Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
gravito
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 22:54
Автомобил: Audi 80
Двигател: AEB
Местоположение: София

Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот gravito » Чет 13 юли 2017 16:12


Здравейте,разви се една драма тук с въпросният народен автомобил. Та накратко реших да сложа газ на един приятел и си вкарах автогол. Колата умря в мен, и сега кофти защото той не разбра нищо и как да му обясня че явно му е дошло времето. Та започвам от големите неща
-прегледах ангренажният ремък на белег е
-покрай целият филм смених кабели свещи и пробвах с друга бубина.
- грешки във ваг-кома няма
-кабелите са наредени 1-3-4-2
Достигнахме до заключението,че е дебитомер вчера ,набързо изрових един в кар-са взех го от един мургав моргаджия до италянеца, и пак не сетава но имам сериозни съмнения че и той е умрял.
Та някой добър съфорумец със въпросното возило, ако му се занимава да пробваме или неговият работещ дебитомер на нашата неработеща кола,става и обратното нашият незнаен дебитомер, на неговата работеща кола ,голфът не-трябва да да не е с газ на плочка. Та за изгубеното време ще измисля някаква компенсация викососпиртна, или в тея жеги нещо по-пенливо и студено.
P.S. забравих да спомена голфът е в София близко до студ-град .




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот Bai Sando » Чет 13 юли 2017 19:05


Нещо друго е станало.Тая кола работи и без дебитомер :wink
Я кажи какво точно си правил?Не иска да запали ли?Лошо работи,или?


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот edisonov » Чет 13 юли 2017 19:46


Гарантирано работи без дебитомер, като той няма никакво влияние при паленето . Моя от години е изключен. Наскоро поради проблеми откачих и стъпковия мотор и си работи. Проблем с непалене съм имал на няколко пъти от бубина. Чел съм, че и разни датчици правят мизерии като този на коляновия вал ама нямам опит в това.


Потребителски аватар
gravito
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 22:54
Автомобил: Audi 80
Двигател: AEB
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот gravito » Пет 14 юли 2017 8:48


Не тя реално пали и работи нормално около 20-30 сек и после нещата се влошават ,започва да прекъсва не държи обороти и всико това до около 3к оборота после изчиства и работи като часовник. Реално той деБиломера влияе много на генерирането на бензиновоте времена и аз затова си мисля че това е проблема . Вашите коли работят без дебитомер но на бензин ли ако са с газ на плочка а не инжекцион, не бъркат нещата датчиците защото реално запалването е почти механично. Аз и слагах газов инжекцион бъзиках наствойвах, и за около 5-6 паления се влоши работата на бензин и почна да ги прави тея мизерий, а кофтито е че тоя дебитомер струва една торба с пари (380лв в тех-ко) ,отстъпки ала бала пак са си доста пари и не ми се рискува да го взимам на сляпо.
P.S.кода на мотора мисля, че е AFT номера на дебитомера е 0 280 217 103


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот muns61 » Пет 14 юли 2017 11:48


Как работи с изключен дебитомер?


Потребителски аватар
gravito
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 22:54
Автомобил: Audi 80
Двигател: AEB
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот gravito » Пет 14 юли 2017 13:58


Ми по добре например паля с дебитомер и като се задави след 40 сек -минута и после много трудно пали ,а ако изключа дебитомера пали . Другото което ме навежда на дебитомер е че ,като работи на празен ход, и го дръпнеш (дебитомера ) разлика няма.


analbreaker
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 юли 2010 9:13
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1600 m3 101 hp 1996
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот analbreaker » Пет 14 юли 2017 15:13


Здравей, колега. Аз имам подобен проблем. Същият 1.6, 101 к.с., АЕК. загуби мощност, когато я форсирам не вдига повече от 3000 оборота. Ако е на бензин мирише на суров бензин, на газ не мирише. Закачих я на компютъра и показа 3 грешки - Ламбда сонда, Engine speed sensor и Idle speed regulation. Първо разкачих ламбда сондата (не съм я мерил с мултицет) и разлика нямаше. След това откачих и дебитомера - и там нямаше промяна. Аз също се съмнявам в дебитомера и мислех да го сменям с някой от някоя морга, но така като слушам колегите, щом работи и без дебитомер започвам да се притеснявам и да си мисля, че и при теб няма да е това проблема.


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот edisonov » Съб 15 юли 2017 13:12


Моята със закачен дебитомера на бензин не може да се из форсира изобщо и с 300 зора минава 1000 оборота. Откача го и започва да работи ок. Явно е прецакан но 400 лв няма шанс да дам за нов при условие , че съм и с обикновена газова като за газта не ми влияе изключен ли е или не. С газов инжекцион вече сигурно е от голямо значение, но нямам опит в тази посока.


Потребителски аватар
gravito
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 22:54
Автомобил: Audi 80
Двигател: AEB
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот gravito » Нед 16 юли 2017 9:57


То че работи без дебитомер работи , но като си е с газови инжекцион или на бензин някой колега да потвърди ,че колата без дебитомер работи ок с аварийната карта. Тогава вече за мен нещата стават сериозни и може да не е това. Пак апелирам някой колега с работеща на добре кола на беззин , да се свърже с мен ще почерпя , за да проверим тая работа че вече. яла седмицс стой паметник и нещата стават кофти.


Потребителски аватар
gravito
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 22:54
Автомобил: Audi 80
Двигател: AEB
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот gravito » Пет 28 юли 2017 17:26


Колеги сагата продължва взех нов дбитомер ,и нещата са същите. Като цяло забелязвам,че просто има много гориво и когато колата е студена първата минута работи ОК ,после нещата се скапват.Свързах се и компютърът направо си вдига времената от нормалните 3.5-3,8 Мс нарастват до 4.3 -5 и колата тогава започва да се пресъсва и гасне ,или другият вариант е да я държиш над 3500 оборота и тогава работи нормално. Изключвах датчика за охладителната нали и той играе роля в смесообразуването промяна няма. Незнам аз се изчерпах от към идей помагайте, или направо кажете някой Йода по тея мотори да му карам голфчето че се прочухме.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот muns61 » Пет 28 юли 2017 19:12


Премерете налягането на горивото преди и след регулатора.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 1.6 101 кс дебитомер за проба

Мнениеот Bai Sando » Пет 28 юли 2017 20:38


Според мен си объркал нещо при прекъсването на бензиновите дюзи.Ако само на 1 си разменил местата,то компа почва да търси по-високи времена.Не е лошо да проследиш кое как е вързано.Другото е газовия комп нещо да бърка работата на бензиновия.Можеш да пробваш да му откачиш буксата и с 4 мостчета да възстановиш бензиновите дюзи,да не минават през газовия компютър.
Аз съм с 2.0 115 к.с. с по-новия мотор и съм с ГИ.Фобос.Дебитомера или по-точно МАФ сензора ми е същия като на 1.6 АФТ(Хитачи),както и дроселовата клапа.Карал съм го без дебитомер няколко дни понеже бях забравил да го включа и си работеше без проблем и на двете горива. :wink



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Дечев89 и 76 госта