Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Green_Madness
Мнения: 847
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот Green_Madness » Пет 23 юли 2010 12:57


Колеги здравейте. От вчера и днес включително ми мирише на бензин в купето :? Капачката на резервоара е затворена добре, от двигателя не усещам никакъв мирис, но вътре в купето си мирише. Това не става само когато има други коли около мен по светофарите, а и когато съм сам. Проблемът е нов, защото бях на морето и направих 1200 км без подобна миризма. Ще съм благодарен за съвети.

Последна промяна от Green_Madness на Чет 12 авг 2010 10:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
baobab007
Мнения: 136
Регистриран на: Вто 06 юни 2006 17:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4)

Мнениеот baobab007 » Пет 23 юли 2010 13:37


Погледни дали е добре стегната капачката на потопяемата бензинова помпа в резервоара, както и как е вентилацията на резервоара, а също и маркучите и скобите на бензиновия филтър. Не разчитай да видиш мокри следи от бензин, защото той много бързо се изпарява. Преди години една "тройка" ме направи луд - оказа се, че сълзи от маркучите към бензиновия филтър, но миришеше като в бензиновоз


Потребителски аватар
Green_Madness
Мнения: 847
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4)

Мнениеот Green_Madness » Пет 23 юли 2010 13:45


baobab007 написа:Погледни дали е добре стегната капачката на потопяемата бензинова помпа в резервоара, както и как е вентилацията на резервоара, а също и маркучите и скобите на бензиновия филтър. Не разчитай да видиш мокри следи от бензин, защото той много бързо се изпарява. Преди години една "тройка" ме направи луд - оказа се, че сълзи от маркучите към бензиновия филтър, но миришеше като в бензиновоз


Благодаря. Бензиновия филтър ще го прегледам, но как да преценя вентилацията на резервоара и потопяемата бензинова помпа в резервоара. Извинявам се, но не съм много по техническата част :?


Потребителски аватар
gigavanko
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4)

Мнениеот gigavanko » Пет 23 юли 2010 16:01


Със същия проблем се преборих днес и се оказа от единия от двата маркуча (маркуча за подавания бензин) към филтъра. При мен миришеше като си пусна парното и като спра на светофар примерно.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4)

Мнениеот muns61 » Пет 23 юли 2010 16:05


Провери маркучите на бензина между металната тръба, която идва от резервоара и колектора на инжекцията. До нея е връщащата. Подмени и двете, да не изгориш! Мой познат се запали от тях!
:beer


Потребителски аватар
Green_Madness
Мнения: 847
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4)

Мнениеот Green_Madness » Нед 25 юли 2010 14:00


Здравейте,

Значи открихме проблема - бензиновата помпа има капак от който излизат две пластмасови тръбички в които влизат два маркуча. Значи едната тръбичка се е спукала в основата и оттам е теча на гориво :? Помпата работи идеално и ми трябва само капака да сменя, че сега е закърпено положението но не искам така да карам. Много моля, който има идея откъде да си намеря само капака на помпата да помага!! Няма как да си купя нова помпа за 400 лева, при положение, че става въпрос за една пукнатина, а помпата работи перфектно :?

http://www.vwclubcuracao.com/catalog/im ... 9-051H.jpg - основата на единия маркуч е пукната (за да съм по-ясен)


Потребителски аватар
Green_Madness
Мнения: 847
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4)

Мнениеот Green_Madness » Чет 12 авг 2010 10:56


Проблемът е решен и пускам мнение ако някой от вас има такава ситуация да знае какъв е пътят за решаването й. Както писах в началото на темата усетих силен мирис на бензин в купето.

При мен се оказа бензиновата помпа – тръбичките отгоре на капака на помпата – едната беше пукната в основата и правеше фонтан направо.

Ето нагледно къде може да е проблема при теч на бензин:

Изображение

При мен беше пукната основата на единия маркуч.

Пуснах обява и колега ми прати капак + кошница. Съответно на мен всичко ми беше здраво по помпата и трябваше да сменя само капака. Проблемът дойде от маркучите – тези, които се виждат на снимката:

Изображение

Направени са буквално доживотно тези маркучи! Нямат сваляне! Т.е. не можех да сменя капаците, защото единият маркуч на колегата беше спукан. Затова срязахме директно маркучите и на двата капака. Направихме връзката между капака на колегата и моята помпа с нови маркучи и скоби. Сега няма проблеми, течове и т.н. и мога да карам колкото си искам.

Без да правя реклама, поздравявам и тук колегата plammbata, който ми направи много добра оферта и беше коректен с пратката и всичко. Надявам се и друг път като пазарувам от форума (това ми беше първия път) да попадам на свестни хора.

Поздрави.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот hitman0013 » Съб 23 апр 2011 10:08


при мен тропа синия маркуч-прави едни вибрации които се чуват в цялата кола.До колкото знам той е за бензина който се връща в резервоара.Каква може да е причината?
Прикачени файлове
23042011174.jpg
23042011176.jpg


Потребителски аватар
Terranova
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 23:59
Автомобил: VW Golf VI
Двигател: CHGA 2009
Местоположение: Сливен

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот Terranova » Съб 09 юни 2012 18:52


Здравейте колеги! Съживявам малко стара тема, но да изкажа и мойте патила. Така значи преди няколко дена усетих силен мирис на бензин в купето (голф 4 1.6 sr 101 коня). Поогледах колата отвън отвсякъде, но не открих нищо и капачката гледах пак няма .. по едно време се сетих да надигна задната седалка .. махнах ламаринения капак и какво да видя капака на бензиновата помпа беше цялата олята в бензин .. направо се шашнах. Махнах маркучетата и какво да видя .. единия пластмасов щуцер дето е към самия капак (като цяла отливка) спукан и хвърля като фонтан .. досущ като на колегата Green_Madness на който искам да изкажа специални благодарности за идеите които е дал тук във форума. Та значи купих си цяла помпа от автоморга (70 кинта ми седна) разглобих я смених капаците и дойде ред да я поставям. От там др. проблем .. щуцерите на моя и купения капак бяха разположени на различни места и се наложи смяна на оригиналния маркуч (тоя дето качва бензина до двигателя)със друг. Купих от железарията един маслоустойчив прозрачен и само на двата края хванах със скобички тия съединения дето влизат на капака и на филтъра .. и слава богу за сега няма течове. Само не знам тоя маркуч дали е подходящ за тая работа. Ще съм благодарен ако споделите мниение по въпроса за да знам какво да правя .. да го сменям ли или да оставам с него за сега?


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот hitman0013 » Пон 11 юни 2012 0:38


Оуу аз съм забравил да напиша решението на моя проблем по горе- фалшив горивен филтър шампион, беше се задръстил за 5000км. И то защото хартията вътре беше навита като коледна украса.


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот shadou2 » Сря 27 яну 2016 15:08


Извинявам се на колегата, а на бора къде се намира бензиновата помпа , след последното зареждане ми намирисва на бензин в купето. До сега не ми е миришело.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 27 яну 2016 15:24


Vw bora = vw golf + багажник отзад :mhihi . под задната седалка е- вдигаш я, вдигаш едно парче мокет има рязано ще го видиш- там е помпата :th_up


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот shadou2 » Чет 28 яну 2016 9:53


Благодаря ще я проверя.


mitakanet
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Мирис на бензин в купето (Голф 4) - Решено!

Мнениеот mitakanet » Съб 06 апр 2024 17:09


Да добавя моите неволи, може да помогнат на някой колега, на голф 3 миришеше в купето на бензин, оказа се че при смяна на бензиновата помпа не са стегнати достатъчно скобите на маркучите които излизат от нея и от багажника, където се намира, омирисва купето. Голф 5 цата почна да мирише от двигателя и в продължение на 2 седмици се засили миризмата и влезе в купето. Докато не почна да струйка от болтчето, затварящо ревизията за замерване на налягането на бензиновата попа на рейката за налягане, не можах да го установя. Проблемът беше в прегорял от времето О пръстен.
Прикачени файлове
viber_изображение_2024-04-06_17-52-30-192.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: seyfimehmed и 176 госта