Ел. схема подгревни свещи антифриз - 1Z мотор - някой има ли

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. схема подгревни свещи АНТИФРИЗ - 1Z мотор - някой има ли

Мнениеот Bioside » Сря 20 окт 2010 21:41


[quote="nobody_lbg"]колеги на мен ми трябва да подгрея водата 15 секунди преди да стартирам двгто и после да работи още 2-3 мин докато загрее докуъм 20 градуса антифриза.


Направи постановката колега.В смисъл механичното изпълнение.Като за начало най малко 2 свещи. Кабелите да са 6 квадрата.За 3 свещи 10.Сутрин ги вързваш директно на акумулатора.След 2-3 мин палиш като не ги изключваш още няколко минути. Ако стане ще ти направя схема да го прави това автоматично.Притеснява ме това че мощноста няма да е достатъчна да държи температура като тръгне помпата и изпарителя ще се обледи.

vaskoto1
Добро изпълнение Васко.При здрав акумулатор дори ще му помага вместо номера с фаровете.За мен обаче за кола която си домува в двор или гараж класиката си остава малкият кръг с енергия от електропреносната система.Елементарно и ефтино изпълнение с нагревател от кафе машина,помпа от автоматична пералня и помощ от приятел стругар.Поздрави :drunk




nobody_lbg
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 07 мар 2007 16:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. схема подгревни свещи АНТИФРИЗ - 1Z мотор - някой има ли

Мнениеот nobody_lbg » Чет 21 окт 2010 6:44


колеги намерих схемата,

релето е 50 А, бушон също 50А, захранващ кабел 6квадрата и към всяка свещ по 2,5 квадрата, масата е тънка.

взех кабели и реле и края на седмицата го почвам. остават само токовете, но си е работа , че искам да го направя като оригинално, релето да си е при другите, бушона също и т.н.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Ел. схема подгревни свещи АНТИФРИЗ - 1Z мотор - някой има ли

Мнениеот Vento » Чет 21 окт 2010 7:17


Ще е интересно като го реализираш да опишеш и покажеш снимки. Хубаво е и да разгадаем как е заводско изпълнено като инсталация и монтаж.
Четох, че има и друг вид подгряване на мотора за северните държави, но никой не дава подробности... :?
А свещите в тозаи вариант подгревни за дизел ли са или някакви специални???


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ел. схема подгревни свещи АНТИФРИЗ - 1Z мотор - някой има ли

Мнениеот stefan4o » Чет 21 окт 2010 11:13


Другият вариант не е ли на 220В към мрежата? Виждал съм такова на някакъв Фолксваген по автокъщите. Доколкото съм запознат си е заводско.


adriyan
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 20 ное 2014 13:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. схема подгревни свещи АНТИФРИЗ - 1Z мотор - някой им

Мнениеот adriyan » Чет 20 ное 2014 14:15


Здравейте !
Като цяло има решение на проблема с управлението на подгревни свещи през зимата за по бързо загряване на антифриза,купих си такова има схема за свързване и е много лесно ,представлява една кутийка в нея има Микроконтролер с три релета за всяка свещ по отделно , А контролера работи по следния начин, като запаля колата проверява външната температура ако е по студено от 10 градуса проверя състоянието на антифира ако е по малко от 20 градуса активира свещите и ги загрява антифриза до 60 градуса и изключва. и така процеса на проверка е на всяко палене...


:love.vwclub


Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Ел. схема подгревни свещи антифриз - 1Z мотор - някой има ли

Мнениеот VW`VENTO » Сря 19 окт 2016 19:00


Някой може ли да помогне с някоя схема за ръчно включване и следене дали нагряват тези свещи.Имам го заводско поставено на колата,но ми се иска аз да го управлявам кога да включва и изключва.


Последно избутана от VW`VENTO на Сря 19 окт 2016 19:00.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта