Golf MK4 Масло за скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот achodemo » Пон 05 юли 2010 22:30


Еми първото трябвя да е както виждам
Fuchs TITAN SINTOPOID SAE 75W-90 synthetic gear




Потребителски аватар
hdjfmr
Мнения: 346
Регистриран на: Нед 11 мар 2007 21:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hdjfmr » Вто 06 юли 2010 9:09


Зададох едно въпросче а каква тема стана :lol: но да кажа какво стана след смяната:скоростите от първа до задна влизат с леко побутване а не мушене и ръгане :lol: маслото се сменйа на 60хил. ако искате вси4ко да е както трябва иначе може и 200хил.но ще имате прословутите проблеми..........и не бадете толко богати да пазарувте части и консумативи от двупотопните магазини за авто части :beer


Потребителски аватар
mitko kabelcheto
Мнения: 42
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 22:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот mitko kabelcheto » Чет 08 юли 2010 14:38


:да:


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот deversant » Чет 08 юли 2010 15:20


Етикета отзад! :Mr Green Fun
IMG.jpg

Предполагам добре се вижда и кое производство е,както и липсата на някой езици....
Аз главно немски виждам за вас незнам! :Mr Green Fun Made in Germany пише,ше взема да повярвам!
(все пак не го взех от кварталната бакалия),с поръчка от порше българия дойде.В Русе нали няма vw коли грам... та с поръчка,щото го нямали налично! mhihi


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот passat19911800 » Сря 18 май 2011 17:35


Да и аз проверих днес в Ауто плюс. Цената е около 26лв. И да отговаря на всички изисквания на Фолксваген - FUSCH Titan sintopoid 75W90 норми G50 и др. Към момента имам леко виене, затова да попитам, ако сменя маслото си с това дали ще има разлика. След загряване и при натоваравне се чува нещо като леко виене. Нямам проблем с включването на скоростите. Не се пресече след като долях около 500мл. полусинтетика вътре. Но си остана това виене, което е слабо но ме дразни. Дайте съвет! Мисля да го сменя с този Фуш, но дали ще има разлика или ще продължи да си вие! Как мислите?


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот achodemo » Сря 18 май 2011 17:42


passat19911800 написа:Да и аз проверих днес в Ауто плюс. Цената е около 26лв. И да отговаря на всички изисквания на Фолксваген - FUSCH Titan sintopoid 75W90 норми G50 и др. Към момента имам леко виене, затова да попитам, ако сменя маслото си с това дали ще има разлика. След загряване и при натоваравне се чува нещо като леко виене. Нямам проблем с включването на скоростите. Не се пресече след като долях около 500мл. полусинтетика вътре. Но си остана това виене, което е слабо но ме дразни. Дайте съвет! Мисля да го сменя с този Фуш, но дали ще има разлика или ще продължи да си вие! Как мислите?


НЕ ,няма да има разлика ,гаранция !!

Със смяна на масло не може да се ремонтира виещия лагер .

Със сваляне ,разглабяне и ремонт ще се оправи !


Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот 7 speed DSG » Сря 18 май 2011 18:48


achodemo написа:
passat19911800 написа:Да и аз проверих днес в Ауто плюс. Цената е около 26лв. И да отговаря на всички изисквания на Фолксваген - FUSCH Titan sintopoid 75W90 норми G50 и др. Към момента имам леко виене, затова да попитам, ако сменя маслото си с това дали ще има разлика. След загряване и при натоваравне се чува нещо като леко виене. Нямам проблем с включването на скоростите. Не се пресече след като долях около 500мл. полусинтетика вътре. Но си остана това виене, което е слабо но ме дразни. Дайте съвет! Мисля да го сменя с този Фуш, но дали ще има разлика или ще продължи да си вие! Как мислите?


НЕ ,няма да има разлика ,гаранция !!

Със смяна на масло не може да се ремонтира виещия лагер .

Със сваляне ,разглабяне и ремонт ще се оправи !


Относно виенето, съвет не мога да дам, но ако решиш да сменяш FUSCH-са, то ти препоръчвам горещо да си закупиш Castrol TAF-X 75W90. Потърси го в разфасовки от 0,5 л., защото много по-лесно се пълни :wink:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот Haralampi » Сря 18 май 2011 19:11


Масло на скоростната при Г4 принципно по регламент НЕ се сменя и няма интервал за смяна. Разбира се, ако колата е на предполагаеми 250+ 000 км, най-добре вс да се смени, но принципно, официално спрямо VW - маслото не се пипа освен ако няма някакъв проблем/ремонт/загуба и т.н.


Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот Dorian » Сря 18 май 2011 21:14


Има няма смисъл аз съм на принципа че няма вечни неща.Аз смених моето с оригинално масло от ФВ,а това което източих беше някаква рядка мръсотия,а новото масло е като олио.И със старото масло нямах проблеми,но къде ли не съм дал 52лв. и затова го смених да ми е мирна главата mhihi


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот Haralampi » Сря 18 май 2011 21:37


Напълно верен принцип... ама след няколко опарвания водейки се по него се сетих, че имаше и един друг - "Never touch a running system" ;)


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот achodemo » Сря 18 май 2011 22:32


Haralampi написа:Напълно верен принцип... ама след няколко опарвания водейки се по него се сетих, че имаше и един друг - "Never touch a running system" ;)



Аз казах на младежа преди мен с въпроса дали ще му се оправи виенето след смяна на маслото на ,който отговора е НЕ !


А по тово което ти казваш е до някъде вярно , НО при ремонт , тоест отваряне , на кутията е абсурдно да върнеш старото масло вътре . Естествено ,че ще се смени с ново ,НО качествено по предписания !!!

:да: :beer


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот Haralampi » Сря 18 май 2011 22:41


achodemo написа:
Haralampi написа:Напълно верен принцип... ама след няколко опарвания водейки се по него се сетих, че имаше и един друг - "Never touch a running system" ;)

Аз казах на младежа преди мен с въпроса дали ще му се оправи виенето след смяна на маслото на ,който отговора е НЕ !


Моето мнение няма нищо общо с твоето. Не съм те цитирал, нито оспорвал казаното от теб... написах това, което знам по темата.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот achodemo » Сря 18 май 2011 22:42


Haralampi написа:
achodemo написа:
Haralampi написа:Напълно верен принцип... ама след няколко опарвания водейки се по него се сетих, че имаше и един друг - "Never touch a running system" ;)

Аз казах на младежа преди мен с въпроса дали ще му се оправи виенето след смяна на маслото на ,който отговора е НЕ !


Моето мнение няма нищо общо с твоето. Не съм те цитирал, нито оспорвал казаното от теб... написах това, което знам по темата.



Грешката беше моя,поправих я , не си ме цитирал ти !! :beer


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Чет 19 май 2011 8:18


А в крайна сметка може ли да се достигне до тази тапа за наливане/мерене на маслото без да се сваля кората зад гумата?


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот passat19911800 » Чет 19 май 2011 19:19


Колега, achodemo, а не е ли възможно това виене да се получава от товишено триене /недостатъчно мазане/ между зъбните колела, а не от износени лагери, защото кутията не е оставяна без масло. Според мен дори да липсват 0,5л., това не е фрапиращо при положение, че редовно проверявам за течове. Не съм минал повече от 1000км. с около 0,5л. по малко. По тази причина питам, ако го подменя цялото с Фуш дали няма да спре това виене. Мисля, че може да съм го разредил маслото/влошил качествата му, които са съмнителни при неясния пробег на машината/ с добавянето на полусинтетика, която не е одобрена от VW и затова да се е увеличил шума. От отговорите, които видях маслото става по-рядко и губи качествата си, по тази причина мисля, че при по-дълга експлоатация с едно и също масло е възможно да се появява това виене. :banghead: Със скоростите нямам никакви проблеми всички влизат перфектно, няма чукане пукане и т.н.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 217 госта