Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Diazipan4o
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 09 юни 2008 11:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот Diazipan4o » Сря 09 юни 2010 12:01


Здравейте колеги, четох, четох разгледах половината форум, но не открих точно същия проблем като моя... Модела е голф 3 1.4 моно 93 година
Той е следния, колата по принцип пали нормално няма проблеми с оборотите, обаче понякога примерно през седмица-две понякога повече, въртя и просто не иска да запали...
Значи всичко е в ред според мен от бензиновата помпа тя си подава бензин към инжекцията стига до цилиндрите и просто продължава да си върти на едно място без резултат, проблема е, че продължава да пълни бензин и започва да пълни картера на двигателя... преди време като бях в сервиз Мимо, правихме диагностика не даде никакви грешки, сменихме бензинова помпа и този от елкон извади клемата на акумулатора и каза, че проблема бил от компютъра не регулирал правилно количеството бензин, което се подавало към цилиндрите... и от там количеството ставало твърде гъсто и не можело да се възпламени... не съм особено сигурен дали тук се крие проблема, приемам всякакви съвети, защото ми писна окончателно... проверили сме и бобината и комутатора, не е и от там... ходих по доста сервизи, но никъде не могат да разрешат проблема, защото няма как да им го демонстрирам... от Варна съм ако може да ме посъветвате и някой добър сервиз, където биха имали идея как да разрешат проблема... значи, да добавя когато се случи този проблем след 1-2 часа различно явно когато се изпразни бензина от цилиндрите колата си пали от раз, при първото завъртане и така до следващия път (в повечето случеи, когато не пали вадя клемата на акомулатора и я поставям наново уж да се рестартира компютъра) :banghead: :banghead: :banghead:
Благодаря предварително колеги




Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот van4ooo » Сря 09 юни 2010 17:41


Може да е от регулатора на горивото да "заяжда" понякога и да я дави не е лошо да провериш когато неиска да запали имали искра на свещите-може да се губи някои +/- или бобината да отказва понякога.


Потребителски аватар
zwjar_na_putq
Мнения: 211
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот zwjar_na_putq » Сря 09 юни 2010 20:30


Може да е запалването. Има ли искра? датчик на хол може да прави проблем.Казвам го от опит с фиат.


georgi_8_5
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: бургас

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот georgi_8_5 » Сря 09 юни 2010 20:42


най-вероятно от вакумният регулатор


Sasho_SAS
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 10 юни 2010 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот Sasho_SAS » Чет 10 юни 2010 19:43


Когато прави мизерия с паленето:
- ако лампите по таблото загасват докато стартерът върти;
- ако докато върти стартерът връти на свещите няма искра
опитай със смяна на клемореда. един клеморед струва 10-на лева, но смяната е много трудно нещо, по-добре на ключар. заради такъв проблем съм сменил 100 неща, докато с нов клеморед нещата си дайдоха по местата.
поинтересувай се, пък пробвай.


Diazipan4o
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 09 юни 2008 11:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот Diazipan4o » Вто 22 юни 2010 12:04


Клемореда го смених наскоро, не е от него. Лампите си светят, дори когато повъртя 2-3 сек. започва да премига лампичката за маслото. Най-вероятно е от свещите, но не съм мн сигурен как да проверя дали достига ток до тях и съответно има искра ?! Благодаря за отговорите


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот djshomi » Вто 22 юни 2010 18:25


Така а като има бензин много( задавена) като отвиеш свещ мокра ли е.Може дюзата на моното де е .Как реши че не е бобина , кумутатор и датчкик на хол.Смени ли ги с други.Че те ту си работят ту не.Температурен датчик може да е.реголатора на нялагането.Може ланбда сонда да е заминала и са трупаш грешки.Пробваи като направи пак номера да откачиш + за 5 мин и да видиш дали пали.


Потребителски аватар
desomarev
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 28 дек 2008 18:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот desomarev » Вто 22 юни 2010 18:41


имах същия проблем като твоя близо 3 години докато не си смених датчика на хол.голфа ми е със същия двигател като твоя 1.4 моно ABD,датчика ми струваше 60лв. прежали ги. :beer


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот rudoni » Вто 22 юни 2010 21:18


и аз предполагам /без диагностика/ датчик Хол в делкото!


Потребителски аватар
desomarev
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 28 дек 2008 18:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот desomarev » Пет 25 фев 2011 20:29


датчика на хол


Потребителски аватар
nik_kozarev
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostenec

Re: Голф 3 1.4 моно 93 год пали, когато реши

Мнениеот nik_kozarev » Съб 26 фев 2011 10:29


Аз го имах сьщият проблем.Двигателят е сьщият.Смених датчика на хол и се оправи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта