Golf MK5 дроселова клапа-проблем-РЕШЕН!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Съб 30 окт 2010 14:29


teopopa написа:Здравеите пичове,запърви път пиша в този раздел,аз го имам същиия проблем и до ден днешен откакто сам купил колата лампата си свети.В началото ходих в фолксваген и от там ми казаха че дроселната клапа била за смяна. Добре,но като разбрах цената лошо ми стана затова се разрових и оспях да я намеря на по ниска цена.Смених я,но за съжаление проблема си остана.Сега грешката може да се изтрие многократно и отново да се появи след каране на един два километра.Омразна ми да я трия и отново да се появява.Пак ходих до Фолксваген ,отново диагностика,отново пари и накрая нищо. Казаха ми че това не било клапата която е за моята кола.Вече имам съмнение че правяат някакъв номер за да можеш само при тях да си купиш часта и тогава да ти изтрият грешката за постоянно както явно само те си знаят.Моля ако ниакои има идея как да стане това без да се ходи в Фолксваген и да се изсипват луди пари,нека сподели.Благодаря предварително.Става въпрос за Голф 5 1,9 тди 2004 година.


Колега, аз заради тази клапа ходих до 2 сервиза. Този, който си ползвам и след това във този на Фолксваген. Заради цената във втория се разтърсих и аз, и намерих такава с цена, която е по-ниска/с отстъпка я взех/ и пак си ми я смениха във Фолксваген за 30-40 лв някъде. Твоята каква марка е и можеш ли да ми кажеш какъв е номера и обозначението върху частта? Сега съм в Бургас, но в понеделник ще ходя до Варна и мога да проверя дали твоят дросел си пасва. Изпрати ми VIN номера и кода на двигатела и ще проверя.За съжаление няма какво да се направи, за да се напасне тази твоя, ако не е за този автомобил. Ако си я взел на старо е много вероятно да е прецакана. Няма никакъв начин да се провери клапата дали работи без да се монтира. Моята стара също след като изчистеха грешката си вървеше известно време без да светва лампата. Един съвет: Изтръгни кабела, който влиза в клапата, провери дали нямаш изгорял бушон, защото тя и вентилаторите са ти към един и така карай. По този начин тя не дава инфо към компютъра, не гори бушона и няма да ти спре охлаждането. Можеш да разбереш дали е изгорял бушона, ако незнаеш кой е като пуснеш климатика и видиш дали перките се въртят.
Със сигурност няма да се оттървеш без да вземеш нова клапа.




teopopa
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот teopopa » Нед 31 окт 2010 22:48


Здравей elimn,за съжаление тук в Бургас от кадето сам аз в сервиза на Фолксваген категорично ми отказаха като ми казаха че работели само с свои части и неможело аз да си купя часта от другаде и да отида при тях за да ми я сменят.Аз вече имам нова клапа и тя е Пиербург,сащата като твоята от снимката поне на ваншен вид.Интересното е че от Фолксваген ми казаха,че номера на новата клапа трябвало да бъде 038-128-063-L който се различава от номера на старата клапа а топй е 03G-128-065-V110.След като клапата не можа да се адаптира и лампата отново светна, аз отново отидох в Фолксваген за нова диагностика и този път ми казаха че триабвало клапата да баде от някакав вид които отговарял на тази индикация B5-324 в противен случай винаги щяло да дава грешка.Между другото днес лампата изгасна от самосебеси незнам защо.Колкото до вентилатора ще го пробвам утре но мисля че работи.


Потребителски аватар
elimn
Мнения: 407
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 14:31
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Varna

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот elimn » Пон 01 ное 2010 9:06


Хм... къде ти я сменяха клапата? Там да не са объркали нещо? И как я купи тази новата? Чрез нета и някой я продава ли? Във магазините имат такива програми с таблици, където се вижда за твоят автомобил каква точно клапа трябва. Неграмотник ти я е продал мисля. Даваш ВИН и номер на рама и си готов. Тук в нашия сервиз на VW във Варна са много точни, макар първия и втория път като отидох много мрънках. И аз бях опулена като ми рекнаха колко струва, но после се изтърсих с новата и си ми я смениха. Само за смяна платих. Все пак е услуга, която извършва сервиза. Във твоя Бургас хората са много алчни. :beat_butt2 За 1 месец престой там го разбрах. Тежко се живее. Хайде после сподели какво се случва с автомобила... Няма как от самосебе си да се адаптира. Като са ти я сменяли е трябвало да стане. А дали въобще функционира тази клапа? Щом лампата свети, нещо не е наред. А има и друго. Тази лампа светва и при друг проблем. Може би него не са го отстранили. Аз имах 3 грешки, когато ходих на диагностика. Отстраниха ги, и остана само тази за клапата. Лошо, че няма как сам да разбереш какво е и пак трябва да се ходи в сервиз. Ама вземи си намери такъв, където ще обръщат внимание, а не да си барат чурките.


teopopa
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот teopopa » Пон 01 ное 2010 11:09


Благодариа ти за вниманието.Клапата е чисто нова и е порачана по ндлежния ред но ето че не става.Лампада обаче вечи втори ден не свети.Изгасна от самосебеси.Незнам пак ште ходя да се разправям с тези или в крайна сметка ще дойда до Варна.Мерси и чао за сега.


Потребителски аватар
SA4MATA
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 14 юни 2012 12:24
Автомобил: GOLF
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Сопот

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот SA4MATA » Вто 12 авг 2014 12:31


Тази дроселова клапа може да се премахне софтуерно а след това и хардуерно. На мен така ми решиха проблема и за сега съм доволен :) Аз се възползвах от случая и премахнах и егр клапана когато ми ремапнаха голфчето. Вече няколко месеца и 10 000 км колата не ми е правила проблеми и не е светкал чек.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот zografski » Вто 12 авг 2014 13:06


Не пиши глупости, че някой ще вземе да ти се върже на невежеството. Явно не знаеш изобщо какво е дросел клапа и какво е нейното предназначение. Дросела няма как да се премахне, нито софтуерно, нито хардуерно!!! :no :dummy


Потребителски аватар
kenwood
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот kenwood » Чет 14 авг 2014 0:09


Колега...не се изказвай неподготвен...говориме за дизелов голф 5 който има дросел клапа, която служи основно за меко гасене на двигателя и участва в работата на двигателя покрай ЕГР-а. Може да се премахне и софтуерно и хардуерно!


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот hvp800 » Чет 14 авг 2014 0:24


kenwood написа:Колега...не се изказвай неподготвен...говориме за дизелов голф 5 който има дросел клапа, която служи основно за меко гасене на двигателя и участва в работата на двигателя покрай ЕГР-а. Може да се премахне и софтуерно и хардуерно!

един "+" от мен :th_up


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: дроселова клапа на Голф 5-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот zografski » Чет 14 авг 2014 8:09


Това ми е обягнало, явно съм в грешка :redface


Vw_golf_5
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 9:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 дроселова клапа-проблем-РЕШЕН!

Мнениеот Vw_golf_5 » Чет 21 авг 2014 10:06


имах същия проблем с дросел клапата, но попаднах на добри майстори и я почистиха, но за съжаление се оказа, че капсолованото моторче е издало багажа и грешката пак светва и гори бушона на перките и колата качваше малко температура, особенно като пусна климатика. Решението беше да я сменя, около 400лв ми излезе всичко с чисто нова алтернативна дросел клапа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 236 госта