Golf MK5 дроселова клапа-проблем-РЕШЕН!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Golf MK5 дроселова клапа-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Пон 30 авг 2010 15:05


Здравейте колеги,Нов потребител съм тук и проблема ми ме принуди да се регистрирам.Проблема е следния.Светна ми жълтата лампа на таблото.Нещо с вид на помпа,което показва проблем с двигатела и системите /това го проверих/ Ходих на диагностика и ми казаха,че се откриват 2 грешки,които немогат да бадат изчистени.Колата е Голф5 2003г. 2.0 140 Едната грешка е,че първата скорост на някакво охлаждане не работи и имам късмет,че е с 2 скорости.Другия проблем по-големия бил,че имало за смяна електронен дросел на всмукателни тръби.НО...никой не ми отвори капака да гледа под него.Четох тук там и се оказа,че е възможно да има замърсяване на клапата само.Все се надявам да не е за смяна,защото частта е скъпа и трудно се намира.Инъче колата не гасне,не прекъсва,просто не върви както преди.Не набира така барзо.Моля,някой,ако има мнение по въпроса да го сподели...

Последна промяна от elimn на Пет 10 сеп 2010 17:34, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: Помагайте.Проблем с електронния дросел на Голф 5

Мнениеот elimn » Пон 30 авг 2010 18:08


Ето на! За няколко часа и помощта на един техник се поуспокоих. Автотрейд-Варна.Там разбрах,че ми е за смяна клапана.А тези неща по охладителна система били заради автоматично изключващ се бушон.Изключва вентилаторите на климатика.С очи видях за какво става въпрос.Сега ми се иска да разбера някой почиствал ли е такава клапа,или направо се сменя част.Чудя се защо направо ми казват-"СМЕНЯЙ" Сякаш видяха в джоба ми 700-800 лв.А частта с почистването не се споменава.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот StS » Пон 30 авг 2010 23:37


Потърси в нета - чистене на дросел.. Щом върви значи :arrow: и виж търсачката...


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Помагайте.Проблем с електронния дросел на Голф 5

Мнениеот bobocamaro » Пон 30 авг 2010 23:42


elimn написа:.А частта с почистването не се споменава.

Колега,цитирай кода на двигателя.Може би някъде те чака твоята тема :talk:


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот elimn » Вто 31 авг 2010 5:33


BKD е кода.Търсих в нета за почистване на дросел,но уви не ми помага!Има стъпка по стъпка как се прави.Все пак съм на мнение,че трябва да бъде направено от специалист.Чудя се дали да натисна някой техник да го направи.Няма нужда от натискане,защото ще ми вземе пари.Незнам колко при сърце си вземат тия хора работата.Направо ми казаха без да разколачват колата,че е за смяна.На други колеги с такъв проблем колите им гаснат.При моята няма такова нещо.Някъде из форума четох,че един колега сменил клапа и се оказало напълно безполезно,защото после в Юнитрейд му я тествали и се оказало,че работи.На мен ми казаха,че няма начин да се разбере без да се монтира на автомобила.Мътна Индия ми е какво да правя.Гледах снимки и видях,че това,което ми къса нервите е от няколко елемента.Все пак е електронна тази част и е скъпа.Около 700 лв.Начин да се разбере дали е за смяна,или ще се размине с почистване...Сякаш им е по-лесно да я сменят... :horror:


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот bobocamaro » Вто 31 авг 2010 8:29


Колега прочетох поста ти внимателно,намерил си инфо което е ОК.Но не ти се пипа сам защото е сложно и скъпо.В града ви има клубен майстор,ifidik му е ника.За него се носят легенди, пипа основно дизели.Издири момчето и поговорете. :beer


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот владислав » Вто 31 авг 2010 8:43


Колега ето това намерих за твоя код двг., надявам се да се вижда от теб ако не трябва да се регистрираш:
http://www.vagcat.com/epc/cat/vw/GOLF/2004/420/49/
Така като гледам дроселова клапа или нямаш или нещо друго при теб изпълнява тази функция, трябва човек които разбира, може и да не става с чистене.
Update, как ще има като е дизел :banghead:

Последна промяна от владислав на Сря 01 сеп 2010 15:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот yoan4o » Вто 31 авг 2010 8:47


Колега, не сменяй клапата.
Така им е по-лесно и ще ти приберат паричките.

Просто потърси колеги от Варна с Ваг-ком да ти направят една диагностика.
Най-вероятно ще се окаже за почистване или с някакъв по-лесно отстраним проблем.

Казвам го от личен опит, въпреки че не съм с Голф 5, но преди 3г. и мен ме прецакаха така.
Взеха ми пари за дросел, а той беше за почистване. Казали са ти така, понеже в нито една от дебелите им книги и каталози не пише да чистят клапата като има проблем, а да я сменят. Все пак кораба майка предпочита да ти прибере 700-800лв. за дросел, отколкото 20-30лв. за почистване.


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот elimn » Вто 31 авг 2010 9:34


Благодаря колеги!Оценявам помощта.Опитах да се свържа с ifidik на ЛС и да видим какво ще ми каже.Стискам си палци. :( От няколко дена ходя по мъките. Преди час бях в Автотрейд и много любезни техници ми казаха,че няма проблем да се кара така.Извадиха един кабел,може би да не дава инфо на комп.,и проблема с бушона може да остане,а като се изключи да ми спрат и вентилаторите.Инъче жълтата лампа за сега не свети на таблото.Единственото лошо било,че качва разхода на гориво,но не се знае с колко.Ще засичам.А аз дали си въобразявам,че не набира както преди... Тази част там е 620лв. и 40 за монтаж.Дано не се налага на никой.По-нататък ще пиша за развитието на "болестта"


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот ifidik » Вто 31 авг 2010 10:04


ето го твоя проблем, ако не си закъснял с чистенето.
http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... =16&t=1939


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем

Мнениеот elimn » Вто 31 авг 2010 11:44


Благодарско!Но си остава само като инфо за мен.Непосилно ми е да свалям и оправям тази част...Няма и кой да натоваря с тази задачка.Май за сега ще карам така и ще преглеждам бушона да не ми направи беля на охлаждането.Какво се оказва най-накрая....Че този клапан служи сякаш само за да икономиса ха,ха малко горивце.


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Вто 14 сеп 2010 1:33


Днес си смених тази клапа дето ме :screwy известно време. :banana С помощ на 1 приятел я купх 365 лв. нова с отстъпка,а в Автотрейд ми искаха 614 лв. с ДДС без монтаж :mrgreen: Ха,ха! За смяната и платих 40 лв и всичко заспа.Разлика ИМА! Голяма.За сега забелязах във вървенето на Голфи.Разхода още не съм.Преди/когато беше повредена/ беше точно Голфето като бабичка,особено на 2-ра и 4-та.Не ще да набира.Само се пъне и бръмчи,а скорост едва набира.Днес след смяната бях най-бърза кола в града :applause: на Голфи!
Някой ако има зор по този въпрос-насреща съм.Вече много му разбирам :D


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот владислав » Вто 14 сеп 2010 8:26


Само че смени името на темата, това не е дроселова клапа.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот StS » Вто 14 сеп 2010 9:20


владислав написа:Само че смени името на темата, това не е дроселова клапа.



Момчета той май е тя така че не се сърдете :067:


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Вто 14 сеп 2010 10:01


StS написа:
владислав написа:Само че смени името на темата, това не е дроселова клапа.



Момчета той май е тя така че не се сърдете :067:


:screwy Нека да не е дроселова клапа момчета :beat_butt2
DSC01097.JPG



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bahyr, boar и 210 госта