голф 4 клапа парно

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
a4o0o
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 13 юли 2009 23:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

голф 4 клапа парно

Мнениеот a4o0o » Сря 15 сеп 2010 18:15


колеги имам следния проблем от скоро като дам на контакт се чуваше странен шум зад жабката махнах жабката и там беше вентилатора на парното махнах и него и видях че едната ми клапа не работи {те са две} та извадих аз моторчето което движи тези клапи отворих го и видях че едната ми зъбчатка е пукната и от там прескача и не отваря клапата.Викам си отивам на моргата да си купя нова и така и напрвих. От начало ме гледаха странно като им показах какво търся но с мн обяснения ме разбраха изкарахме от едно голфче въпросното нещо но се оказа че и то е развалено като моето и така обиколих 9 морги и 17 отворени моторчета и се оказа че всички са с пукната зъбчатка.Въпросното моторче е едно и също с това на audi a3,seat leon но и от там не извадих касмет
Ако някои колега има за продан въпросното моторче или само зъбчатка да пише {колата трябжа да е с климатроник}
http://prikachi.com/images.php?images/178/2511178t.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/179/2511179Y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/186/2511186F.jpg




Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот dobrev » Чет 28 окт 2010 8:50


колега не знам дали си оправил въпросната клапа но и аз трябва да я върша тази манипулация и ето как се е справил руснака с проблема:
http://volkswagen.msk.ru/cooling/g4/g4_ ... ic_rus.pdf

и колко струва ново:
http://autopartmaster.com/en/?action=ca ... ype=retail :shock


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот achodemo » Чет 28 окт 2010 10:57


И при мен беше така . Аз го оправих с няколко капки "капчица" деректно по шлиците на оста и пукнатото на колелцето . За сега държи ама до кога ще видим...?! Колега линка към руския сайт нещо не ми се отваря ?


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот dobrev » Чет 28 окт 2010 12:07


achodemo написа:И при мен беше така . Аз го оправих с няколко капки "капчица" деректно по шлиците на оста и пукнатото на колелцето . За сега държи ама до кога ще видим...?! Колега линка към руския сайт нещо не ми се отваря ?


пробвай от тук да отвориш:
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... opic=85295

Имам и няколко въпроса: как свали машинката, има ли нещо за развиване стигнах до там,но не мога да разбера как се сваля, клапите разместват ли се като го сваля, има ли някаква специфика при свалянето му, бележи ли се нещо което спомага след това монтирането му ,че съм до задънена улица и да не строша нещо. :banghead:


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот achodemo » Чет 28 окт 2010 12:19


dobrev написа:
achodemo написа:И при мен беше така . Аз го оправих с няколко капки "капчица" деректно по шлиците на оста и пукнатото на колелцето . За сега държи ама до кога ще видим...?! Колега линка към руския сайт нещо не ми се отваря ?


пробвай от тук да отвориш:
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... opic=85295

Имам и няколко въпроса: как свали машинката, има ли нещо за развиване стигнах до там,но не мога да разбера как се сваля, клапите разместват ли се като го сваля, има ли някаква специфика при свалянето му, бележи ли се нещо което спомага след това монтирането му ,че съм до задънена улица и да не строша нещо. :banghead:

Голям зор беше до като разбера как се сваля ,защото там се работи с напипване. Трябва да свалиш цялото табло може би за да ти е лесно ,но все пак успях . Гледах и снимки в нета как става ,но в момента не мога да ти дам линк ,защото пиша от gsm . Довечера ще ти пратя !


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот dobrev » Пет 29 окт 2010 23:01


И друго помагало за свалянето му:
Прикачени файлове
Снятие и установка V71.doc
(114.5 KиБ) Свален 1368 пъти


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот morfei1 » Съб 30 окт 2010 5:30


Има ли How to на Англйски :roll: ?


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 09 ное 2010 10:20


morfei1 написа:Има ли How to на Англйски :roll: ?

Има го в Golf/Jeta official service manual които е в полезни връзки - не ,че става много ясно как с е прави де :lol:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 09 ное 2010 10:21


achodemo написа:Трябва да свалиш цялото табло може би за да ти е лесно ,но все пак успях . Г

Ти сваля ли таблото,или само джабката?


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот achodemo » Вто 09 ное 2010 10:28


Само жабока . И после бъркаш на вътре . Има един болт да се развие ,който държи механизма , но трябва да се освободи и от лостовата система. Знам ,че не става ясно нищо така само на думи ,но просто трябва един път да се види на живо и втория път ще е по-лесно !


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот mircho82 » Сря 27 апр 2011 23:28


Колеги и аз си поиграх с тази клапа тези дни. След доста ровене около жабката успях да сваля моторчето. Използвах огледалце за да виждам какво и как се разглабя. Както е описано по горе има само едно болче което е отдолу под самото моторче. Развива се като преди това сме свалили изолацията и мотора на парното за да се освободи повече място. След като е развито болчето освобождаваме моторчето от захранващата му букса и тази на датчика и дърпате водачите на клапите на дясно(странично на таблото). После малко трудно се напасват за да се вкарат пак поради чопчетата на зацепване. Като го разглобих видях сцепеното колелце което прави най-често проблеми, но и самото електромоторче неработеше. Разглобих го и се оказа, че четките които са от двете страни на оста са с по три водача и единия се беше поизтрил и отчупил. Успях да ги изкривя и приближа за да заработи и да върти в двете посоки. Залепих сцепеното колелце с канаколит за оста и зглобих. Да но умният климатроник беше дал грешка към клапата и я беше изолирал да не работи. Изчистих грешките и вече всичко е ок. За съжаление неможах да снимам, но до другия път,защото невярвам моторчето да издържи много даже после си намерих и резервно - Нали вече съм му хванал цаката :applause: Това е за сега....


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 27 апр 2011 23:32


При мен от експерименти трите крачета се прецакаха и компа не виждаше къде е колелцето :( .Намерих обаче моторчето на сравнително поносима цена -140 лв. и ще си взимам.


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот mircho82 » Сря 27 апр 2011 23:38


Деееейй,ама тва за ново нали? Според мен не си заслужава. Из E-bay се намират и по евтини или в представителство на Шкода. Ти за кои крачета говориш тези на колелцето ли.Малката пластинка дето търка по графита?


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 27 апр 2011 23:58


mircho82 написа:Малката пластинка дето търка по графита?

Да - те се прецакаха.Иначе цената е нова и е супер в сравнение със 200+ колкото искат в унитрейд.Не съм се сещал да попитам в Шкода.


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: голф 4 клапа парно

Мнениеот mircho82 » Чет 28 апр 2011 0:51


Ха ами и тя не ми беше много наред,затова я ъпгрейднах с една свалена от потенциометър и след това я залепих за колелото :да: :012:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 208 госта