Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот nikson85 » Пон 19 юли 2010 16:46


yoyof1 написа:Golf 3 1,8ABS
Проблема е следния.
Като загрее двигателя, хидравличните повдигачи започват да тракат. Като поистине, спират........???
Имам чувството, че маслото 10W 40 се награява много и става на "водичка"!
Та да ме посъветвате каво може да се направи?
-Друго масло
-Добавака за масло
-Гумички, повдигачи
Поздрави,. :ihaaaaa

С какво масло е карана колата преди това? Това 10в40 какво е полусинтетика ли е или минерално? :012:




Потребителски аватар
yoyof1
Мнения: 288
Регистриран на: Съб 11 авг 2007 18:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот yoyof1 » Пон 19 юли 2010 18:43


nikson85 написа:
yoyof1 написа:Golf 3 1,8ABS
Проблема е следния.
Като загрее двигателя, хидравличните повдигачи започват да тракат. Като поистине, спират........???
Имам чувството, че маслото 10W 40 се награява много и става на "водичка"!
Та да ме посъветвате каво може да се направи?
-Друго масло
-Добавака за масло
-Гумички, повдигачи
Поздрави,. :ihaaaaa

С какво масло е карана колата преди това? Това 10в40 какво е полусинтетика ли е или минерално? :012:

IGAT FORMULA GT 1040 TS
Teilsynthetisches Leichtlauf-Motorenöl für alle Otto- und Dieselmotoren
mit und ohne Turboaufladung.
Kraftstoffsparend und verschleißmindernd.
API SL/CF, ACEA A3/B3; MB 229.1, VW 500.00 + 505.00, BMW, VOLVO
Bitte Herstellervorschriften beachten!
Ето това е !


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот nikson85 » Пон 19 юли 2010 19:10


Добре но знаеш ли какво е това масло? Полусинтетично ли е, ти как си го обясняваш? Това ли е слагано винаги и преди това?
Това неми е ясно-Teilsynthetisches каво означава.

Последна промяна от nikson85 на Пон 19 юли 2010 19:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот muns61 » Пон 19 юли 2010 19:11


Смени маслото! :beer


Потребителски аватар
mirkata 4020
Мнения: 905
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 11:57
Автомобил: vw mk3
Двигател: 1996
Местоположение: Ловеч-старият град

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот mirkata 4020 » Вто 20 юли 2010 16:03


А сега и аз да кажа нещо на колегата!
Колега хидравличният повдигач има мноооого малки дупчици за смазване,когато от там не минава масло тои (трака).
Масло с показатели 10w40 е много по тънко от това със параметри 15в40.
Е къде е логиката по дебелото масло да минава по лесно през малкият отвор :banghead: !!!
Недей налива на двигател с хидравлични повдигачи 15w40 обикновенно това е и минерално масло което е :bishop за двигателчето.
Повдигач чука от запушен отвор,и от износване да и от масло,но не и по причаната,че същото това масло е синтетика а не минерално.
Освен това сигурен ли си,че чукат повдигачи а не клапан-и?


Потребителски аватар
yoyof1
Мнения: 288
Регистриран на: Съб 11 авг 2007 18:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот yoyof1 » Вто 20 юли 2010 16:29


mirkata 4020 написа:А сега и аз да кажа нещо на колегата!
Колега хидравличният повдигач има мноооого малки дупчици за смазване,когато от там не минава масло тои (трака).
Масло с показатели 10w40 е много по тънко от това със параметри 15в40.
Е къде е логиката по дебелото масло да минава по лесно през малкият отвор :banghead: !!!
Недей налива на двигател с хидравлични повдигачи 15w40 обикновенно това е и минерално масло което е :bishop за двигателчето.
Повдигач чука от запушен отвор,и от износване да и от масло,но не и по причаната,че същото това масло е синтетика а не минерално.
Освен това сигурен ли си,че чукат повдигачи а не клапан-и?

Има логика за по-гъстото масло, че няма от къде да минава :idea:
А как да разбера дали са повдигачи или клапани? Чичко майстор ще ми каже!? death
Ако са клапани. няма ли да тракат постоянно?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот muns61 » Вто 20 юли 2010 17:02


В интерес на истината, не тракат клапаните, а шума е от удара на кобилицата на разпр вал върху чашката на компенсатора. ПОВДИГАЧ е прът, който се среща при мотор с долен р вал.
Така че, всеки шум е от луфт на клапани. Щом е на горещо, значи компенсатора се свива и не обира луфта.
Каква е причината, това е вече въпрос. Като отговорим на него, може да решим проблема.
:beer


Потребителски аватар
mirkata 4020
Мнения: 905
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 11:57
Автомобил: vw mk3
Двигател: 1996
Местоположение: Ловеч-старият град

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот mirkata 4020 » Вто 20 юли 2010 19:41


отваряне на двигателя :да:


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот rokera671 » Сря 21 юли 2010 21:23


А бе ако върви добре не го пипаите!!Моят сигорно трака повече ама върви и не го пипам.Вече няколко човека ми казаха ,че работи много добре ,ама го мислят за дизел. :D Не зе базикам!


Потребителски аватар
valerius
Мнения: 348
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот valerius » Вто 30 ное 2010 4:01


пробвал съм castrol 10w40 - пипа го, лики моли 5w40 TOP нещо си - лелеее изхвърлих го на 2000км. Карам вече 4-5 смени на масло с Shell 10w40 Diesel нема мърдане и работи добре, но при последната смяна нещо се разчатка един повдигач. получава се едно металическо чукане като загрее. Или маслото е станало на вода или повдигача е заминал.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот eng » Вто 30 ное 2010 10:54


Мой съсед на голф 3 1,6 от кастрол мина на приста и двете са 10 на 40 и за мое учудване повдигачите му спряха да се чуват.Има вероятност кастрола да е бил менте защото туба 4 или 5 литра за 63 лева ми се струва малко фалшименто.А и всъщност незнам как върви Кастрола но тубата си беше с некви холограмни стикери отгоре запечатана с фолио (не че не може да се направи това в някой гараж).Отиде и си взе най евтиното масло
Приста Лидер 10 на 40 и о чудо.Нищо не се учва и голфа си работи както преди да сложи кастрола.Сега друг е момента че още е твърде рано за изказвания.Но ме учуди това масло.С кастрола мина 1к.км и го махна.Но пак казвам може Кастрола да е бил менте нищо не е ясно там.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот rokera671 » Съб 04 дек 2010 16:05


yoyof1 написа:
yoyof1 написа:Добре, а зимата с 15W40 ще има ли същият пероблем при студен двигател?
:?:


Възможно е да имаш ,ако зимата е като предишната и температурите паднат до -25 както беше.Аз бях с Мотул 15в50 и мотора тракаше яко.Лично аз повече не бих правил експерименти и си карам 10в40 полусинтетика.Предните ми коли съм ги карал само с минерално и нямах проблеми но не бяха VW.


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот jagler » Съб 04 дек 2010 22:01


да зимата е кофти с 15/40 минерално особенно ако е -15,20гр. може да се наложи да подгряваш картера с бензинова лампа... :D


Потребителски аватар
veskovi4
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен,България

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот veskovi4 » Чет 30 дек 2010 20:47


здравейте,и моите се чуват .купих колата септември голф 4 1,9 тди 1998г. AHF мотор смених маслото сложих Q8 полусинтетично 10W 40 и чудното ми е че ту спират ту почват да се чуват но определено ме дразни.когато не се чуват направо мърка мотора.ходих при майстор каза че може да са натрупали боклуци и за това да се чуват,вика маслото ще ги зачисти но незнам аз.та това тракане опасно ли е за мотора много.чух от колега той има сеат толедо 1998 каза че ги сменил и след 100К пак почнали да се чуват..незнам да ги сменям ли какво да правя то към 200 лв ще излезе мама му....:):)


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Тракане на хидр. повдигачи при загрял двигател?

Мнениеот my heart iS iCe » Чет 30 дек 2010 21:21


Няма смисъл да се пипат, ако не правят проблем на двигателя, а това неможе да го каже никой, защото не се знае от какво чаткат!
При мен чатка един повдигач, колкото повече газ давам на колата толкова по силно се чува!
Но за сега го ракам така! Все пак това са стари автомобили, а какво са видяли преди нас, никой не знае, само самия той, а те ако можеха да говорят, щяха да пропеят!
Караш така и не му се косиш, щом си върви нормално!
Ако отворят двигателя, каква е гаранцията че ще го оправят, или няма да излезе и нещо друго за смяна!
Но според мен 15х40 си е за стари автомобили, шот износването при тях е по-голямо! Все пак са на 1 милион ако не и повече километри! Нова кола не чатка!
Та другата смяна ще ми е 15х40!

п.п Както каза по-горе колегата, много Голфове съм чувал че си чаткат леко, но това е само при малките моторо от 1,4 до 1,8 ! Вече от 2,0 нагоре няма чаткане!

п.п Забележете Форд Фиестите, така тракат сякаш двигателя е наБъкан с часовници вътре, ма няма проблем така че си карайте спокойно и си сменяйте навреме маслото и това е !
Единственият начин да се оправят тия чаткания, е основен ремонт на двигателя и няма да можеш да го чуеш дали работи! :да:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта