Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Вто 10 авг 2010 16:43


Здравеите колеги колата е голф2 1,8 карборатор,от известно време имам следният проблем като загрее до нормалната си температура и светка лампата на маслото и се вклучва зумер и почва да писка!Карах я с масло ROWE 10W40, но като започна да ми прави този проблем, ме посаветваха да сложа минерално масло, в момента сам с лики моли 15w40 и се оправи до вчера нямах проблем на градско, но като я опанах вчера по балкана пак сащоят проблем се появи,няколко пати ми светка лампата за маслото и пищи яко!Моля за савет, масло ли да сменям пак,маслена помпа ли, иначе като запаля лампата за маслото веднага си угасва без да се бави и секунда! Благодаря предварително на колегите които ще се отзоват с някои смислени мнения :bowdown :bowdown :bowdown :обичам ви !




kolilord
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 20:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Банкя

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот kolilord » Вто 10 авг 2010 17:21


Имах подобен проблем. Оказа се маслена помпа. По точно освободителя(пружинката с топчето) под маслената помпа.Смених я и се оправи.На мен на място ми избиваше и маслото.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот pas1.8mi » Вто 10 авг 2010 18:42


Ходи да ти измерят налягането на маслото при загрят двигател!


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Вто 10 авг 2010 18:49


kolilord написа:Имах подобен проблем. Оказа се маслена помпа. По точно освободителя(пружинката с топчето) под маслената помпа.Смених я и се оправи.На мен на място ми избиваше и маслото.

Как мога да разбера дали е това?


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Вто 10 авг 2010 18:51


pas1.8mi написа:Ходи да ти измерят налягането на маслото при загрят двигател!

Мерси колега , мисля с това да започна!


ILoveYou
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот ILoveYou » Чет 12 авг 2010 10:09


Провери и кажи от какво е ,че и аз имам същия проблем на дълго кат го подкарах оня ден ми испищя лампата и веднага загасна и лампата често ми премигва и си карам с една тубичка масло да имам за секи случай.


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Чет 12 авг 2010 10:18


alex26 написа:Здравеите колеги колата е голф2 1,8 карборатор,от известно време имам следният проблем като загрее до нормалната си температура и светка лампата на маслото и се вклучва зумер и почва да писка!Карах я с масло ROWE 10W40, но като започна да ми прави този проблем, ме посаветваха да сложа минерално масло, в момента сам с лики моли 15w40 и се оправи до вчера нямах проблем на градско, но като я опанах вчера по балкана пак сащоят проблем се появи,няколко пати ми светка лампата за маслото и пищи яко!Моля за савет, масло ли да сменям пак,маслена помпа ли, иначе като запаля лампата за маслото веднага си угасва без да се бави и секунда! Благодаря предварително на колегите които ще се отзоват с някои смислени мнения :bowdown :bowdown :bowdown :обичам ви !

Колеги даите повече савети какво да правя-разчитам на вас!!!!


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Чет 12 авг 2010 10:27


TiL написа:Какъв е масления ти филтър? Ако е от 4-5лв го смени :012: Страдал съм по тоз начин от евтини филтри!

Ами колега да ти кажа,честно купих го заедно с малото,но мисля че филтара не беше повече от 7-8 лева! Вазмойно ли е от него да ги прави тези магарии,защото сменях и масло и филтар,че го правеше и преди с другият филтар?


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот tomata » Чет 12 авг 2010 10:28


Колега имам шаран 2,0 115 к.с и преди време смених идин датчик на маслото и ми бяха дали друг за различно налягане и над 4000 оборота започва да свири зумера и светваше лампата. Смених датчика с точният и се оправи.


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Чет 12 авг 2010 10:33


tomata написа:Колега имам шаран 2,0 115 к.с и преди време смених идин датчик на маслото и ми бяха дали друг за различно налягане и над 4000 оборота започва да свири зумера и светваше лампата. Смених датчика с точният и се оправи.

Колега, да ти кажа честно за парви пат ми светна лампата за маслото след като измих един пат джигателят с вода!После смених датчика и продалжи да свети от реме на време,смених и маслото и филтара и спря но само на градско, като я опанах онзи ден по балкана и всичко уписка добре че имам силна музика!Та вазможно ли е да не сам уцелил точният датчик, защото започна така да светка от както измих мотора, тогажа за парви пат светна!????


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот tomata » Чет 12 авг 2010 10:43


При мене беше от датчика бял на цвят, както разбирам си сменил въпросният датчик. Ако пазиш старият сравни номерат му.


alex26
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот alex26 » Чет 12 авг 2010 10:50


tomata написа:При мене беше от датчика бял на цвят, както разбирам си сменил въпросният датчик. Ако пазиш старият сравни номерат му.

Ами колега моят датчик които смених е черен и се намира горе на главата на двигареля, взех го сас сащите номера,само че е кафяв на цвят този но пак е сас са6тите номера?


Потребителски аватар
mityomk
Мнения: 110
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот mityomk » Чет 12 авг 2010 15:07


датчика за зумера (налягането) при теб трябва да е на масления филтър, а проблема според мен е в рядкото през лятото и можеби некачествено масло и в годините на колата, това е често срещан проблем и зимата, когато на къси разстояния колата не изгаря добре горивната смес, която е обогатена заради студения двигател, разрежда маслото и пак този ефект. Добре е да се види и налягането на маслото


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот muns61 » Чет 12 авг 2010 15:19


Лампа свети и пищи зумер от ниско налягане или дефектен датчик. Ако е датчик - смяна.
Ако не е, се търси причина, но тя не е от филтъра. Ако е запушен, маслото минава през разтоварващ клапан. Ако е запушена цедката на помпата, ще свети на по - високи обороти. Ако не е от това, рядко е маслото на висока температура. И накрая остана най - неприятното - големи луфтове по мотора. За щестие, най - редкият вариант. Та остава да се направи съответната диагностика.
:beer


fil 79
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 2 като загрее светка лампата на маслото?????

Мнениеот fil 79 » Чет 12 авг 2010 16:37


Сервез му е майката.Успех
П.П.:И не си правете експерименти да карате колите си
с свирещи зумери и светещи лампи ако не е било нужно
немеца нямаше да го сложи.Парите са си ваши.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта