Голф3 или Голф4? ЗА ТРИЕНЕ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Голф3 или Голф4? ЗА ТРИЕНЕ

Мнениеот Presian » Нед 12 сеп 2010 20:56


Здравейте колеги!
Надявам се това да е правилното място да post-на този въпрос...
В скоро време е вероятно да ходя в германия и възнамерявам да си купувам голф 3 или 4 (сега имам 2-ка):oops: .Та питането ми е кои са силните и кои слабите страни на двате автомобила (бензин във всички случаи).И евентуално каккъв е вашият съвет относно бъдещата ми покупка.Искам нещо да не ГТИ че са им бая големи данъците май :cry: та ако може да ми кажете кои евентуално са най-добрите комбинации модел-> двигател-> подръжкаи та... аз лично предполагам че за едни и същи пари мога да си взема доста добра 3-ка или някоя 4-ка която обаче че да е бая дръглива :screwy става дума максимум за 1500-1600 евро а аз съм чувал че цените на автомобили у нас и в германия се различават коренно...
Пак казвам че искрено се надявам да съм оцелил правилния под-форум и че с нетърпение очаквам евентуалните отговори :обичам ви

Последна промяна от Presian на Чет 11 ное 2010 7:34, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот k_garchev » Пон 13 сеп 2010 0:58


Presian написа:Здравейте колеги!
Надявам се това да е правилното място да post-на този въпрос...
В скоро време е вероятно да ходя в германия и възнамерявам да си купувам голф 3 или 4 (сега имам 2-ка):oops: .Та питането ми е кои са силните и кои слабите страни на двате автомобила (бензин във всички случаи).И евентуално каккъв е вашият съвет относно бъдещата ми покупка.Искам нещо да не ГТИ че са им бая големи данъците май :cry: та ако може да ми кажете кои евентуално са най-добрите комбинации модел-> двигател-> подръжкаи та... аз лично предполагам че за едни и същи пари мога да си взема доста добра 3-ка или някоя 4-ка която обаче че да е бая дръглива :screwy става дума максимум за 1500-1600 евро а аз съм чувал че цените на автомобили у нас и в германия се различават коренно...
Пак казвам че искрено се надявам да съм оцелил правилния под-форум и че с нетърпение очаквам евентуалните отговори :обичам ви

А защо малко не :търсачкаа !Ще ти омръзне да четеш,толкова теми има!И с този бюджет незнам дали ще си вземеш четворка,та даже и читава 3-ка!Помисли че като я докараш трябва да и правиш пълно обслужване(500-600лв)!Може би няма да има и свестни гуми,регистриране и .....!


Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот Presian » Пон 13 сеп 2010 2:06


А защо малко не :търсачкаа !Ще ти омръзне да четеш,толкова теми има!

абе да ти кажа не е като да не си прав :oops: ...просто съм леко изнервен заради евентуалната покупка и в почти лека еуфория :roll:


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот Bioside » Пон 13 сеп 2010 3:14


Голф 3 с АБФ двигател за да имаш после къде да наливащ пари за тунинг :D И гледай да я е карала някоя бабка дето само веднъж седмично в петък е ходила да си мери кръвното с нея :D Поздрави


Потребителски аватар
voodoo1101
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:33
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0-2E
Местоположение: София

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот voodoo1101 » Пон 13 сеп 2010 3:23


Bioside написа:Голф 3 с АБФ двигател за да имаш после къде да наливащ пари за тунинг :D И гледай да я е карала някоя бабка дето само веднъж седмично в петък е ходила да си мери кръвното с нея :D Поздрави


Пичага айде другия път прочети 1-во какво е написал човека ;)


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот G-HELL » Пон 13 сеп 2010 3:31


Според мен някой Голф 3 1.8 моно 90 магарета с ГТ оборудване слагаш му газ и караш


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 13 сеп 2010 8:30


Цените на 4ките в Германия са високи, за да е нещо поне леко прилично 3000 евро си готви. 3ките които не са претопени могат да се намерят за 1500-2000 евро, но вече не са толкова масови :да:


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот fill » Пон 13 сеп 2010 8:38


G-HELL написа:Според мен някой Голф 3 1.8 моно 90 магарета с ГТ оборудване слагаш му газ и караш

:да:
За тия пари това е най-правилното решение. :banana
Разгледай в продава може да си купиш и кола от България. Според мен може и от тука да ти излезне по-евтино. Търси си поддържана кола от България.
Направи си сметка дали ще ти излезне по-евтино да я докараш:
1. Бензин и транспортни разходи от Германия
2. Газова уредба ( ако решиш да караш на газ )
3. Аудио ( повече вкарвани автомобили се продават без аудио )
4. Евентуални дефекти които не можеш да ги провериш в Германия поради липса на сервиз.

П.С. и аз преди време мислех като тебе: ще си вкарвам кола от Германия, нали е по-евтино. Обаче колата си я купих от България и не съжалявам.


rumensimeonov
Мнения: 98
Регистриран на: Пет 23 юли 2010 12:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VARNA

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот rumensimeonov » Пон 13 сеп 2010 9:08


Колеги,

Дано не засегна някого и да са здрави колиците на всички! Цитирам нещо, което съм чувал от познат работещ в сервиза на VW. Та като се чудех има ли смисъл да си сменям 3-ката с 4-ка човека ми каза: "карай си 3-ката и ще имаш малко проблеми, с 4-ката ще си вземеш беля на главата". Та за парите, които си приготвил и като се има предвид, че и след покупката ще имаш разходи май нямаш кой знае какъв избор. От гл. т. данъци 90 к.с. е оптимално, ще имаш и прилична динамика. Гледай само да е запазена.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 13 сеп 2010 9:17


Значи няма какво да се залъгваме! Това са стари автомобили, и ако каже някой че ще си намери без кусури кола, просто се залъгва. А относно колегата не си заслужава да ходи до Германия за толкова евтина кола! Просо ако си направи сметка ще му излезе по-скъпо да я докара до България, от колкото да купи колата! Но всеки си преценява, той си дава парите!
А относно това да си вземе кола от България от собственик, също е голям риск, че не всеки си продава "читавата" кола! АКо е читава няма да я продава, а ще си я кара! Но има случай, не казвам че няма, когато някой е закъсал за пари и я продава! НО колегата си решава!
А относно до това каква кола да си вземе! Новото винаги е по-хубаво! Няма за какво да се лъжем че гроздето е презряло. Ако имаш пари Взимаш 4-ка, но за 3 бона читава едва ли ще намериш. По-добре вземи една 3-ка с не много мощен двигател, да е според твоя джоб, ако смяташ да я караш на газ, проблемите ти в бъдеще се увеличават. Ако я шофираш на бензин ще си по-доволен, но това зависи от теб, колко километра въртиш на ден.
Според мен добър мотор е малкия, около 60, 75-до 90к.с по-нагоре е уртак на джоба!
Гледай да има Климатик, другите екстри не ти трябват :да:


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот fill » Пон 13 сеп 2010 9:21


IceHeart написа: АКо е читава няма да я продава, а ще си я кара! Но има случай, не казвам че няма, когато някой е закъсал за пари и я продава!

Има и други случаи когато се продава читава кола. Например: имаш две деца и ти става малка колата, роди ти се дете и осъзнаваш че двуврата е неудобен и т.н.


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот yoan4o » Пон 13 сеп 2010 9:25


В такива теми обикновенно се разбира кой какво има и какво харесва! mhihi

Всичко е субективно.
Слагаш парата в джоба, ходиш, гледаш, харесваш, смяташ и купуваш.

Въпрос на личен избор и компромиси е всичко.

Ако търсиш евтина подръжка - Голф 3.

Ако искаш да си по-модерен - Голф 4.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот mania » Пон 13 сеп 2010 9:46


Винаги по-новото е по-хубаво. По правило по-старата кола е по-здраво направена, но на тия години тя тая здравина я няма. Няма смисъл да ходиш до чужбина да си купуваш тройка - те повечето вече са в БГ mhihi . Но и за тия пари няма да намериш нищо - отвори mobile.de ще ведиш, че цените са горе-долу като тук, те затова внасят от Италия ;) А при немските има друга слабост - там много ръсят сол зимата и вероятността отдолу да е изгнила е голяма.

Относно мотора - моео златно правило - продукт на ФВ - от 1.8 нагоре. Естествено - мотор според желанията, но по-малките са по-паянтови. Специално за 1.6 четворка съм чувал, че много фърля скорости (само от форума). Н оот друга страна моето Г3 ГТИ ги фърли миналия месец, щото в Италия ги чупили и ги залепили със силикон :063: :screwy Мислта ми е - над 10 годишна убаа кола много трундо се намира. Но да се разкараш до Германия за тройка според мен не си заслужава. То ресурсът от автомобили предполагам е почти изчерпан.

Съвет - приготви 3000 евра и си земи някоя свястна четворка. Че тройката е по-здрава сигурно е вярно, но тя кат е лашкана по пътищата 5 години повече тая здравина е останала в изминатите километри. А и всички знаем - една кола възрастта най я мори - няма 15 годишна кола, която да е по-запазена от 10 годишна (говоря за като цял позени екземпляри - битите не ги включвам).

Сега хвърлих едно око в mobile.de. Тройки за по 1000 евра свестни, четворките - под 2500 май не си заслужава. Общо взето парите са като тук. Една кола тук може да струва примерно 1500 лв отгоре, но ти като си сметшен покупката, превоза, хотелите и пр май нямаш сметка да се разкарваш до ГР.

Иначе 4-ката е по-добре пъти ;) 3 просто вече е много старо. Те първите четворки са вече на 12 години.


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот G-HELL » Пон 13 сеп 2010 14:32


То от кола до кола винаги има разлика. Може да се намери както хубава 3-ка така и мършава не поддържана че дори и изгнила 3-ка. 4-ките уж са по-новички ама до колкото съм чел като се търси такава се гледа да не е от първите дет са 99 година мисля ами някъде 2001-ва поне (ако не се лъжа де) също от човек, който има голф 4 1.4 с климатроник ли климатик (а може би и газ имаше не помня) съм чувал че като изпреварва изключвал климатика вика тая кола нищо не върви.Тук във форума пак съм попадал на мнения че много им се чупели скоростите на 1.4 и 1.6 ... В мобилето наскоро се точех на една 4-ка 1.8 125 кончета 4motion (двойно задвиждане 4х4) или някой 1.8Т че ми се иска по-новичка кола дето да е сравнително пъргава ама приблизително 7-8 хилки ако не се лъжа вървяха и си викам на тоз етап ще си карам 3-ката дето е 1.4 и не е никаква бегачка макар и да ми се иска нещо малко по мощно да може като не настъпвам да не ми гори много а когато реша да изпреваря да не се мъчи и по на бързо да се изнасям ама ще го мисля и ще си правя сметката по-нататъл подир година-две може би.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф3 или Голф4?

Мнениеот achodemo » Пон 13 сеп 2010 14:40


И от мен съвет ,събери парички и си вземи запазена 4-а ! Не си заслужава да вземаш тепърва близо 20-год. кола . А и основния ми аргумент към 3-те е сериозния проблем с корозионната защита . Не знам колко са по-здрави 3-те от 4-те ,но без да искам да обиждам никой и знам ,че ще си навлека гнева на 3-джийте ,бях чел че VW още се срамуват ,че са произвели 3-та . Успех !



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта