Golf MK2 Проблем с километраж

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gogo gti
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 30 май 2010 0:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Golf MK2 Проблем с километраж

Мнениеот gogo gti » Нед 30 май 2010 0:12


здравейте колеги.много се радвам че вече съм във форума.притежавам гол2 1.8 карбуратор GU мотор.от известно време забелязвам че брояча на изминатите километри не работи за известно време и после се оправя-става въпрос и за двата и малък и голям.това става като колата стои на силно слънце-незнам може и да е съвпадение просто.след известно време се оправя и пак си заработва.всики други уреди като скоростомер ,оборотомет и лампички си работят.ще съм ви благодарен за мненията относно моя въпрос




zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: километраж на голф 2

Мнениеот zdravko_jett » Нед 30 май 2010 7:47


колега при менне се включваше да работи много рядко брояча,разглеждал съм вътре таблото май червяшето се захабява,но по лесно смени таблото или виж от колега във форума ако продава табло на части или ако ти изпаден евтино и здраво табло го сменяй


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: километраж на голф 2

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 30 май 2010 7:51


Колегата много точно над мен ти е казал какво да направиш, и резултата ще е по-сигурен. Ако не ти се дават пари за ново табло, виж жилото на километража каде е, ако не се лъжа някаде под-двигателя се намира и флиза във букса, размърдай го или го прасни с препарат против ръжда, или може да е клеясъл! Аз имах подобен проблем всичко ми работише сако километрите не се отчитаха! Размърдах жилото и се оправи!


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: километраж на голф 2

Мнениеот Deo88 » Нед 30 май 2010 7:54


Случайно имам километраж ...

:arrow:


gogo gti
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 30 май 2010 0:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: километраж на голф 2

Мнениеот gogo gti » Нед 30 май 2010 22:21


IceHeart написа:Колегата много точно над мен ти е казал какво да направиш, и резултата ще е по-сигурен. Ако не ти се дават пари за ново табло, виж жилото на километража каде е, ако не се лъжа някаде под-двигателя се намира и флиза във букса, размърдай го или го прасни с препарат против ръжда, или може да е клеясъл! Аз имах подобен проблем всичко ми работише сако километрите не се отчитаха! Размърдах жилото и се оправи!

благодаря ти колега-обиколих по моргите и ми предлагат едно за 50 лв от 1.6 мотор
като моето е но как да разбера дали всико му е наред


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: километраж на голф 2

Мнениеот zdravko_jett » Пон 31 май 2010 6:30


gogo gti написа:благодаря ти колега-обиколих по моргите и ми предлагат едно за 50 лв от 1.6 мотор
като моето е но как да разбера дали всико му е наред
слагаш го за проба,защо не пишеш в купува че търсиш само километража работеш здрав и само него да си подмениш това ше е по евтин вариант


MITAKA_STZ
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Някъде по света

Re: километраж на голф 2

Мнениеот MITAKA_STZ » Пон 31 май 2010 14:15


Сучайно може да се отремонтира.Днес оправих моя.Сваля се цялото километражно табло и се отремонтира,акойто не знае да заповяда в гр Ст.Загора.Тел.0889981282 Димов. :обичам ви :drunk


Потребителски аватар
Birdman
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 1:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: километраж на голф 2

Мнениеот Birdman » Пон 31 май 2010 14:22


Според мене случайно някой или е връщал километри преди да си купиш голфа колега или си натискал ресета на дневния километраж при движение на колата а не на място. Стига да ти се занимава с едно лепилце и ентусиазъм като отвориш цялото табло и извадиш километража навън / стрелката най-лесно се маха с виличка за хранене mhihi / и после черния циферблат с 2те винтчета и гледаш кое колелце се е отлепило/превъртяло/ - цъкваш го с лепило и пробваш резултата преди да сглобиш. :да:


ivanme
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 04 юни 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: километраж на голф 2

Мнениеот ivanme » Пон 07 юни 2010 13:47


Имах идентичен проблем на моята Джета2 и преди два дни си го оправих. Ако ти е интересно как - пиши ми. Ще ти обясня.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: километраж на голф 2

Мнениеот Re5Pec7 » Пон 07 юни 2010 14:44


Е обясни тук, че и аз имам такъв проблем.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: километраж на голф 2

Мнениеот ktamen » Пон 07 юни 2010 18:42


И аз имах същия проблем, смених километража, но разглобих дефектния и се оказа, че една пласмасова зъбчатка превърта, не съм го оправял защото не ми трябва, но ремонта с лепило или нещо подобно ми се струва много лесен.


ivanme
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 04 юни 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: километраж на голф 2

Мнениеот ivanme » Пон 07 юни 2010 22:36


За тези, които ги интереува ще обясня. Демонтира се таблото с уредите ( как става това е обяснено в друга тема ). Въпросното табло се разглобява. Елементарно е, а ако някой иска, ще му обясня с удоволствие как се прави. Демонтира се уреда на километража от блока с уредите. Същия се разглобява, като се развият три винта в задната му част и се махне магнитния диск на скоростомера. ВНИМАТЕЛНО се демонтира стрелката на сротомера, след което се отстранява циферблата. Открива ни се достъп до колелата на дневния и големия километраж. В десния край на ГОЛЕМИЯ километраж се намира зъбно колело от алуминиева сплав. Това колело е монтирано на пресова сглобка към оста си, която е и ос на колелата с цифрите на големия. Тази пресова сглобка с времето се нарушава и алуминиевото колело превърта около оста си, която нормално трябвя да го върти. Използвайки плоска отвертка цялата ос може да се изтегли наляво, като тя излиза с дясната си част от металния корпус и може да освободи всички колела, монтирани на нея. Изтегляме въпросната ос внимателно, така че да освободи само алуминиевото зъбно колело. От вътрешната му страна се нанася лепило, може и каноконлит, и колелото се монтира обратно на оста в ред, обратен на този за демонтажа. Важно е да се внимава лепилото да остане само от вътрешната страна на въпросното колело. Сглобяването и монтажа става в обратен ред. Това е . Ако някой има нужда от повече пояснения - да заповяда. Ще помогна на всеки с каквото мога.


dikanski
Мнения: 92
Регистриран на: Пет 19 фев 2010 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik
Контакти:

Re: километраж на голф 2

Мнениеот dikanski » Съб 26 юни 2010 16:13


аз пък го закъсах със свалянето на таблото с уредите.отвих двата винта при скоростомера,отвих и тези под ръчките за парното и пак някъде запира и ме е страх да не счупя нещо .някой случайно да знае какво ми остава и къде е ? :banghead:


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: километраж на голф 2

Мнениеот batko_miro » Съб 26 юни 2010 18:32


Огледай добре, трябва да има още 2-3 винта. И да не забравиш да разкачиш жилото на километража.
Ако забравиш, ще му счупиш щипката. 15-на лева е ново.
:drinking:


Потребителски аватар
GAZARA
Мнения: 414
Регистриран на: Пон 19 яну 2009 18:35
Автомобил: VW GOLF-2
Двигател: 1.6 EZ 1990
Местоположение: PESHTERA

Re: километраж на голф 2

Мнениеот GAZARA » Вто 29 юни 2010 19:12


dikanski написа:аз пък го закъсах със свалянето на таблото с уредите.отвих двата винта при скоростомера,отвих и тези под ръчките за парното и пак някъде запира и ме е страх да не счупя нещо .някой случайно да знае какво ми остава и къде е ? :banghead:

има бол4е под коп4ето за фаровете-под коп4етата имитация-и над местото за касетофона.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: plamen7667, S.Stefanov и 86 госта