Относно ABS на Г3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ANGEL
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Относно ABS на Г3

Мнениеот ANGEL » Чет 15 юни 2006 9:58


Здравейте колеги.Отскоро имам Голф3-1.6моно мотор ABU искам да знам имам ли ABS,защото някъде в основния форум видях,че като екстра го има,но аз не мога да го усетя.Производство 06.1994г.




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Чет 15 юни 2006 9:59


ами най добре отвори капака и ще видиш :wink:
а ако го имаш заводски ще имаш над ключа за фаровете надпис АБС....


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Чет 15 юни 2006 10:17


Погледни там, където казва колегата. Моя е произведен 09.1994, регистрация - 1995, водят го GL Europa - ал. джанти, брони и огледала в цвета на купето и т.н. Има прилично електрообзавеждане - люк, стъкла предни и задни, огледала, централно закл., климатик и т.н., но няма ABS, първия собственик /тъп италиянец/ е гледал само глезотиите и не го е поръчал.

П.П. И еърбегове няма...


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Чет 15 юни 2006 10:24


да, на мен там над ключа за фаровете, ми пише :
air bag
ABS
и това са лампички които светят когато има някаква неизправност....
а ако колегата ANGEL няма там такъв надпис, има вероятност да се слаган допълнително, тогава трябва да провери под капака в дясно.


Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maistora_1 » Чет 15 юни 2006 20:47


на канал лесно се виждат кабелите и датчиците на предните колела...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Чет 15 юни 2006 23:04


Ако има и работи на хлъзгав път като удариш спирачка ще усетиш удари - топуркане по педала.


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Пет 16 юни 2006 6:55


Както пише maistora_1 - на канал се вижда най-ясно. И при свалено колело. Щом сега вземаш автомобила - ще ходиш да му сменят консумативите, да го прегледат отдолу, да качат предницата на стенд, аз винаги минавам и през гумарна да завъртят колелата /ако ще карам с тези гуми и джанти/ на балансмашината... На всяко от изредените места можеш да погледнеш и да разбереш.

П.П. Виждал съм и кофти ситуацията, в която наличието на ринг и датчици не означава налична и работеща ABS... Пробваш - варианта, посочен от kris11.


Потребителски аватар
ANGEL
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ANGEL » Пет 16 юни 2006 13:31


Изпълнение pink floid.Нямам лампички над ключа,но имам под капака вдясно до акумулатора има черна кутия на която пише ABS.Междудругото този модел има ли някои други подробности.


Потребителски аватар
access
Мнения: 84
Регистриран на: Чет 30 юни 2005 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

a

Мнениеот access » Пет 16 юни 2006 16:33


Наистина най добре е да го изпробваш някъде, моя се активира и на къси разтояния, 10-15 метра газ и рязко спирачка, ако ти изтопурка педала значи има ABS


Потребителски аватар
bohema72
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 01 апр 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот bohema72 » Пет 16 юни 2006 16:55


И аз имам такава черна кутия до акумулатора,ама това са бушончета и май за тях се отнася това ABS.При мен също е изпълнение пинк флойд


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Пет 16 юни 2006 18:35


Ооо Pink Floyd ли казахте, че аз съм тука е :D
95-та ми е голфа,с два ейрбега и ABS,значи за тези две екстри има лампички за действието им.В ляво от включването за фаровете има два датчика, един до друг.Особенно за 95-та ADZ мотор са там де.При даване на контакт двете светват, изчаква се да изгаснат (значи всичко е наред) и си палиш.При проблем в устройсвата лампичките си светят.
За ABS-са както казаха колегите най добре засили на прав път и набии спирачката или пък на малко пясък,педала ще почне да те бие по крака :lol: .
А за тази кутия дето говорите до акомулатора, поне при мене там е маслото за хидравликата.
За най сигорно закачате я на лаптоп и прегледайте дали работят екстрите към колата,веднага ще си изпише кое работи и кое не.Успех!


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Съб 17 юни 2006 8:41


Пластмасовия капак с надписа ABS е по-скоро след, а не до акумулатора, където на всички 3-ки със серво им е казанчето на хидравликата. При мене под този пластмасов капак /като кутия изглежда/ са напъхали и блока с релетата и управлението на климатика. ABS няма при мене със сигурност. Когато Airbаg/s/ и ABS са заводски монтирани, си имат светодиоди и надписи там, където казвате, които светят на контакт и после гаснат, ако всичко е О.К.


Потребителски аватар
RS-Racing
Мнения: 60
Регистриран на: Пет 11 май 2007 17:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бяла (Русенска област)

абс

Мнениеот RS-Racing » Пон 25 юни 2007 14:32


при мене до ключа за фаровете в ляво и под задната седалки има някви екстри на ABS модела ми е 1.9 GTD има ел регулиране на фаровете ел огледала ел шибидах другите екстри за GTD моделът



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта