КР МК2 проблем с циркулация на антифриза

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

КР МК2 проблем с циркулация на антифриза

Мнениеот biostrong » Сря 04 авг 2010 11:57


След смяна на предния тройник на главата с такъв Изображение и тройния маркуч между водната помпа, масления охладител и въпросния тройник, антифриза вече не циркулира.

направи ми впечатление че след като налях антифриз събра около 2 литра първоначално и след като запалих колата не го дръпна както е нормално.

Сега истемата е пълна с антифриз всички маркучи са топли с изключение на долния на радиатора - самия радиатор е студен - явно е че термостата не отваря защото няма как да се загрее. През малкото маркуче няма никакъв поток. При пипане на въпросния троен маркуч се усеща че водата "бърбоника" в него но никаде нищо не се движи. Започна ли да стискам който и да е от маркучите започва и да излиза вода през малкото.

Дайте идеи какво може да е - помпата е на 2 години "HEPU" допреди смяната на тия нещица всичко си беше наред, възможно ли е да се е образувал въздушен балон във водната помпа и тя да не може да завърти течността.
Преди смяната колата седя 2 дена с източен антифриз и извадени горен и долен маркуч на радиатора + тройния.

Какво ли не пробвах дори се разходих около блока че да се поразклати колата и пак нищо. Вече започвам да се съмнявам в помпата




Потребителски аватар
gyleto
Мнения: 309
Регистриран на: Сря 09 май 2007 22:40
Автомобил: Golf 2
Двигател: PL 1991
Местоположение: Пловдив

Re: КР МК2 проблем с циркулация на антифриза

Мнениеот gyleto » Сря 04 авг 2010 12:51


Колега просто ще ти споделя един мой проблем който имах,правихме ремонти по двигателя и нямаше течност по системата след наливане на течност в охладителната система не завъртя водата чудехме се къде ли е проблема и какво беше станало оказа се че тръбичката малката която беше под казанчето за антифриз се е запушило и не пропуска,провери си малките маркучлета да нямаш същият проблем. :D


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: КР МК2 проблем с циркулация на антифриза

Мнениеот biostrong » Сря 04 авг 2010 15:20


проверил съм, няма запушени маркучи


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: КР МК2 проблем с циркулация на антифриза

Мнениеот golfmk1 » Сря 04 авг 2010 15:36


Виж си помпата.Не вярвам причината да е в този фланец,даже по лесно май е да сложиш стария фланец и да видиш какво става :!:


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: КР МК2 проблем с циркулация на антифриза

Мнениеот biostrong » Чет 05 авг 2010 16:02


хайде колеги, някой някоя идея няма ли да даде


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: КР МК2 проблем с циркулация на антифриза

Мнениеот ivkata » Чет 05 авг 2010 18:34


Колега аз си мисля че проблема все пак ти в термостата!Скоро го "ядох" същия,при смяна на водната помпа с нова почна да прегрява и моята кола,кви ли не експерименти проведох и накрая свалих и "сварих" термостата :shock ,и се оказа че вече не работи!Смених го и всичко си дойде на мястото! mhihi А колко нерви похабих,няколко дена се разбих от проби(щото имам и хидравлика),че не ми се искаше проблема да е в термостата,но уви mhihi ! :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта