насичане на ел.стъкла на голф3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ivobaltov
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivobaltov » Чет 20 юли 2006 12:16


спира на 4-5 места ? :roll: прави го без абсолютно никаква логика :?[/quote] ако си решиш проблема пиши.Събота мисля да се сборя с машинката,ако имам успех ще пиша.




Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Чет 20 юли 2006 15:11


ако спира на равни интервали тук е отговора


Потребителски аватар
Bob.Baev
Мнения: 1150
Регистриран на: Чет 23 фев 2006 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bob.Baev » Чет 20 юли 2006 15:23


Извинявам се, че пак спамя, но аз въобще нямам таквази екстричка - да ми се вдигат/спускат стъклата само с 1 натискане на бутона. моите машинки са слагани допълнително, само предни. предположения?


Потребителски аватар
ivobaltov
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivobaltov » Чет 20 юли 2006 15:33


След малко имам уговорен час за майстор.Утре ще пиша какжо е станало.


Потребителски аватар
Kashon
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 13 апр 2006 9:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Kashon » Чет 20 юли 2006 17:56


ivobaltov написа:След малко имам уговорен час за майстор.Утре ще пиша какжо е станало.


непременно да кажеш какво е излязло и аз съм с този проблем на шофиорската врата :( трябва да натисна няколко пъти бутона за да си дигна или сваля стъклото и е супер изнервящо и не мога и да си ползвам комфорт функцията ....


а най странното е че за 4 месеца откакто зех колата преди около 2 седмици беше адска жега и си смъквах стъклата с отворена шофиорска врата и шофиорския джам се смъкна като гръм от ясно небе...

за съжаление тва стана само веднъж


Потребителски аватар
mileff
Мнения: 332
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mileff » Чет 20 юли 2006 18:25


CCCP_FAN написа:И при мене е така само че при мне спря вече да се отваря и сваля цялото стъкло от ляво а дясното и то го дава тоя дефект и незнам кво да права казаха че са на памет и тая памет се бъгвала.До сега сичко си е същото и незнам как да се оправа.

Това ли е машинката?
Изображение



Това е моторчето с ролката. За да го свалиш обаче трябва да свалиш и гредите по които се движи стъклото. Ако го правиш, внимавай със стъклото, че тогава става по-лошо. Възможно е да е ролката. При мен беше подобен проблема - Прозореца насичаше, не се плъзгаше гладко и т.н. Изведнъж спря да се отваря напълно, след което спря и да се затваря напълно, след което пък изобщо не искаше да помръдне. Оказа се че една от скобите на жилото се счупила и от там жилото се движи накриво, не се навива правилно в ролката и се заплете в ролката и ...нов механизъм от магазина, понеже само ролка е трудничко да намериш. Ако ти издава тракащи и тропащи звуци при движението на стъклото по-добре да се свали навреме механизма и да се прегледа добре, защото след това може да ти направи по-голяма поразия. Ако не издава подобни звуци може да е вече нещо по копчета, кабели, букси и т.н...

Успех :wink:


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Чет 20 юли 2006 22:49


и аз да кажа при мен какъв е проблема - при еднократно натискане за вдигане на стъклото то тръгва и точно на средата изведнъж спира и отново тръгва надолу и 10см. по надолу спира :?: когато натиснеш на кратки интервали да преминеш въпросното място и после с еднократно натискане и задържане отново тръгва и си стига догоре. Проблема е периодичен и на 2-те стъкла - ту се появява, ту изчеезва, като най-интересното е, че когато вдигам стъклата при заключване с алармата проблема го няма :?: :?: :?:


Потребителски аватар
ivobaltov
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivobaltov » Пет 21 юли 2006 14:04


Оправиха ми стъклото,прескочиха му цялата електроника.Сега не се отваря/затваря само,но работи.Всичко ми излезе 60лв.Оправиха ми стъклото в сервиза на ул."цветна градина" в лозенец.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Мнениеот MamaMy » Пет 21 юли 2006 22:46


Te голямо оправяне са му хвърлили. Аз за такова оправяне на колегата не му взех нищо и беше готов за 30 минути. :?
Оправяне е да ти направят електрониката :P


Потребителски аватар
Kashon
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 13 апр 2006 9:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Kashon » Съб 22 юли 2006 10:50


ivobaltov написа:Оправиха ми стъклото,прескочиха му цялата електроника.Сега не се отваря/затваря само,но работи.Всичко ми излезе 60лв.Оправиха ми стъклото в сервиза на ул."цветна градина" в лозенец.


те напрао са та 0прайли теб :)


Потребителски аватар
ivobaltov
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivobaltov » Съб 22 юли 2006 11:30


Какво да се прави аз за това писах в форума,но уви никой не помогна.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Вто 25 юли 2006 11:52


evgenyh написа:и аз да кажа при мен какъв е проблема - при еднократно натискане за вдигане на стъклото то тръгва и точно на средата изведнъж спира и отново тръгва надолу и 10см. по надолу спира :?: когато натиснеш на кратки интервали да преминеш въпросното място и после с еднократно натискане и задържане отново тръгва и си стига догоре. Проблема е периодичен и на 2-те стъкла - ту се появява, ту изчеезва, като най-интересното е, че когато вдигам стъклата при заключване с алармата проблема го няма :?: :?: :?:

aз имам абсолютно същия проблем, но само на шофьорското, появява се от време на време. Досега никога при затваряне на прозорците след включване на алармата.


Потребителски аватар
tekion
Мнения: 281
Регистриран на: Пон 27 мар 2006 8:25
Автомобил: Meriva
Двигател: 2006
Местоположение: Димитровград
Контакти:

Мнениеот tekion » Вто 25 юли 2006 13:29


Здравейте,
И аз имам подобен проблем с дясната врата- понякога се вдига/сваля на степени, понякога на един път и не мога да хвана никаква логика- пробвал съм при отворени/затворени врати, при запален/изгасен двигател. Кофти е, защото като заключвам с алармата, трябва да следя дали прозореца е вдигнат догоре.


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот devil_vas » Вто 25 юли 2006 14:14


evgenyh написа:и аз да кажа при мен какъв е проблема - при еднократно натискане за вдигане на стъклото то тръгва и точно на средата изведнъж спира и отново тръгва надолу и 10см. по надолу спира :?: когато натиснеш на кратки интервали да преминеш въпросното място и после с еднократно натискане и задържане отново тръгва и си стига догоре. Проблема е периодичен и на 2-те стъкла - ту се появява, ту изчеезва, като най-интересното е, че когато вдигам стъклата при заключване с алармата проблема го няма :?: :?: :?:

абсолютно същия проблем, обаче само на дясна предна врата. прави го когато си иска


Потребителски аватар
stanislav_s
Мнения: 579
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот stanislav_s » Вто 25 юли 2006 14:54


И при мен има проблем, но малко по-различен. Когато натисна бутона - независимо дали нагоре или надолу , се чува едно кофти пукане (еднократно).
п.п. А и при мен не може да се вдигне или свали стъклото с еднократно натискане. Трябва да държа бутона натиснат постоянно докато достигне до желаната позиция. А също така ми се струва че стълата се движат много бавно, дали защото колата е с две врати и стъклата са много големи :?: :roll:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kassy и 56 госта