Покупка на VW Golf 2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golf_Lozenec
Мнения: 160
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 20:08
Автомобил: Vw Transporter T2b 1979г
Двигател: 1641cc Aircooled [AS]
Местоположение: София

Покупка на VW Golf 2

Мнениеот Golf_Lozenec » Нед 31 окт 2010 22:40


Здравейте колеги!Надявам се да не досаждам,пробвах с търсачката,но не намерих подходящата за мен тема.
Предстои ми покупка на кола,като съм се ориентирал към Голф 2 1.6 или 1.8(без ГТИ)
Искам да ви попитам кои мотори бихте препоръчали,и за какво да внимавам при огледа на колата?
Поздрави! :beer




Потребителски аватар
dimit1r89
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 1:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich
Контакти:

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот dimit1r89 » Нед 31 окт 2010 22:47


аз съм човека значи http://www.cars.bg/index.php?go=edit&p= ... 2AC48AEB78


Потребителски аватар
Golf_Lozenec
Мнения: 160
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 20:08
Автомобил: Vw Transporter T2b 1979г
Двигател: 1641cc Aircooled [AS]
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот Golf_Lozenec » Нед 31 окт 2010 22:52


dimit1r89 написа:аз съм човека значи http://www.cars.bg/index.php?go=edit&p= ... 2AC48AEB78

Приличен ама двуврат...на мен ми трябват 4-ри вратички :lol:
А и ми се иска да е от София собственика,че в КАТ са по-малко разправии


Потребителски аватар
dimit1r89
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 1:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich
Контакти:

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот dimit1r89 » Нед 31 окт 2010 22:55


нп жив и здрав колега :)


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 31 окт 2010 23:05


Независимо от избора ,който ще направиш гледай за следните неща:
1.Как работи мотора като е студен-важно е да не прекьсва и да не почуква
2.Да не е мит двигателния отсег-така се прикриват течове
3.Пробвай задьлжително колата ,градско и извьн-проблеми с термостат и тн
4.Огледай износването на гумите
5.Вьтре огледай педала на саединителя (гумата му) дали е износена,ваг сервиз жабката как се отваря,дали са и здрави коп4етата-по това си личи пазена ли е колата ,или не,общо сьстояние на салон-ако е скьсан голфа е на не по малко от 400 000
6.Дрьжкио на врати-отваряне и тн
7.Иди на преглед предница и спирачки-верно 25 лева,ама по добре иди...
8.Още нещо-виж как вкл 2-ра и 3-та про доста фв хьрка леко,ако го няма супер,ако го има не е добре,ама се пак вс са така
9.провери нивото на водата (антифриза)виж нормално ли надува маркучите
10.Дай и малко жега на изван градско-не тр да мирише на мало и да пуши
За мотори ти препорьчвам 1.8 защото са с приличен вьрвеж(рв според мен е най-добре 112 коня-идеалната среда е!


Потребителски аватар
DaNicHeLi
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 11:52
Автомобил: Golf IV
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот DaNicHeLi » Нед 31 окт 2010 23:51


Гледай купето да е здраво,двигателя се сменя или ремонтира за малко пари :да:


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот theultimate » Пон 01 ное 2010 0:09


На първо място гледай колата като цяло да е здрава и запазена, не толкова кой точно от двата мотора е. Особено внимание обърни на скоростната кутия - дали влизат добре скоростите, дали вие. Много голфове имат проблеми точно там. Ако е 1.6 гледай карбуратора да е перфектен - работа на студен мотор, стабилен празен ход. Като цяло бих ти препоръчал 1.8 моно. Върви повече от 1.6, а разхода и поддръжката са идентични. И двата се газифицират перфектно с обикновенна газова.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот stefan4o » Пон 01 ное 2010 8:12


Колега, не знам с какви пари разполагаш и каква ти е идеята като цяло. Но в момента сме края на 2010, да знаеш, че тая кола като я купиш остава вечно твоя. Обърни внимание за колко време се продава такава стара кола из форума. Аз лично имам наблюдения, че дори читавите се продават много трудно. За таратайките изобщо не коментирам, тях си ги търкалят година-две по пазарите.
Бих те посъветвал ако си заделил около 2000 лева да си потърсиш някоя по-скромна тройка с 1.8 мотор, убеден съм, че ще се намери, особено без клима, може и някой лев горе да дадеш, ама след година две все пак може и да й вземеш 1000 лева на колата, по-добре отколкото да я дадеш на моргата.


Потребителски аватар
salamaleikum
Мнения: 352
Регистриран на: Пет 21 апр 2006 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот salamaleikum » Пон 01 ное 2010 8:50


HEARTLESS написа:Независимо от избора ,който ще направиш гледай за следните неща:
1.Как работи мотора като е студен-важно е да не прекьсва и да не почуква
2.Да не е мит двигателния отсег-така се прикриват течове
3.Пробвай задьлжително колата ,градско и извьн-проблеми с термостат и тн
4.Огледай износването на гумите
5.Вьтре огледай педала на саединителя (гумата му) дали е износена,ваг сервиз жабката как се отваря,дали са и здрави коп4етата-по това си личи пазена ли е колата ,или не,общо сьстояние на салон-ако е скьсан голфа е на не по малко от 400 000
6.Дрьжкио на врати-отваряне и тн
7.Иди на преглед предница и спирачки-верно 25 лева,ама по добре иди...
8.Още нещо-виж как вкл 2-ра и 3-та про доста фв хьрка леко,ако го няма супер,ако го има не е добре,ама се пак вс са така
9.провери нивото на водата (антифриза)виж нормално ли надува маркучите
10.Дай и малко жега на изван градско-не тр да мирише на мало и да пуши
За мотори ти препорьчвам 1.8 защото са с приличен вьрвеж(рв според мен е най-добре 112 коня-идеалната среда е!



Ти пък все едно ще си избира, човека самолет :bowdown


Потребителски аватар
NORX
Мнения: 236
Регистриран на: Сря 23 апр 2008 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот NORX » Пон 01 ное 2010 10:23


не си вземай голф 2, за тея пари има по-нови модели автомобили от всички марки. аз направих тая грешка и се оказа, че голфа е ПРЕхвален автомобил, не е кой знае колко здрав, вътре освен моя (който съм си играл 2 месеца да го оправя) никой друг не съм виждал да не е раздрънкано табло кори мори глупости, така че ако наистина имаш 2 000 лева някъде моят съвет е да гледаш нещо друго поне аз така бих направил ако имах тази възможност.
нищо лично просто това си е мое мнение


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот theultimate » Пон 01 ное 2010 10:42


Достойнството на голф2/3 е ниска поддръжка и здравина, а не евтина цена. Можеш примерно браво да си вземеш за тия пари, обаче после ремъка няма да ти е 25лв.... Ако търсиш най-новото за тия пари има шанс да работиш за да си подържаш колата, вместо да я скъсаш от каране. За под 3-4 000лв така или иначе няма хубави коли, поне може да се търси просто и здраво.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 01 ное 2010 11:59


NORX написа:не си вземай голф 2, за тея пари има по-нови модели автомобили от всички марки. аз направих тая грешка и се оказа, че голфа е ПРЕхвален автомобил, не е кой знае колко здрав, вътре освен моя (който съм си играл 2 месеца да го оправя) никой друг не съм виждал да не е раздрънкано табло кори мори глупости, така че ако наистина имаш 2 000 лева някъде моят съвет е да гледаш нещо друго поне аз така бих направил ако имах тази възможност.
нищо лично просто това си е мое мнение

Има доста по-нови модели от най-различни марки,на които им дрьнкат таблата ,това е нормално като се има в предвид пьтищата ни.И по-добре да подрьнква леко таблото и пластмасите,и калника и фара да са по 20 лева ,отколкото само фара да е 350 като на некой кочини за по 4000 лева...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот stefan4o » Пон 01 ное 2010 12:37


Малко преувеличавате нещата. На никоя кола поддръжката не е евтина, освен ако не се поддържа с турски части. За мене е безпредметно да се взима 20-годишна кола и да чакаш хубави неща от нея :Mr Green Fun Кола на тези години, само бърка в джоба нищо друго. Като се започне с трошенето следва едно след друго, винаги има нещо за смяна. Съдя по моята. Ако някой си мисли, че неговата 20-годишна е перфектна значи вярва в Дядо Коледа :beer Без да се обиждат колегите, които караме такива антики, но си е така в 90% от случаите.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 01 ное 2010 12:48


Ако е нов внос и последния собственик там си я е гледал шанса да се чупи е минимален.Пьтищата разбиват окачването,ние сьсипваме другото и почват ядовете mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19159
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на VW Golf 2

Мнениеот stefan4o » Пон 01 ное 2010 13:00


Аз скоро не съм виждал нов внос такава кола. А ти? mhihi Никой не ги внася вече щото:
1. Ги няма из чужбината, хората отдавна се изчистиха от тях
2. Джамбазина не може да си сложи хубава надценка. Реално разходите по докарването на тая кола са по-големи от цената й в Германия примерно.
Добър вариант е някой форумен екземпляр, за който се знае, че е поддържан с любов (знам за някои такива) и с хубави части. Повечето обаче не си продават колите, а тези, които го правят - само цената ще те откаже :beer
Имам приятел в доста голяма автоморга в Стара Загора и ми вика "Тези коли вече даже и не ги вземаме при нас", най-старите, които зареждат са Мк3...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 30 госта