Golf MK4 Масло за скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
botor
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorna

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот botor » Чет 19 май 2011 19:41


Dorian написа:Има няма смисъл аз съм на принципа че няма вечни неща.Аз смених моето с оригинално масло от ФВ,а това което източих беше някаква рядка мръсотия,а новото масло е като олио.И със старото масло нямах проблеми,но къде ли не съм дал 52лв. и затова го смених да ми е мирна главата mhihi


и аз действах на същия принцип...източеното масло се оказа черничко(или към тъмно маслиненозелено).новото масло по препоръка на майстора е 75W80 selenya.след смяната подобрение в превключването нямаше(първа и втора леко запичат).колата е голф4 на "около" 140 000км а кутийката е печално известната DUU.




Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Чет 19 май 2011 19:45


Ако липсват 0.5литра си е проблем да ти кажа, пета скорост директно си остава без масло.Пък и това си е 1/4 от общото количество.
Гледай на опаковката да има тези спецификации:
И да е пълна синтетика, че по магазините зарибяват с квото имат.Казано иначе под 32 лева литър не взимай.
Прикачени файлове
119640_06.jpg


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот Haralampi » Чет 19 май 2011 19:56


botor написа:
и аз действах на същия принцип...източеното масло се оказа черничко(или към тъмно маслиненозелено)


Проверявал ли си си маслото в двигателя само 20-50км след смяна? Също е силно потъмняло спрямо това как излиза от шишето :) Това обаче е съвсем нормално и не означава нищо лошо. :)


Потребителски аватар
botor
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorna

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот botor » Пет 20 май 2011 6:26


още не съм,маслото беше сменено вчера :? интересното е и че майстора каза че е влязло по малко от 1,9 литра-1,6;1,7 и си е протекло :shock


Motty
Мнения: 41
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот Motty » Пет 20 май 2011 9:59


Момци, аз си смених маслото /кутията е 02К/, купих го от Еуратек, G060726A2, е каталожния номер, събра и двете шишенца, като уливах, и капах тук таме. Колата обаче, беше под наклон, за да събере малко повече масълце, по-натам пак ще го сменя, че старото беше бая черно!


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот passat19911800 » Пет 20 май 2011 15:11


Ето нещо за справки.
4.JPG


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот joker » Пет 20 май 2011 21:58


Haralampi написа:
botor написа:
и аз действах на същия принцип...източеното масло се оказа черничко(или към тъмно маслиненозелено)


Проверявал ли си си маслото в двигателя само 20-50км след смяна? Също е силно потъмняло спрямо това как излиза от шишето :) Това обаче е съвсем нормално и не означава нищо лошо. :)

За двигателя да!Ама за скоростната кутия маслото ако е добро трябва да си остане бистро!!!Дори и след 50 000 км....проверено от личен опит!


marcelino
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 18 май 2011 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот marcelino » Нед 22 май 2011 11:38


super-man написа:ако може да използвам темата на колегата и да попитам аз за голф 4 1.6 AKL някакви препоръки за масло за скоростите ? :roll:

в последните няколко години, на всичките ми коли сменям маслото в скоростите с ATF, например Мобил 320 и съм супер доволен. На кутийте им се отразява перфектно, предавките влизат като нови, няма зима няма лято!


Cecko14
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 29 юли 2012 12:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот Cecko14 » Чет 24 яну 2013 17:14


Колеги ето ви едно линкче, според мен доста добро и лесно за боравене.Само за Shell продукти е но има техническа информация,къде колко литра трябват,на какъв интервал се сменя и т.н :drunk
Само следвайте инструкциите и ще намерите всички масал за вашия модел :

http://lubematch.shell.com/landing.php? ... &brand=113


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот al3xbg » Нед 27 яну 2013 21:18


Колеги, предстои ми смяна на маслото на скоростите на моя 1.6 АКЛ , че нещо не ми харесва на студено как влизат докато загрее, та Ви моля за съвет.
Спрял съм се на Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 и на Мotul 75W90 Gear 300. Моля да споделите впечатление и мнения. Не съм проверярвал цената на оригиналното масло, но предполагам е доста по висока цифра от цитираните от мен, които излизат съответно 64 за Кастрола и 62 за Мотула.
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Пон 28 яну 2013 1:23


al3xbg написа:Колеги, предстои ми смяна на маслото на скоростите на моя 1.6 АКЛ , че нещо не ми харесва на студено как влизат докато загрее, та Ви моля за съвет.
Спрял съм се на Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 и на Мotul 75W90 Gear 300. Моля да споделите впечатление и мнения. Не съм проверярвал цената на оригиналното масло, но предполагам е доста по висока цифра от цитираните от мен, които излизат съответно 64 за Кастрола и 62 за Мотула.
Благодаря предварително.

Взимай смело кастрола, аз го смених есента и скоростите влизат доста лесно,не че съм имал проблеми преди това/може би леко по-трудно включване на 3та/.Източих 1.4литра и налях 1.7литра въпреки, че го дават 2 литра-толкова събра дори и под наклон.Но за 5та предавка разликата от 200-300грама може да доведе до неприятности. Гресирай си и лостовия механизим докъдето стигнеш.
Не те съветвам да се занимаваш с оригинални масла за скорости-току виж ти продали полусинтетика.


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот marin_andonov » Пон 28 яну 2013 10:45


al3xbg написа:Колеги, предстои ми смяна на маслото на скоростите на моя 1.6 АКЛ , че нещо не ми харесва на студено как влизат докато загрее, та Ви моля за съвет.
Спрял съм се на Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 и на Мotul 75W90 Gear 300. Моля да споделите впечатление и мнения. Не съм проверярвал цената на оригиналното масло, но предполагам е доста по висока цифра от цитираните от мен, които излизат съответно 64 за Кастрола и 62 за Мотула.
Благодаря предварително.

Колега,
Оригиналното масло за скорости във VW го дават по номер на рама и за всички АКЛ е с № G060726A2 на цена 21лв. за литър. Пак по каталог във VW дават кутията да събира 1,6л. Никой там не може да ти каже какво е маслото, всеки ти казва, че това е оригиналното за тази кутия и ти дават 1000 сертификата, в които никъде не пише вискозитет и дали е синтетика, полу или минерално. Аз преди година си взех такова, но все още не съм го сменил (заради прословутия форум и темите в него) и се чудя дали да го сменям или да ги прежаля тези 40лв и да си купя 2л Мотул. Чуденето идва от там, че в масларските магазини ми казват щом имаш на VW си го смени с него, дори и да няма специфики все пак са ти го дали по рама за тази кутия.
Общо взето чуденето продължава, както и това, че тук ще чуеш 1001 мнения кое от кое по ...... В крайна сметка РЕШЕНИЕТО си е твое.

Последна промяна от marin_andonov на Съб 16 авг 2014 21:26, променено общо 2 пъти.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот al3xbg » Пон 28 яну 2013 12:58


marin_andonov написа:Колега,
Оригиналното масло за скорости във VW го дават по номер на рама и за всички АКЛ е с № G060726A2 на цена 21лв. за литър. Пак по каталог във VW, дават кутията да събира 1,6л. Никой там не може да ти каже какво е маслото, всеки ти казва, че това е оригиналното за тази кутия и ти дават 1000 сертификата, в които никъде не пише вискозитет и дали е синтетика, полу или минерално. Аз преди година си взех такова, но все още не съм го сменил (заради прословутия форум и темите в него) и се чудя дали да го сменям или да ги прежаля тези 40лв и да си купя 2л Мотул. Чуденето идва от там, че в масларските магазини ми казват щом имаш на VW си го смени с него, дори и да няма специфики все пак са ти го дали по рама за тази кутия.
Ники от Герман също ми каза да не се набутвам отново за друго масло а да си сложа, това което са ми дали от VW.
Общо взето чуденето продължава, както и това, че тук ще чуеш 1001 мнения кое от кое по ...... В крайна сметка РЕШЕНИЕТО си е твое.


Колега, сега ме хвърли в размисъл. Звъннах до пор*е и наистина ми казаха 20лв и някакви стотинки литъра по рама.
Определено нямат представа за вискозитет на маслото. Само го попитах като Тома-неверни дали маслото идва от Германия. Отговорът беше - "Все пак сме официално представителство." Така като гледам, ще пробвам с оригиналното масло, все пак моето е на доста години в момента и влизат сравнително добре на много студено, така че би трябвало с прясно да е ток и жица. Ще споделя като има развитие по въпроса.


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот BobyM » Съб 31 май 2014 20:13


http://prikachi.com/images.php?images/30/7364030X.png

При мен искарва, че ми трябва 75w80 ? И то 2 литра?
Аутодатата ми ли нещо бърка или заради разликата в двигателя?


hellbull
Мнения: 75
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 16:20
Автомобил: Passat B5
Двигател: AEB
Местоположение: varna

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hellbull » Съб 16 авг 2014 17:24


Колеги здравейте. В понеделник се сдобих с една интересна машинка, голф 4 1,8Т 150к.с. AGU двигател. Днес го обслужих но искам да сменя маслото на скоростната кутия и на хидравликата. Можете ли да ми кажете какво масло да взема и по колко литра? За скоростите не е ли по-добре нещо от сорта на Dexron 3 да се сложи или каквото го изкарват по спецификация такова да се вземе.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 158 госта