напрежението му спада,в момента на заключване прави странни номера.Вържи един мултицет на клемите му и следи при заключване дали напрежението спада под 12 волта.Друга причина - лош контакт в гнездото на бушона за централно заключване - изобщо,симптомите са за нестабилно напрежение при задействане на моторчетата.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Проблем с централно заключване Голф 4

Мнениеот hitman0013 » Нед 02 мар 2014 13:02


Следя темата с интерес, при мен с алармата само една от задните врати не заключва а с ключа заключва всички врати!!!


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Проблем с централно заключване Голф 4

Мнениеот marin_andonov » Нед 02 мар 2014 17:17


За сега всичко е наред!
На сутринта си отключи все едно нищо не е имало, и към момента всичко си функционира, така както преди този случай.


niki_pz
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 08 яну 2013 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Проблем с централно заключване Голф 4

Мнениеот niki_pz » Пон 03 мар 2014 17:04


проблемът е в бравата на вратата... щом се отваря и лампичката долу на плафона не свети а крушката е здрава,значи бравата се е прецакало микро клучето.


djandi
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 23 апр 2014 14:18
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот djandi » Сря 23 апр 2014 14:29


Здравейте,колеги ! Имам един проблем който е много досаден . От няколко седмици вътре контролния панел от който свалям прозорците не работи.Няма начин да отворя или затворя прозорец . Централното ми нещо се развали . Едната ми врата не се заключва и отключва .. само ръчно , а багажника никак не се заключва. Вътре осветлението ми го няма никакво.Плафона не свети и отзад крушките . Един познат ми каза ,че в шофьорската врата имало няма машинка ли е какво е,която се води главна и ако тя изгори стават тези проблеми (всичките) .Ходих къде ли не все ми викат не можем да го оправим това не ни е силна страна а уж все ел. техници. Та молбата ми към вас е да ми споделите дали сте имали сходен или същия проблем. Къде мога във ВАРНА да намеря сервиз,който да ми го оправи и горе долу колко пари да си приготвя.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот vanesto » Сря 23 апр 2014 15:41


На улица Царевец малко преди пресечката с Ген. Колев отляво до баничарницата. Първо ми провериха кабелите, и като се разбра че не е от тях, разглобиха шоф. врата и смениха микроключе на бравата. Вземат по 60лв на врата, но имай предвид, че не става за 1ч, доста работа си е. Важното е, че не ми счупиха нищо.


djandi
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 23 апр 2014 14:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 проблем с централно, прозорци

Мнениеот djandi » Сря 23 апр 2014 15:50


Как така вземат на врата по 60 лв. Нали само на шофьорската би трябвало да сменят ? Ти същите ли проблеми имаше или частично ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 279 госта