ABD губи водата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

ABD губи водата

Мнениеот VW GOLF3 » Вто 01 юни 2010 23:01


VW GOLF 1.4 ABD , от известно време забелязвам , че водата в казанчето все намалява , аз доливам до МАХ и след няколко дни проверявам и тя е доста под MIN :banghead: , няма теч , не се смесва с маслото , еее къде по дяволите отива тази вода :roll:




VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

Re: ABD губи водата

Мнениеот VW GOLF3 » Сря 02 юни 2010 8:07


:arrow:


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABD губи водата

Мнениеот i.e.i » Сря 02 юни 2010 8:13


Няма ли промяна в работата на мотора?
За теч проверявай при работещ двигател и при загасен.Водната помпа започва да прокапва при истиване(след огледа).При max загряла може да изпуска клапанчето на капачката на разширотелния съд.Трябва да е оставило следа от антифриза.


Потребителски аватар
The Officer
Мнения: 247
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: ABD губи водата

Мнениеот The Officer » Сря 02 юни 2010 8:14


Пак провери внимателно дали няма течове.Иначе е възможно да е заминала гарнитура на главата.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: ABD губи водата

Мнениеот radi_nrj » Сря 02 юни 2010 9:52


The Officer написа:Пак провери внимателно дали няма течове.Иначе е възможно да е заминала гарнитура на главата.


Това с гарнитурата на главата е много често срещан проблем ама ако е тя ще има мого други паказатели:

Пали трудно.
Аспуха пуши като парен локомотив.
Няма мощност (ако караш на концентрат може и да не се забележи поради високото съдържание на алкохол).

Аз тоя съм го ял и харчеше 1Л антифриз на 50км, а поради факта, че бях сипал концентрат маслото не се пресече и минах само с шлай на главата и консуматави (гумички на клапаните, гарнитури, масло и филтри).
Причината да пукат гарнитура на главата или някое гумено съединение по охладителната система се крие най-често в заяла клапа в капачката на разширителния съд. Това важи май за всички VW и се проверява лесно: Развивате капачката и я разклащате, ако вътре нищо не трака значи имате да давате 5 лв в магазина за нова ;)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: ABD губи водата

Мнениеот chefito » Сря 02 юни 2010 10:24


Качи я на някой баир и водата ще изтече през ауспуха.... :beer


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: ABD губи водата

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 02 юни 2010 10:43


VW GOLF3 написа: няма теч , не се смесва с маслото , еее къде по дяволите отива тази вода :roll:

Колега ако не си видял от каде губи антифриз, има много варианти.... Може да гори антифриза, да имаш проблем със помпата!
Аз лично имах същият проблем със същата кола, 1,4 абд. При мен проблема се оказа, че таралежа който е на термостата, смених уплатнението което отива към двигателя и се оправиха нещата!


VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

Re: ABD губи водата

Мнениеот VW GOLF3 » Сря 02 юни 2010 11:14


Значи сега съм си само с вода без никакъв антифриз . Преди около месец имах теч от водния фланец , който вие наричате тройник ама при мен е шесторник или седморник защото минават от там много тръбички , смъкнах го и го залепих с червен силикон и сега от там няма и капка , а докато го имаше този теч бях забелязал , че прави локвичка и от другата страна , най-вероятно от водната помпа както се изказаха някои майстори , обаче след като залепихме този воден фланец и постоянно я следя и вече няма теч от никъде , а гарнитурата на главата я сменях преди около година както и шлайф на главата , смяна на гумички и т.н. всички необходими процедури , които се правят , капачката на казанчето и тя е сменена преди няколко месеца ,гледам че и не пуши от ауспуха ... ее сега като е по-хладно едва едва пуши ама това мисля , че е нормално за всяка една кола , и просто незнам вече от къде е и затова се обърнах първо към вас колеги :?


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABD губи водата

Мнениеот i.e.i » Сря 02 юни 2010 11:17


Като си запушил горе ,теча на помпата е намалял,защото няма откъде да засмуква.
Протече ли помпа,не спира докато не се смени.


VW GOLF3
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:

Re: ABD губи водата

Мнениеот VW GOLF3 » Сря 02 юни 2010 11:48


Еее ясно де , ама нали ви казвам , преди като я спра вечерта примерно и на другия ден под колата на две места локви , под фланеца и под помпата , а сега няма никъде :roll:


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: ABD губи водата

Мнениеот keymaker » Сря 02 юни 2010 17:28


щом караш само на вода пробвай да не доливаш вода двапъти по-дълго време като следиш температурата на двг. и виж колко ще долееш имам съмнение ,че изхвърля водата през клапата на капачката.


Потребителски аватар
Birdman
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 1:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ABD губи водата

Мнениеот Birdman » Сря 02 юни 2010 17:28


Като идея да го провериш . АБД то има една скапана тръба отзад зад блока дето влиза във водната помпа и се държи на едно винтче на блока 6мм. от единия край е с 2 чепа / щуцери / примерно - има и с 3 чепа на нея като единия е на много кално място / . виж тази тръбица - пластмасова е и се влияе от нагряването на мотора,както и шесторника дето си го лепил със силиконец. течът при нея е точно като от водна помпа и трудно се хваща защото съхне бързо антифриза отзад по блока и под колата но се вижда.


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: ABD губи водата

Мнениеот danaildel4ev » Сря 02 юни 2010 18:50


според мен протекла ти е водната помпа сега караш с вода и тя се изпарява защото времето е топло и затова нямаш петна под колата преди си карал с антифриз и затова си видял петната отдолу


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ABD губи водата

Мнениеот Ivan4u » Сря 02 юни 2010 19:09


Петорника почти не подлежи на лепене , а колегата е много прав за пластмасовата тръба зад блока - не се вижда лесно , там също има и един О-пръстен , който може да сълзи . Отиди в сервиз да ти я надуят и веднага ще видите от къде тече :)


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: ABD губи водата

Мнениеот parno » Нед 06 юни 2010 11:16


има един пластмасов фланец от дясно на блока ... с многото чурки излизащи от него
виж дали не е той
според вида е около 20-35 лв
болно място им е на тия мотори



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold и 61 госта