Golf MK5 дроселова клапа-проблем-РЕШЕН!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот владислав » Вто 14 сеп 2010 10:29


Колата е дизел нали, лично гледах за "throttle body" което е дроселова клапа, преди да разбера че е дизел което беше хубаво да се уточни в началото.
А за фактурата това имали като услуга това са написали, важното че си решила проблема.




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот bobocamaro » Вто 14 сеп 2010 10:38


Виж,свикни с мисълта че това е болката на твоя мотор.Така са решили да бъде устроено и толкоз-тоя чарк участва в рециркулацията на изг.газове и гасенето на двигателя.В тая тема е точното му английско наименование и функция http://uk-mkivs.net/forums/t/210602.aspx .Че е клапа,клапа е.Но за да не ти изгори пак се нуждае от профилактика-отлаганията в колектора му пречат да се върти свободно.
Наздраве :drunk .


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Вто 14 сеп 2010 10:40


В деня,когато пуснах темата се рег.точно заради този ми зор :banghead: И не видях,че трябва да е в раздела за дизелови.И от там може само модератор или там някой си над мен да я премести.Няма начин вече да незнам какво е,след като изчетох толкова инфо и си я гледах преди да я сменят.Сега си я лангъркам в колата.
И не написах какъв е двигатела,защото мислех,че някак ще се вижда какъв е автомобила.
Това са грешки на нов потребител и благодаря,че не ми изтриха темата. :bowdown


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Вто 14 сеп 2010 10:44


bobocamaro написа:Виж,свикни с мисълта че това е болката на твоя мотор.Така са решили да бъде устроено и толкоз-тоя чарк участва в рециркулацията на изг.газове и гасенето на двигателя.В тая тема е точното му английско наименование и функция http://uk-mkivs.net/forums/t/210602.aspx .Че е клапа,клапа е.Но за да не ти изгори пак се нуждае от профилактика-отлаганията в колектора му пречат да се върти свободно.
Наздраве :drunk .


Да,знам за какво е :) Хубавко си разгледах и новата и старата.Що да не му купя на Голфи,щом има нужда...Можеше и без нея.А за почистването...ще мога и сама вече. :077:


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот bobocamaro » Вто 14 сеп 2010 10:46


Споко,просто на сека смяна на ангренаж купувайте двата "О" ринга от чертежа в линка,сваляйте тая гад и я чистете.Другото е пиенье :drunk и т.н. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Вто 14 сеп 2010 10:50


Той не е ли 1? И май не се продава отделно...


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот bobocamaro » Вто 14 сеп 2010 10:53


Два увидох на схемата.И нема да ги купуваш от авточастари,да те клатат за кинти.Има фирми за всякакви уплътнители и семеринги,по размер и с нормални цени.Там със старото и газ по Рожен към Надежда :wink:
Edit:един е пръстена,извинявам се.Колата ти е в ред,след много време ще ти дойде до главата тоя яд :beer

Последна промяна от bobocamaro на Вто 14 сеп 2010 12:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Вто 14 сеп 2010 11:02


Газ къде? :lol: Мъничко ме съмнява да се купуват от къде да е :roll: .Аз скивах 1.Ще ме караш да слизам до долу да се мазня и да гледам май а?


Потребителски аватар
kenwood
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот kenwood » Вто 14 сеп 2010 12:25


Аз имах същия проблем на същия двигател BKD и при спиране на двигателя придърпваше... смених я и се оправи... старата не съмя отварял, но наистина може проблема да си е от непочистване


Потребителски аватар
kenwood
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот kenwood » Вто 14 сеп 2010 12:42


Аз имах същия проблем на същия двигател BKD и при спиране на двигателя придърпваше... смених я и се оправи... старата не съмя отварял, но наистина може проблема да си е от непочистване


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Вто 14 сеп 2010 14:51


Ето я въпросната клапа:
клапа.jpg


Няма какво да и отваряш.Това "гърло" което се вижда събира л-та.И там е клапанчето,което се затваря и отваря.Другото е електронно.Няма какво да му се чисти.Ако се прецака-нова!Моята е точно като тази-Пиербург.


Потребителски аватар
kenwood
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот kenwood » Пон 27 сеп 2010 18:30


Старата кояъо ми остана от ремонта я отворих и беше пълна с масло от двигателя и със счупени зъбни колела... а маслото ще питате как се е озовало там, ами тия скапани 2.0 тди 140 коня от удушника на капака на клапаните се стича масло до турбината и тя го нагнетява нагоре към тая клапа и направо в двигателя.

Изчислено е да се чупят тия нови коли иначе ква е далаверата да караш колата 20г. за производителите?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот bobocamaro » Пон 27 сеп 2010 20:29


kenwood написа: 2.0 тди 140 коня от удушника на капака на клапаните се стича масло до турбината и тя го нагнетява нагоре към тая клапа и направо в двигателя.?

Извинявам се, малко не е по темата но няма ли вариант да се монтира подобен тЮнинг чарк и въпроса да приключи?На извън гаранционна кола, естествено?
Изображение
Това би спомогнало да не се катери масло, където не му е работа :beer


Потребителски аватар
kenwood
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот kenwood » Пон 27 сеп 2010 21:06


С такова подобно съм само че цилиндрично... но има нужда от преправян и върши работа. Целите тръби от турбото до камерата плуваша в масло... и дросела замина така.

Тия глупаци от сакар ауто ми разправят, че отворите на EGR клапана били дренажни за изтичане на маслото ГЛУПАЦИ... повече няма да отида там да им слушам глупостите и обясненията... другата ми кола е фиеста от 87г и има система за улавяне на маслото от маслените пари от картерната вентилация, а тоя смотан двигател модерен и мощен няма. Ама им е добре така 600лв за дроселова клапа, която и да беше поне напревена като хората. Колата издържа точно 3 години и клапата предаде... отворих я и ЦЯЛАТА вътре беше с масло... а това НЕ Е НОРМАЛНО... все пак двигателя се гаси с нея.


teopopa
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот teopopa » Пет 29 окт 2010 22:55


Здравеите пичове,запърви път пиша в този раздел,аз го имам същиия проблем и до ден днешен откакто сам купил колата лампата си свети.В началото ходих в фолксваген и от там ми казаха че дроселната клапа била за смяна. Добре,но като разбрах цената лошо ми стана затова се разрових и оспях да я намеря на по ниска цена.Смених я,но за съжаление проблема си остана.Сега грешката може да се изтрие многократно и отново да се появи след каране на един два километра.Омразна ми да я трия и отново да се появява.Пак ходих до Фолксваген ,отново диагностика,отново пари и накрая нищо. Казаха ми че това не било клапата която е за моята кола.Вече имам съмнение че правяат някакъв номер за да можеш само при тях да си купиш часта и тогава да ти изтрият грешката за постоянно както явно само те си знаят.Моля ако ниакои има идея как да стане това без да се ходи в Фолксваген и да се изсипват луди пари,нека сподели.Благодаря предварително.Става въпрос за Голф 5 1,9 тди 2004 година.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 266 госта